Cień na Matrix LED-ach

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Piter271
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2022, 20:27
Samochód: Kodiaq 2022 Style Full Wypas (prawie)

Cień na Matrix LED-ach

Post autor: Piter271 »

Witam,
o kilku dni posiadam MY2022 Style , oczywiście z Matrix-ami. Dziś pierwsza jazda w nocy , z włączonymi Matrixami. Sama logika matrixów działa, natomiast gdy świecą się " drogowe" ledy ich światło przecięte jest mniej więcej w połowie wysokości ( w poziomie) pasem cienia. Jak zauważyłem ten pasek cienia jest umiejscowiony na wysokości odcięcia strefy "światło-cień" gdy włączone są tylko świateł mijania. Macie może podobne doświadczenia ?
Pozdrawiam forumowiczów !



Sponsor

Cień na Matrix LED-ach

Sponsor


FIRCYK
Posty: 67
Rejestracja: 02 lut 2018, 14:15
Lokalizacja: Polska
Samochód: VV TIGUAN II HL 2.0 150HP

Re: Cień na Matrix LED-ach

Post autor: FIRCYK »

Mam tak w AUDI Q5 z 2017 aktualny model natomiast w Tiguanie 2 którego też mam, tego efektu brak. Rozumiem że chodzi o poziome odcięcie między mijania a drogowe?

Piter271
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2022, 20:27
Samochód: Kodiaq 2022 Style Full Wypas (prawie)

Re: Cień na Matrix LED-ach

Post autor: Piter271 »

Tak ta linia cienia jest widoczna tylko gdy świecą drogowe .Ciekawe, bo ostatnie 3 lata jeździłem Audi Q5 z 2019 i tam oświetlenie drogi było idealnie jednolite. Stąd zauważyłem, że w Kodiaqu jest jakieś zakłócenie.

Piter271
Posty: 6
Rejestracja: 13 lut 2022, 20:27
Samochód: Kodiaq 2022 Style Full Wypas (prawie)

Re: Cień na Matrix LED-ach

Post autor: Piter271 »

A jednak.. na forum Superba ludzie piszą o ciemnym pasie na matrixach. Wiec albo ten typ tak ma, albo ledy drogowe są zle ustawione i świecą za wysoko i stad brakuje doświetlenia niżej.

ODPOWIEDZ