Komunikat ciśnienie za niskie

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Bochenos
Posty: 9
Rejestracja: 03 lis 2022, 21:49
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: Bochenos »

Witam mam w swoim samochodzie dokupioną opcję wyposażenia a mianowicie chodzi o czujnik ciśnienia opon RDKS (TPMS). Od kilku dni jak zrobiło się chłodniej pokazuję mi zmianę ciśnienia o 0,1 bara rożnie raz w jednej oponie raz w drugiej a czasem nawet w kilku na raz. Z tego co zdążyłem przeczytać w necie przyczyną tego jest właśnie spadek temperatury i z tym związana zmiana ciśnienia w oponach. Też tak macie?
Kolejne moje pytanie dotyczy wymiany opon na zimowe? Czy po zmianie opon należy te czujniki w jakiś sposób ustawiać czy też kalibrować bo nie wiem czy okoliczny zakład wulkanizacyjny ogarnie wymianę opon z tym czujnikiem?



Sponsor

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Sponsor


elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: elmiko »

Zmiana ciśnienia w funkcji temperatury jest normalna.
Jeżeli korzystasz z tych samych felg to ważne, żeby wulkanizator ich nie uszkodził podczas zdejmowania/zakładania opon. Uprzedź go o czujnikach.

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: kaziczek »

Jeśli te same felgi to felgi muszą wrócić na wcześniejsze miejsce. Jak pomieszasz felgi to wywali błąd

elmiko
Posty: 410
Rejestracja: 16 wrz 2021, 19:45
Samochód: Kodiaq MR2022 L&K TDI 200KM

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: elmiko »

kaziczek pisze:
19 paź 2023, 14:54
Jeśli te same felgi to felgi muszą wrócić na wcześniejsze miejsce. Jak pomieszasz felgi to wywali błąd
Pozwolę sobie się nie zgodzić.
Już 12 lat temu w Passacie mogłem wachlować kołami wedle uznania - zawsze czujniki same się odnajdywały.

ODPOWIEDZ