Komunikat ciśnienie za niskie

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
__atomek__
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: __atomek__ »

opcja jest w menu, ale po pojawieniu sie komunikatu aby ja skasować należy sie zatrzymać, chyba wyłączyć zapłon i otworzyć na jakiś czas po czym zamknąc drzwi kierowcy



Sponsor

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Sponsor


kerajnt
Posty: 38
Rejestracja: 21 sty 2022, 16:16
Lokalizacja: wlkp
Samochód: Kodiaq L&K 2022 tdi 200KM

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: kerajnt »

Panowie Macie racje taka opcja jest w autach gdzie ciśnienie jest mierzone poprzez system ABS , wg mnie jesli mama czujniki tmps nie mam takie opcji odbywa się to automatycznie.

Awatar użytkownika
KodiaqJKPG
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2017, 1:57
Samochód: Kodiaq Style 1.4 TSI

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: KodiaqJKPG »

U mnie w Miśku od 3 tygodni wyskakuje monit o niskim ciśnieniu w lewym przednim kole. Jeżdżę na stacje średnio co trzeci dzień by sprawdzać ciśnienie i żadnego ubytku . Ostatnio nawet dopompowane do 3.1 by sprawdzić czy przy wyższym ciśnieniu pojawi się jakiś spadek ciśnienia. Nic . System po naciśnięciu SET czasem trzyma pół dnia czasem kilka godzin potem znowu wyskakuje niskie ciśnienie w lewym przednim . Zastanawiam sie czy jakiś czujnik jest zabrudzony czy to jakaś większa awaria . Teraz jeżdżę po Skandynawii trochę tu ciężko z terminami do serwisu. możecie polecieć jakiegoś mechanika w centralnej Polsce najlepiej w Łodzi . Opona M+S R18 235 60 Michelin CrossClimate .
Konrad i Kodiaq

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: tomnowy »

jak bedziesz mial jakiegos dobrego mechanika w lodzi daj znac, serwisu aso na rzgowskiej w lodzi nie polecam

__atomek__
Posty: 92
Rejestracja: 21 wrz 2021, 14:28
Samochód: Kodiaq 2.0.TDI L&K

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: __atomek__ »

KodiaqJKPG pisze:
18 maja 2023, 18:00
U mnie w Miśku od 3 tygodni wyskakuje monit o niskim ciśnieniu w lewym przednim kole. Jeżdżę na stacje średnio co trzeci dzień by sprawdzać ciśnienie i żadnego ubytku . Ostatnio nawet dopompowane do 3.1 by sprawdzić czy przy wyższym ciśnieniu pojawi się jakiś spadek ciśnienia. Nic . System po naciśnięciu SET czasem trzyma pół dnia czasem kilka godzin potem znowu wyskakuje niskie ciśnienie w lewym przednim . Zastanawiam sie czy jakiś czujnik jest zabrudzony czy to jakaś większa awaria . Teraz jeżdżę po Skandynawii trochę tu ciężko z terminami do serwisu. możecie polecieć jakiegoś mechanika w centralnej Polsce najlepiej w Łodzi . Opona M+S R18 235 60 Michelin CrossClimate .
Jeżeli masz mierzone przez ABS to raczej nie ma żadnego czujnika. Pomiar odbywa sie na prostych odcinkach poprzez czujniki ABS

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: MałGorzata »

Zamień opony miejscami i zobacz czy koło, którego dotyczy komunikat także zmieni swoje położenie. Daj znać co się stało?
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

RobertG7
Posty: 142
Rejestracja: 21 lip 2022, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI 4x4

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: RobertG7 »

KodiaqJKPG pisze:
18 maja 2023, 18:00
U mnie w Miśku od 3 tygodni wyskakuje monit o niskim ciśnieniu w lewym przednim kole. Jeżdżę na stacje średnio co trzeci dzień by sprawdzać ciśnienie i żadnego ubytku . Ostatnio nawet dopompowane do 3.1 by sprawdzić czy przy wyższym ciśnieniu pojawi się jakiś spadek ciśnienia. Nic . System po naciśnięciu SET czasem trzyma pół dnia czasem kilka godzin potem znowu wyskakuje niskie ciśnienie w lewym przednim . Zastanawiam sie czy jakiś czujnik jest zabrudzony czy to jakaś większa awaria . Teraz jeżdżę po Skandynawii trochę tu ciężko z terminami do serwisu. możecie polecieć jakiegoś mechanika w centralnej Polsce najlepiej w Łodzi . Opona M+S R18 235 60 Michelin CrossClimate .
Taka rada na szybko: zamiast co 3 dni sprawdzać na stacji, kup ciśnieniomierz elektroniczny :)

Awatar użytkownika
KodiaqJKPG
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2017, 1:57
Samochód: Kodiaq Style 1.4 TSI

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: KodiaqJKPG »

Właśnie kupiłem , diagnoza bez zmian. (dokładność ciśnieniomierza 0.1). Zamiana kół zapewne niewiele da, to z pewnością jest problem jest z obliczaniem prędkości obrotowej z czujnika ABS . Pytanie jak to działa ... Czy uszkodzenie Czy zabrudzenie . Może wymiana klocków pomoże .
Konrad i Kodiaq

Awatar użytkownika
KodiaqJKPG
Posty: 11
Rejestracja: 20 lip 2017, 1:57
Samochód: Kodiaq Style 1.4 TSI

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: KodiaqJKPG »

tomnowy pisze:
18 maja 2023, 18:32
jak bedziesz mial jakiegos dobrego mechanika w lodzi daj znac, serwisu aso na rzgowskiej w lodzi nie polecam
Właśnie zamierzałem do nich się zwrócić . Moloch i możliwe że cena za usługę do jakości nie jest miarodajna . Co by tu w Łodzi . Polecisz jakiś sprawdzony warsztat ?
Konrad i Kodiaq

tomnowy
Posty: 558
Rejestracja: 31 sie 2021, 17:54
Samochód: Kodiaq 1.5 Style

Re: Komunikat ciśnienie za niskie

Post autor: tomnowy »

Czesc tez szukam narazie, nie mam nic godnego polecenia, podobno krotowski na przybyszewskiego jest ok ale ceny maj wyzsze niz np na rzgowskiej.

ODPOWIEDZ