Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Post autor: TOMEQ »

W ciągu ostatnich paru miesięcy dwa razy zdarzyła mi się taka sytuacja, że samoczynnie zresetowały się ustawienia zegara, trip i dane dotyczące jazdy tj. przejechany dystans od tankowania itp. W obu przypadkach zdarzyło to się w takich samych okolicznościach tzn. po nocnym postoju przejechałem dystans 8-9km i w momencie zgaszenia silnika nastąpił samoczynny reset. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją i jaka może być tego przyczyna? Podejrzewałem, że może coś z akumulatorem, ale wtedy taka sytuacja zdarzała by się częściej. Właśnie stukneło 2 latka mojemu kodiaqowi w związku z tym byłem na przeglądzie i zgłosiłem ten problem póki jeszcze była gwarancja, lecz niestety problem nie jest im znany i zgłoszenie poszło do centrali w celu uzyskania informacji o problemie i ewentualnych działaniach. W związku z tym w przyszłym tygodniu mam się zgłosić ponownie do serwisu, bo już wtedy powinni mieć szczegółowe informacje, a poza tym wtedy będą mogli podpiąć auto do komputera i zdiagnozować problem, bo o dziwo jak byłem na przeglądzie nie było takiej możliwości. Odnośnie przyczyny problemu podejrzewano że może to mieć coś wspólnego z automatyczna aktualizacja oprogramowania modułu zegarów po którym wymagany był reset stąd też reset ustawień i danych w pamięci dotyczących jazdy, co mnie bardzo zdziwiło bo nie sądziłem, że auto samo aktualizuje sobie oprogramowanie i myślałem że konieczne do tego jest podpięcie pod komputer serwisowy.


KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Sponsor

Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Sponsor


szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Post autor: szablesi76 »

Nie ma czegoś takiego jak samoaktualizowanie zegarów . Problem może być we flashu licznika. Prawdopodobnie update oprogramowania licznika rozwiąże problem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

danielzal
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:23
Lokalizacja: Legionowski
Samochód: Kodiak L&K 2.0 190KMDSG

Re: Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Post autor: danielzal »

Dzieje się tak jak masz trochę rozładowany aku. Przy rozruchu spadek napięcia powoduje czasem taki reset. Dodatkowo chyba gdzieś czytałem, że po zatankowaniu do pełna przebieg też potrafi się sam zerowć.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Post autor: TOMEQ »

Z tym, że to nie zdarzyło się ani przy rozruchu tylko przy gaszeniu silnika, ani po tankowaniu. Po tankowaniu to się zeruje przebieg od tankowania, a nie trip.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 491
Rejestracja: 21 cze 2019, 11:42
Samochód: ŠKODA KODIAQ Sportline 2.0 TSI

Re: Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Post autor: TOMEQ »

W między czasie sytuacja powtórzyła się trzy razy, zazwyczaj ma to miejsce po wygaszeniu silnika. Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale jeden raz zdążyło się to przy zmianie kół z zimowych na letnie przy użyciu normalnego lewarka innym razem jak sprawdzałem pod maską poziom oleju itp. więc zastanawiam się czy mogły mieć na to wpływ dźwiganie i opuszczanie samochodu na postoju i wstrząsy spowodowane zamykaniem maski.
KODIAQ Sportline RM2020 2.0TSI 190KM DSG 4x4
---------------------------------------------------------------------------
Kupię felgi BRAGA 19“ (standardowo montowane w KODIAQ-u Scout) lub wymienię za felgi TRIGLAV antracytowe 19" z KODIAQ-a Sportline

Mrskoku
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2022, 12:54
Samochód: Kodiaq 2022 l&k 2.0 tsi

Re: Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Post autor: Mrskoku »

W kodiaq tego jeszcze nie doświadczyłem, ale to samo dzieje się w kamiq..

Margaretka777
Posty: 23
Rejestracja: 21 lip 2022, 14:10
Samochód: Skoda Superb, 1983cm

Re: Samoczynne resetowanie zegara, trip i danych dotyczących jazdy

Post autor: Margaretka777 »

Dziwne :| Pierwszy raz się z takim czymś spotykam, żeby zegar itd, same sie aktualizowały. Myśle, że najlepszym chyba rozwiązaniem będzie podjechanie do serwisu, znaleźć przyczynę/ usterkę i ją naprawić.

ODPOWIEDZ