Rysy na podstawie amortyzatorów przód

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
dj_delphin
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Rysy na podstawie amortyzatorów przód

Post autor: dj_delphin »

Panowie. Dzisiaj po wymianie kół na sezon zimowy zauważyłem że na podstawie amortyzatorów znajdują się rysy, ktore najprawdopodobniej wynikają od kontaktu z kamieniami. Samochód ma niewielki przebieg i od zawsze koła 235/50 r19. Czy u Was tak samo to wygląda? Mam wrażenie że koło jest bardzo blisko podstawy amortyzatora i jak dostanie się jakiś kamien miedzy opone to zatrzymuje się na tym talerzu ... dziwna sprawa. W 20 letnim Punto ani jednej rysy niema gdyż podstawa jest o wiele wyżej zamontowana. Przy Kodiaqu jest dość nisko a koła i opony oczywiscie zgodne z zaleceniem producenta...(zarówno letnie jak i zimowe).
Obrazek

Obrazek



Sponsor

Rysy na podstawie amortyzatorów przód

Sponsor


kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Rysy na podstawie amortyzatorów przód

Post autor: kodiaqo »

dj_delphin pisze:
20 paź 2021, 16:27
Czy u Was tak samo to wygląda?
cześć,

nie. U mnie jest tak:

Obrazek

dj_delphin
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Rysy na podstawie amortyzatorów przód

Post autor: dj_delphin »

Hmmm. Wygląda jakby u Ciebie ta podstawa była wyżej zamocowana. A koła u Ciebie jaki mają rozmiar? I ogólnie wyglada mi na trochę inne mocowanie... jaki to rok i model? U mnie 2020 sportline 2.0 TSI

Dla uzupełnienia felgi są oryginalne do Kodiaq zarówno dla kol letnich jak również zimowych. Osadzenie ET43.

dj_delphin
Posty: 26
Rejestracja: 08 sie 2020, 16:25
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Rysy na podstawie amortyzatorów przód

Post autor: dj_delphin »

Informacje jakie otrzymałem w ASO: wszystko jest w jak najlepszym porządku i tak ma być. Kamienie mogą spokojnie "prać po osłonie kamieniami". Blacha jest gruba i wytrzymała także to nie wada i wszystko jest zgodnie z przewidywaniami producenta. Wygląd amortyzatora i osłon różnią się w zależności od roku produkcji.

ODPOWIEDZ