Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

Cześć!
Przychodzę do Was z zapytaniem co mogę zrobić dalej z ogrzewaniem w pojeździe, jak rozwiązać usterkę. :oops: :cry:

Od kilku tygodni zmagam się z problemem ogrzewania w samochodzie, problem pojawił się po ostatniej kolizji, przy której cały prawy bok samochodu został przerysowany i następnie został naprawiony. Pomimo tego, iż zgłaszałem w serwisie podczas zgłaszania naprawy lakierniczej, iż w momencie kolizji ogrzewanie nie działa w sposób prawidłowy pomimo tego, że działało warsztat autoryzowany nic sobie z tego nie zrobił. :cry:

W ostatnim czasie byłem na diagnozie, gdzie stwierdzono, iż należy wymienić zawór elektromagnetyczny. 21 grudnia 2022 byłem na naprawie, w serwisie która dotyczyła wymiany zaworu elektromagnetycznego oraz dolania płynu chłodniczego.

Pomimo tego, że serwis wymienił zawór elektromagnetyczny i uzupełnił brakujący płyn chłodniczy samochód w dalszym ciągu pomimo rozgrzania się płynu chłodniczego do temperatury 90 ° oraz temperatury oleju 95 ° nie grzeje w sposób prawidłowy, a bardziej powiedziałbym, że nie grzeje w ogóle.

Dodatkowo pojawia się problem z WEBASTO które pomimo tego, że się włączy i zaczyna swoją normalną pracę, którą słychać z zewnątrz, nie ogrzewa samochodu tak jak było to na samym początku.

Czy ktoś z was miał podobny problem :?:

Liczę na to, że pomożecie mi dojść co mógłbym jeszcze zrobić sam lub czy jest konieczna kolejna wizyta w y serwisie, która nie powiem jest dość kosztowna ze względu na to, że jest to ASO. :!:



Sponsor

Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Sponsor


ROBAL26
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2020, 19:00
Samochód: KODIAQ STYL 4X4 DFGA

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: ROBAL26 »

Mi to wygląda na zapowietrzony układ chłodzenia-ogrzewania, spróbuj pojeździć trochę z włączonym webasto i ogrzewaniem na maxa tak aby się włączyły wentylatory i po tym jak dojedziesz do domu to zostaw auto do wystygnięcia z odkręconym korkiem zbiorniczka płynu chłodzącego wówczas powietrze z układu samoczynnie wyjdzie na zewnątrz.
Korek zostaw w aucie w widocznym miejscu abyś po otwarciu auta go zauważył i zakręcił .ok
Jeśli w układzie będzie jakieś powietrze to stan płynu znacząco opadnie.

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

Z tego co mówili mi w serwisie ASO, układ był odpowietrzany.
Ale zrobię jak mówisz, jadę zaraz właśnie na II dzień świąt do babci mam 80 km to ogarniemy :)

Dam znać wieczorem co wyszło.

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

ROBAL26 pisze:
25 gru 2022, 10:58
Mi to wygląda na zapowietrzony układ chłodzenia-ogrzewania, spróbuj pojeździć trochę z włączonym webasto i ogrzewaniem na maxa tak aby się włączyły wentylatory i po tym jak dojedziesz do domu to zostaw auto do wystygnięcia z odkręconym korkiem zbiorniczka płynu chłodzącego wówczas powietrze z układu samoczynnie wyjdzie na zewnątrz.
Korek zostaw w aucie w widocznym miejscu abyś po otwarciu auta go zauważył i zakręcił .ok
Jeśli w układzie będzie jakieś powietrze to stan płynu znacząco opadnie.
Zrobiłem jak mówiłeś. Poprawa minimalna ale nie wiem co dalej robić. Całą drogę wiało zimne powietrze. Przewody od doprowadzenia wody do nagrzewnicy jeden gorący drugi letni więc nagrzewnica musi działać.

Tam jest jakieś sterowanie przepaywm przez nagrzewnice? Ktoś jakichś pomysł?

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

Obrazek

Obrazek

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

Obrazek

Tak się nagrzał samochód. Uzupełniłem jeszcze olej do wymaganego poziomu.

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

ROBAL26 pisze:
25 gru 2022, 10:58
Mi to wygląda na zapowietrzony układ chłodzenia-ogrzewania, spróbuj pojeździć trochę z włączonym webasto i ogrzewaniem na maxa tak aby się włączyły wentylatory i po tym jak dojedziesz do domu to zostaw auto do wystygnięcia z odkręconym korkiem zbiorniczka płynu chłodzącego wówczas powietrze z układu samoczynnie wyjdzie na zewnątrz.
Korek zostaw w aucie w widocznym miejscu abyś po otwarciu auta go zauważył i zakręcił .ok
Jeśli w układzie będzie jakieś powietrze to stan płynu znacząco opadnie.
Stan płynu, opadł ale nie znacznie.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: bubuś »

Skoro jeden przewód jest ciepły, zaś drugi chłodny, to ni mniej, ni więcej wskazuje na defekt pompy wodnej. Pompa ta powinna zapewniać krążenie płynu chłodzącego w układzie.
Skoro ciepły płyn nie krąży, to i nagrzewnica podaje zimne powietrze.
Gdyby płyn krążył, a nagrzewnica byłaby zimna, to wówczas wskazywałoby na awarię termostatu, który nie otworzył długiego obiegu płynu (przez nagrzewnicę).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

bubuś pisze:
26 gru 2022, 16:23
Skoro jeden przewód jest ciepły, zaś drugi chłodny, to ni mniej, ni więcej wskazuje na defekt pompy wodnej. Pompa ta powinna zapewniać krążenie płynu chłodzącego w układzie.
Skoro ciepły płyn nie krąży, to i nagrzewnica podaje zimne powietrze.
Gdyby płyn krążył, a nagrzewnica byłaby zimna, to wówczas wskazywałoby na awarię termostatu, który nie otworzył długiego obiegu płynu (przez nagrzewnicę).
co do ciepłoty przewodów - opisując:
- wejściowy do nagrzewnicy: gorący jak węże od chłodnicy cieczy
- wyjściowy od nagrzewnicy: ciepły lecz nie tak samo jak wejściowy.

ROBAL26
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2020, 19:00
Samochód: KODIAQ STYL 4X4 DFGA

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: ROBAL26 »

Ciekawe czy to nie będzie problem z pompą wody i jej automatyczną przesłoną działającą jak termostat ,że po uzyskaniu temperatury dopiero się uchyla .
Prawdopodobnie może znajdować się w pozycji otwartej i jest duży obieg cały czas.

https://allegro.pl/oferta/pompa-wody-or ... gJ7RfD_BwE

ODPOWIEDZ