ACC i klakson nie działają

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: D10ni »

Damian111 pisze:
20 lut 2022, 13:15
Czy ktoś zna rozwiązanie takiej usterki : ACC nie aktywuje się po dłuższym postoju i w tym samym czasie przestaje działać klakson. Wszystko zaczyna działać po potwornym włączeniu silnika i otarciu/zamknięciu drzwi. Nie ma to związku z oblodzeniem, zabrudzeniem etc . czy niską temp. zewnętrzną, bo auto jest garażowane. Serwis robi "wielkie oczy" bo komputer nie pokazuje błędu.
viewtopic.php?p=43088#p43088


Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Sponsor

Re: ACC i klakson nie działają

Sponsor


Grymo
Posty: 39
Rejestracja: 18 wrz 2018, 22:26
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TDI 4x4 190KM DSG SportLine

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: Grymo »

Witam
Od dzisiaj mam taki sam problem nie działa klakson i tempomat. Udało się zdiagnozować co było przyczyną usterki??

Damian111
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2022, 12:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 D

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: Damian111 »

Tak, naprawione skutecznie jakiś czas temu. Cały przełącznik zespolony czy jak to tam się nazywało do wymiany

Awatar użytkownika
Dj_Majster
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2023, 18:35
Samochód: Kodiaq 2.0TDi 190KM

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: Dj_Majster »

MOJA PROPOZYCJA ROZWIĄZANIA BEZ KONIECZNOŚCI WYMIANY

Nie taki diabeł straszny jak go malują w tym przypadku. Po zagłębieniu się w temat niedziałający ACC (tempomat) oraz jednocześnie z tym klakson w kierownicy nie musi skończyć się wymianą całego przełącznika. Można by rzec, że to poniekąd naturalne zachowanie tego auta. Ustaliłem również, że dzieje się tak ze względu na bezpieczeństwo akumulatora - samochód samodzielnie odłącza te funkcje, aby nie rozładować akumulatora. Tak mi wytłumaczył specjalista od Skody.

Jestem osobiście doświadczony tą sytuacją, którą na początku się zmartwiłem. Na szczęście wszystko dalej działa i nie trzeba niczego wymieniać, tracić czasu, pieniędzy, uziemiać auta.

W moim przypadku kodiaq (2019 2.0 tdi 190km) stał na parkingu 2 tygodnie bez odpalenia. Auto odpaliło, przejechałem kilka km i zorientowałem się że ACC i klakson nie działają. Zjechałem na trasie szybkiego ruchu na najbliższy zjazd, zatrzymałem się na parkingu, zgasiłem auto, wysiadłem, poszedłem po hot-doga i po powrocie, ponownym uruchomieniu auta wszystko wróciło do normy. W skrócie czynności które powinno się wykonać przy tej usterce:

1. Odpalić auto za pierwszym razem po dłuższym postoju i przejechać kilka km (może nawet mniej, nie wiem ja przejechałem ok 11 km)
2. Jeśli ACC i klakson nie działają zatrzymaj się gdzieś gdzie możesz bezpiecznie zgasić auto i z niego wysiąść.
3. Wyjdź, zamknij auto i wejdź do niego po chwili.
4. Wszystko znów powinno działać.

Damian111
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2022, 12:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 D

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: Damian111 »

Oczywiście, procedura doraźnego radzenia sobie jest plus minus jak piszesz. Jeśli Ci to nie przeszkadza to można tak sobie urozmaicić dzień 😀

mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: mrash »

Damian111 pisze:
04 gru 2023, 0:40
Oczywiście, procedura doraźnego radzenia sobie jest plus minus jak piszesz. Jeśli Ci to nie przeszkadza to można tak sobie urozmaicić dzień 😀
Trzeba sprawdzić kondycję akumulatora. Miałem to samo, te same objawy. Sprawdziłem akumulator, zakwalifikował się do wymiany. Wskoczył nowy i cuda wszystko działa.

Damian111
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2022, 12:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 D

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: Damian111 »

Wymiana przełącznika zespolonego odbyła się bez wymiany akumulatora. Akumulator był w należytej kondycji jeszcze 1,5 roku po wymianie tego elementu.

Damian111
Posty: 5
Rejestracja: 20 lut 2022, 12:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 D

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: Damian111 »

mrash pisze:
05 gru 2023, 21:07
Damian111 pisze:
04 gru 2023, 0:40
Oczywiście, procedura doraźnego radzenia sobie jest plus minus jak piszesz. Jeśli Ci to nie przeszkadza to można tak sobie urozmaicić dzień 😀
Trzeba sprawdzić kondycję akumulatora. Miałem to samo, te same objawy. Sprawdziłem akumulator, zakwalifikował się do wymiany. Wskoczył nowy i cuda wszystko działa.
Wymiana przełącznika zespolonego odbyła się bez wymiany akumulatora. Akumulator był w należytej kondycji jeszcze 1,5 roku po wymianie tego elementu.

Awatar użytkownika
Dj_Majster
Posty: 17
Rejestracja: 18 lut 2023, 18:35
Samochód: Kodiaq 2.0TDi 190KM

Re: ACC i klakson nie działają

Post autor: Dj_Majster »

Damian111 pisze:
04 gru 2023, 0:40
Oczywiście, procedura doraźnego radzenia sobie jest plus minus jak piszesz. Jeśli Ci to nie przeszkadza to można tak sobie urozmaicić dzień 😀
Zgadza się. To tylko sposób bezgotówkowy i "podtrzymujący" :) dla potwierdzenia sprawdzę jeszcze akumulator.

ODPOWIEDZ