Samochód ściąga w prawo

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
tmkowal
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2022, 15:18
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI

Samochód ściąga w prawo

Post autor: tmkowal »

Dzień dobry
3 miesiące temu odebrałem Skodę Kodiaq 2.0 TSI (190KM) 4x4, aktualnie przejechane 8300km. Po 2 miesiącach (przebieg 6500km) zauważyłem, że auto ściąga w prawo - bardziej nasilone jest to przy wyższych prędkościach (>100km/h). Początkowo została sprawdzona zbieżność, która nie wymagała korekty. Następnie przełożono koła przednie stronami i ponownie skalibrowano czujnik skrętu kierownicy/koła - G85. Ciśnienie w oponach prawidłowe. Przy niskich prędkościach utrzymuje pas przy jeździe na wprost, na autostradzie nadal zjeżdża. W serwisie powiedzieli, że samochód jest duży, a drogi wyprofilowane na prawo i tak będzie się zachowywać. Zaproponowali mi jazdę samochodem "demo" (przebieg 500km) i ściąganie było w nim bardziej nasilone nawet przy 40km/h. W obu samochodach założone Hankook Ventus S1 evo2 SUV. W poprzednich moich samochodach nie miałem takich problemów, ale to mój pierwszy SUV.
Czy u Was też występuje takie "ściąganie"
Dziękuje za odpowiedź



Sponsor

Samochód ściąga w prawo

Sponsor


Cichyq
Posty: 23
Rejestracja: 31 lip 2019, 11:38
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190PS DSG 4x4 SportLine 2018

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: Cichyq »

W moim nie zauważyłem takiego zachowania.
Mocno ciągnie, czy lekko?
Jak lekko, to możliwe, że naprawdę droga tak wyprofilowana.

Nie wiem na ile rolki na stacji diagnostycznej są czułe, ale może podjedź na stację i niech zmierzą Ci siły hamujące bez naciskania hamulca, możliwe, że któreś koło z prawej strony stawia lekko większy opór od lewego?

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: BigDaddy »

Rozumiem, że sprawdzane przy bezwietrznej pogodzie?

tmkowal
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2022, 15:18
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: tmkowal »

Zmieniłem opony na zimowe Bridgestone i całkowicie ustąpiły problemy ze zjeżdżaniem. Przejechałem 2000 km i nadal trzyma idealnie jazdę na wprost. Podejrzewam, że to wina opon.

bl13
Posty: 41
Rejestracja: 09 wrz 2021, 8:23
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0tsi 4x4

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: bl13 »

Kiedys w Octavii mialem hankook i juz wtedy mialem wrazenie ze to strasznie plastikowa opona. Jak jest swieza to jeszcze w miare, ale szybko twardnieje ta guma. Niestety i ja Kodiaq odebralem na hankookach, 20tkm przejechane, ale nie moge sie doczekac az sie skoncza i wymienie na cos "normalnego".

cov
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2021, 23:31
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: cov »

Ja zauważyłem przy 11 tys. ściąga w prawo, (2,0 Tsi 4x4 )tylko przy dodawaniu gazu. Ktoś na fb pisał że wywalczył wymianę maglownicy i to pomogło.

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: stysiek »

mam podobnie :-( też mi ściąga przy przyśpieszaniu.

cov
Posty: 60
Rejestracja: 17 wrz 2021, 23:31
Samochód: Kodiaq FL L&K 2.0 TSI 4x4

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: cov »

Kodiaq 2022 2,0 TSI. Ściągało w prawo tylko przy przyspieszaniu, przy ~120+ km/h. Co ciekawe wydaj się, że idzie idealnie prosto, do tej prędkości, jednak w momencie wciśnięcia gazu i lekkim poluzowaniu rąk na kierownicy, ściąga na drugi pas. Właściwie tylko w momencie przyspieszania da się to odczuć. w reszcie przypadków praktycznie idealnie prosto, można tego nie zauważyć.
Przy przebiegu 11k ustawiłem zbieżność (odpłatnie, gwarancja na geometrię do 10k...) Faktycznie była zbieżność na prawym kole, "na czerwono". Odebrałem auto - no i klops, teraz ściąga też w prawo, na moje oko 2 razy bardziej... Gdyby to były podcięte opony (nowe mają max 1,5k ) To po poprawnej regulacji powinien ściągać w drugą... Zgłoszone ponownie. Bardziej moim zdanim skręca niż znosi i tu bym stawiał na przekładnię, ale jak aso ma to sprawdzić czy jest jakiś luz skoro to dzieje się tylko pod większym obciążeniem?

tmkowal
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2022, 15:18
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: tmkowal »

cov pisze:
24 sty 2023, 9:59
Kodiaq 2022 2,0 TSI. Ściągało w prawo tylko przy przyspieszaniu, przy ~120+ km/h. Co ciekawe wydaj się, że idzie idealnie prosto, do tej prędkości, jednak w momencie wciśnięcia gazu i lekkim poluzowaniu rąk na kierownicy, ściąga na drugi pas. Właściwie tylko w momencie przyspieszania da się to odczuć. w reszcie przypadków praktycznie idealnie prosto, można tego nie zauważyć.
Przy przebiegu 11k ustawiłem zbieżność (odpłatnie, gwarancja na geometrię do 10k...) Faktycznie była zbieżność na prawym kole, "na czerwono". Odebrałem auto - no i klops, teraz ściąga też w prawo, na moje oko 2 razy bardziej... Gdyby to były podcięte opony (nowe mają max 1,5k ) To po poprawnej regulacji powinien ściągać w drugą... Zgłoszone ponownie. Bardziej moim zdanim skręca niż znosi i tu bym stawiał na przekładnię, ale jak aso ma to sprawdzić czy jest jakiś luz skoro to dzieje się tylko pod większym obciążeniem?
Napis proszę jakie masz opony.

biohazard65
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2023, 23:50
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TSI 4x4 r. 2022

Re: Samochód ściąga w prawo

Post autor: biohazard65 »

cov pisze:
11 sty 2023, 23:47
Ja zauważyłem przy 11 tys., ściąga w prawo, (2,0 Tsi 4x4 )tylko przy dodawaniu gazu. Ktoś na fb pisał że wywalczył wymianę maglownicy i to pomogło.
Szanowni, u mnie również to samo - Kodiaq z rocznika 2022, 2.0 TSI 4x4.

Po wielu próbach i wymianie opon hankook na zimowe bridgestone - jest dokładnie tak jak przedmówcy opisują. Nadal auto ucieka w prawo przy przyspieszaniu. Im szybciej "tym bardziej". Zbieżność ustawiałem w 4 miejscach i co ciekawe za każdym razem gdzie indziej był problem raz z przodu ostatnio z tyłu. Po ostatniej korekcie jest dużo lepiej ale nadal przy prędkościach autostradowych wyraźnie trzeba cały czas kontrować to uciekanie auta w prawą stronę.

Czy można prosić o więcej szczegółów dotyczących tego posta na fb?
Skoro ktoś taką drogę przeszedł to warto podpytać o szczegóły?

ODPOWIEDZ