Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
ROBAL26
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2020, 19:00
Samochód: KODIAQ STYL 4X4 DFGA

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: ROBAL26 »

Jest to pompa którą obsługuje pasek rozrządu .



Sponsor

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: bubuś »

W Kodiaqu prócz pompy płynu chłodzącego napędzanej paskiem rozrządu jest jeszcze jedna pompa płynu chłodzącego. Jest ona elektryczna i umieszczono ją pod płytą osłaniającą silnik od dołu, na pograniczu dołu przedniego zderzaka.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ROBAL26
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2020, 19:00
Samochód: KODIAQ STYL 4X4 DFGA

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: ROBAL26 »

bubuś pisze:
27 gru 2022, 19:49
W Kodiaqu prócz pompy płynu chłodzącego napędzanej paskiem rozrządu jest jeszcze jedna pompa płynu chłodzącego. Jest ona elektryczna i umieszczono ją pod płytą osłaniającą silnik od dołu, na pograniczu dołu przedniego zderzaka.

Też masz kolego rację , ciekawe czy jeszcze oprócz tego nie ma w układzie elektrozaworów . :mrgreen:

Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 68
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Wojas »

Miałem problem z ogrzewaniem, nie grzał w ogóle. A czasem grzał tylko na nogi, powietrzem gorącym jak z kolektora wydechowego.
Zwykle wtedy nie działał też panel na tablecie. Serwis nie potwierdził problemu, dopóki nie nagrałem filmu. Ostatecznie coś tam "aktualizowali". Nie wierzę w 100% w tą "aktualizację" bo problem wracał. Jednak znalazłem metodę - reset radia.
Jeżeli ty widzisz związek z naprawą po kolizji, to chyba zły trop ... ale kto wie co robili przy podłączeniu kompa. Może jakiegoś downgrade wgrali ...
p.s.
reset radia pomaga też na problem z połączeniem AndroidAuto.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: bubuś »

ROBAL26 pisze:
28 gru 2022, 21:13
bubuś pisze:
27 gru 2022, 19:49
W Kodiaqu prócz pompy płynu chłodzącego napędzanej paskiem rozrządu jest jeszcze jedna pompa płynu chłodzącego. Jest ona elektryczna i umieszczono ją pod płytą osłaniającą silnik od dołu, na pograniczu dołu przedniego zderzaka.

Też masz kolego rację , ciekawe czy jeszcze oprócz tego nie ma w układzie elektrozaworów . :mrgreen:
Jest wysoce prawdopodobne, że w dobie powszechnej elektroniki w autach elektrozawory są.

Przykładowo w Mazdzie 6 córki, padł termostat i nie było grzania kabiny. Okazało się, że ten termostat był mocno okablowany właśnie do podłączenia i sterowania pracą elektrozaworów w układzie chłodzenia. Wymienili na gwarancji (samo urządzenie ponoć cenili na 3700 zł).
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

Problem leży w dodatkach w zbiorniczku wyrównawczym
LINK DO YT:

Zatkała się nagrzewnica przez granulki z woreczka.

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: stysiek »

moj mechanik zalecił mi wymianę tego zbiorniczka własnie z powodu tych granulek które się zaczynają rozsypywać po instalacji po jakimś czasie.
wymieniłem :-)

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

Cześć i czołem! :D
Przybywam z aktualizacją tematu. :!: :!:

W końcu po wielu próbach zebrałem się w sobie, żeby naprawić to ogrzewanie.
W serwisie ASO postawili diagnozę "uszkodzony elektrozawór", który po wymianie nie poskutkował niczym - wręcz powiem, wymienili część dobrą na nową i dobrą.

Poczytałem, poszperałem troszkę i tak jak wrzucałem film postawiłem, że zapchała się nagrzewnica kabinowa.
Ostatnimi czasy nagrzewanie samochodu polegało na wianiu powierza letniego tylko przez pierwszą kratkę od strony kierowcy, reszta była chłodniejsza lub całkowicie zimna.

Po zdjęciu nagrzewnicy wewnętrznej - nawet nie było to trudne wykręcenie poduszki powietrznej, kilku śrub i wyjęciu kanału nawiewu udało się wydobyć nagrzewnicę.
Po odłączeniu jej od całości poszedłem ją wypłukać i moim oczom ukazał się granulat, który wysypał się z woreczka zlokalizowanego w zbiorniczku wyrównawczym płyny chłodzącego tzw. "mit Silikat".

Po założeniu nowej nagrzewnicy, zalaniu układu i odpowietrzeniu samochód grzeje jak wariat!
Viwat gorące powietrze! Viwat! :twisted: :D
Ostatnio zmieniony 07 gru 2023, 22:53 przez Grabekk-Dawid, łącznie zmieniany 1 raz.

Grabekk-Dawid
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2022, 1:08
Samochód: Skoda Kodiaq (NS7) 2.0 TSI 4x4 (132 kw / 180 hp)

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: Grabekk-Dawid »

stysiek pisze:
26 mar 2023, 16:03
moj mechanik zalecił mi wymianę tego zbiorniczka własnie z powodu tych granulek które się zaczynają rozsypywać po instalacji po jakimś czasie.
wymieniłem :-)
no dramat był straszny, chciałem wrzucić foty ale coś nie działa :(

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Problem z ogrzewaniem w samochodzie - Skoda Kodiaq (NS7) 2017

Post autor: JACEK484 »

Włąśnie sprawdzałem w swoim 2020r 2.0 TSI brak oznaczenia na zbiorniczku i brak torebki z granulatem wewnątrz.

ODPOWIEDZ