Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Margaretka777
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:10
Samochód: Skoda Superb, 1983cm

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: Margaretka777 »

MarcinS pisze:
25 wrz 2022, 7:37
Czesc,

Wyświetlil mi się komunikat aby sprawdzić klocki hamulcowe, zadzwoniłem do ASO w Poznaniu i zaśpiewali 2500 za wszystkie koła (2.0 TSI)

Chciałem podpytać jakie są ceny w innych miejscowościach w ASO oraz w zwykłych lokalnych warsztatach.

Nie ukrywam, że się zdziwiłem, byłem nastawiony na koszt około 1500 :)

Wiecie przy jakiej grubości pojawia się ten komunikat? Ile jeszcze można przejechać? Tj 500km czy bardziej 2500 km?
A mieliście tez tak, że np zrobili Wam w serwisie rzeczy o które kompletnie nie prosiliście i sobie kupę kasy policzyli ?



Sponsor

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Sponsor


Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: borek »

Mi w serwisie krzyknęli za wymianę ponad 3000 ale z tarczami z tylu, przebieg 56000. Od kiedy to przy takim przebiegu się tarcze wymienia i to z tyłu 🫢 u mojego mechanika zapłaciłem niecałe 700 zł za przód i tył. Pamiętaj żeby mechanik miał kompa do odblokowania tylnych zacisków, No i do skasowania inspekcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: WuWu »

borek pisze:
30 wrz 2022, 14:29
Mi w serwisie krzyknęli za wymianę ponad 3000 ale z tarczami z tylu, przebieg 56000. Od kiedy to przy takim przebiegu się tarcze wymienia i to z tyłu 🫢 u mojego mechanika zapłaciłem niecałe 700 zł za przód i tył. Pamiętaj żeby mechanik miał kompa do odblokowania tylnych zacisków, No i do skasowania inspekcji.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ktoś tu pisał, że podobno w czasie jazdy na tempomacie jak auto ma zwolnić to samo hamuje tylnymi kołami.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: borek »

[mention]WuWu [/mention] Tak to prawda, tak działa tempomat aktywny. Ale po moich tylnych tarczach nie widać zużycia żeby się kwalifikowały do wymiany, ponadto rzadko latam autostradami żeby ten system miał cały czas pracować. Dla mnie zwykle naciągactwo. Mój mechanik wymieniający klocki stwierdził ze absolutnie nie ma potrzeby.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: WuWu »

Ok, ale wogole nie wymieniłeś tarcz, czy z przodu tak a z tyłu nie ? Jeśli tak to mówił mechanik dlaczego ? Pytam bo każdy mówi inaczej jedni na grubość inni na rant i inni że jeździć póki jest dobra cokolwiek to znaczy.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: borek »

Nie wymieniłem tarcz, wg oceny mechanika są jeszcze Ok. Delikatnie zeszlifowali przedni rant. Kiedyś mówiło się że tarcze wymieniamy co drugą wymianę klocków, a teraz wątpliwości… ech te oszczędności na materiałach


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: jeżu »

tył wymieniałem tarcze + klocki ATE w lokalnym warsztacie - koszt części i usługi 900zł.
ostatnio wymieniałem przód - też tarcze i klocki to koszt ciut większy ale nie pamiętam. Tyl ATE jestem zadowolony - przód - pylą mocno

Adamgd1
Posty: 16
Rejestracja: 02 sty 2020, 20:31
Samochód: Kodiaq2019 2,0 benzyna 4X4

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: Adamgd1 »

Cześć,

Klocki tył i przód Serwis Plichta Gdańsk 2200 zł. Wymieniłem za 950 zł klocki ATE 750 zł + 200 zł robocizna czas około 1h w "zaprzyjaźnionym" serwisie.
Tarcz nie trzeba było wymieniać, wymienili mi na 20 000 km tarcze i klocki - akcja serwisowa.

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: tchomikt »

Witam,
Czy w czasie gwarancji auta można wymieniać klocki i tarcze poza ASO? Jeśli tak to czy możecie polecić jakiś warsztat w okolicach Wa-wy, który to robi (z odblokowaniem tylnych zacisków, itd.)?
P.S. Ostatnio przy przebiegu 70tyś. wymienili mi przód tarcze i klocki - krzyknęli 3300zł :( - jakaś masakra. Teraz mam 74tyś. i coś zaczynam słyszeć przy hamowaniu, także pewnie teraz tył do wymiany (już 2 razy przy przebiegu do 30tyś. wymienili mi w ramach gwarancji) - te drugie przelatały ponad 40tyś. także chyba coś lepszego przy drugiej wymianie wsadzili ale zaczyna coś delikatnie szorować przy hamowaniu.

Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 161
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: Koszt wymiany klockow hamulcowych w ASO

Post autor: Bury_Kocur »

herman00 pisze:
29 wrz 2022, 8:29
KLOCKI HAMULCOWE PRZÓD Z CZUJNIKIEM ZIMMERMANN 24738.200.2 za 276zł i wymiana 100zł w Warszawie.
Ale z klocków nie jestem zadowolony, są głośne.
A przypomnij - po jakim przebiegu wymieniałeś te klocki i tarcze ?

Pzdr
Włodek

ODPOWIEDZ