Sekcja zwłok 2,0TSi

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Sekcja zwłok 2,0TSi

Post autor: herman00 »

Świeża sprawa. Wprawdzie silnik chyba z Tiguana 230kM ale to cały czas 2,0TSi. Nowa, aktualnie stosowana konstrukcja po przebiegu około 100tys.km.
Na co zwróciłem uwagę - na komentarze dotyczące stosowanego oleju, zaleceń producenta w tym zakresie i "złotych myśli" w kwestii zmiany lepkości (w stosunku do zalecanej).
Dla mnie ciekawy materiał.





Sponsor

Sekcja zwłok 2,0TSi

Sponsor


Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Sekcja zwłok 2,0TSi

Post autor: Mans »

Z tego co pamiętam silnik 2.0 TSI 230KM(wtrysk bezpośredni) to jednak nowsza konstrukcja,
która dość mocno się różni od słabszego 2.0 TSI 190 KM :?

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Sekcja zwłok 2,0TSi

Post autor: herman00 »

No raczej nie masz racji, mamy w Kodiaqu generację 3 tego silnika (przynajmniej ja mam plastikową miskę olejową :-)) Zmiany w mocach silnika to kosmetyka i osprzęt silnika a nie sam silnik konstrukcyjnie.
Już generacja 2 w zasadzie wyeliminowała wady generacji 1, a teraz mamy generację 3, tylko olej, olej, olej...
"2.0 TSI EA888/3b – Gen. 3b
Najnowszy wariant 2.0 TSI jest bardzo podobny do poprzednika. Główna zmiana polega na opóźnionym zamknięciu zaworów dolotowych co zwiększa efektywność mieszanki paliwowo – powietrznej. Zaprojektowano i zastosowano tutaj również nowy kolektor dolotowy, a turbosprężarkę nieco zmniejszono. Podczas konstruowania najnowszej odmiany 2.0 TSI oznaczonej jako Gen. 3b położono ogromny nacisk na zmniejszenie masy i redukcję tarcia. Ubocznym skutkiem tych rozwiązań jest konieczność stosowania oleju silnikowego o niskiej lepkości 0w20 lub 0w30."
https://motoryzacyjnyblog.pl/samochody/ ... ie-awarie/

ODPOWIEDZ