Zbyt niski poziom naładowania akumulatora

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Zbyt niski poziom naładowania akumulatora

Post autor: tomek000 »

RobertG7 pisze:
17 wrz 2022, 10:10
tomek000 pisze:
16 wrz 2022, 20:32
RobertG7 pisze:
16 wrz 2022, 18:20


Wyłączenie przyciskiem Start/Stop nie powoduje, że aku będzie się normalnie ładował. Jedynym rozwiązaniem jest odpięcie przewodu przy akumulatorze.
Nie jest to wg rozwiązanie... kiedyś mi coś (chyba kuny) przegryzły kabel o którym piszesz, ciut mnie denerwował komunikat o awarii na desce.
Komunikat wyświetlony zostaje tylko raz, po pierwszym zatrzymaniu samochodu. Później już spokój. 2,5 roku tak jeżdżę i nie ma problemów z akumulatorem itd.
Ale jeżeli to jest problemem to ok, rozumiem. Ja akurat nie lubię jak mi gaśnie auto z rozgrzaną do 700'C - 800'C turbiną tylko dlatego, że dojechałem do skrzyżowania, latem dodatkowo klima na wyłączonym silniku przestaje efektywnie chłodzić, a akumulator jest notorycznie niedoładowany
Też nie ma problemów z akumulatorem... a SS można przyciskiem wyłączyć, tak też robię. Sam komunikat denerwował, ale to nie problem, problem że tak do końca nie wiadomo co jeszcze nie działa jak się odłączy tą wtyczkę, sprawdzałeś czy nei łapie jakichś innych błędów wtedy?

Zresztą @busuś pisał, że aku zachowuje mu sie tak samo z wtyczką czy bez.



Sponsor

Re: Zbyt niski poziom naładowania akumulatora

Sponsor


ODPOWIEDZ