Problem ze światłami

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Problem ze światłami

Post autor: Dominik »

Witam,

W piątek wracając z dłuższej trasy pojawił się w moim miśku problem ze światłami. Na autostradzie w pewnym momencie wyrzucił komunikat sprawdxź lewe światło mijania, sprawdź prawe światło mijania i dodatkowo awaria systemu regulacji świateł. Po jakiś 15 min. w powiadomieniach błędy znikneły i nie było żadnego problemu. Dopiero gdy stanołem pod domem problem okazał sie większy. Po wyłaczeniu i zamknięciu auta światła nie chciały się wyłaczyć wogóle a przy np. otwieraniu drzwi robiły się jaśniejsze a po chwili przygasały ale świeciły dość mocno caly czas. Po przełączenuu włącznika świateł na 0 wyskakiwały komunikaty jak na początku: sprawdź światło lewe, prawe.itd.ale.nie szło ich wyłączyć. Z uwagi na późną porę zadzwoniłem do kolegi żeby podjechał z kompem i zerknął co i jak bo nie zostawie przecież auta na światłach mijania i po jakiś 20 min. światła się wyłaczyły same. Po ponownym odpaleniu auta wszystko wróciło do normy.
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być lub miał coś podobnego? Misiek ma niecale 3 lata i idzie do wymiany w marcu więc wolałbym żeby wszystko było z nim ok 🙂.
Serwis mam umówiony na wtorek.



Sponsor

Problem ze światłami

Sponsor


Adamgd1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2020, 20:31
Samochód: Kodiaq2019 2,0 benzyna 4X4

Re: Problem ze światłami

Post autor: Adamgd1 »

Cześć,

miałem tą usterkę, wymiana lampy. Nie do naprawienia wg serwisu.
Jeżeli masz gwarancję jedź i wymieniaj, jeżeli nie masz to sama lampa około 5000 zł.

Pozdrawiam.

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Problem ze światłami

Post autor: Dominik »

I też u Ciebie ten problem sam zniknął. I mimo tego serwis wymienił lampę?

Hygge
Posty: 75
Rejestracja: 10 cze 2021, 22:34
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2.0 TDI 200 KM 4x4

Re: Problem ze światłami

Post autor: Hygge »

Lampa do Kodiaq'a po FL według wyceny serwisu to 5 008,56 zł.

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Problem ze światłami

Post autor: Dominik »

Już po serwisie.
Panowie stwierdzili że trzeba soft uaktualnić i będzie ok. 3h czekali na zgode leasingu i w godzine ogarneli temat razem z umyciem samochodu. Mam nadzieje ze to pomoże. W przyszlym tygodniu znowu trasa 2.500 km to wyjdzie w praniu...

ODPOWIEDZ