Wyłączająca się kamera tylna

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: SlawekW »

Auto z roku 2018, wyposażone w kamery 360 stopni.

Ostatnio wjechałem w jakąś polną drogę i po 3-4 km musiałem cofać. Nie było gdzie nawrócić (zaorane pole dookoła + deszcz) więc postanowiłem wycofać na wstecznym.
I po jakiejś 1-2 minucie tylna kamera się wyłączyła. Ekran robił się czarny (jakby się kamera przegrzewała).
Ręczne wyłączenie i włączenie kamery pomagało na kilka sekund. Sytuacja była powtarzalna.

Czy ktoś z Was miał taki przypadek ? Czy to normalne, czy zgłaszać w ASO (mam jeszcze gwarancję).



Sponsor

Wyłączająca się kamera tylna

Sponsor


BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: BarTech »

Jazda na wstecznym przez 3-4km (w dodatku z patrzeniem w kamerę) z natury rzeczy nie jest sytuacja normalną...

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: D10ni »

BarTech pisze:
20 wrz 2021, 15:26
Jazda na wstecznym przez 3-4km (w dodatku z patrzeniem w kamerę) z natury rzeczy nie jest sytuacja normalną...
Bez przesady. Który punkt instrukcji mówi, żeby tego nie robić?
Moim zdaniem, jeżeli jesteś w stanie odtworzyć to na parkingu, gdziekolwiek, to jest to sytuacja dla serwisu.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: BarTech »

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać ;), ale rzeczowo: zakładam, że kamera nie wyłącza się powyżej 15km/h na wstecznym, jak przy jeździe do przodu (nie sprawdzałem, bo jeszcze za mało "czuję" misia, ale przy takiej długiej polnej drodze możliwe, że miało to miejsce...). Możliwe, że to jakieś zabezpieczenie, skoro jak rozumiem wróciło do normy.

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: tchomikt »

Mam problem z kamerą cofania - generalnie to loteria czy sią włączy z wrzuceniem wstecznego czy nie - przycisk czujników parkowania i same czujniki działają ale kamera to loteria. Dodatkowo nie działa mi funkcja automatycznego opuszczania lusterka prawego przy cofaniu - raz tylko jakby lusterko się obniżyło i po sekundzie wróciło do pierwotnej pozycji pomimo ciągłego cofania. Ktoś coś miał taki problem?

dede
Posty: 51
Rejestracja: 29 gru 2020, 22:14
Samochód: Style 2.0 TSI 4x4 Lava Blue + trochę dodatków

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: dede »

Z tym opuszczaniem lusterka to chyba jest tak, że jeśli jest elektryczna regulacja fotela kierowcy to funkcji ta jest standardem ale żeby działała to pokrętło od regulacji lusterek musi być w pozycji "R".

klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: klimas7 »

U mnie lusterko się nie opuszczało niezależnie od pozycji pokrętła, naprawili mi to w ASO poprzez wymianę sterownika w lusterku.

Kubasl
Posty: 5
Rejestracja: 23 wrz 2021, 21:28
Lokalizacja: Pomorskie
Samochód: KODIAQ 1,5 TSI SportLine

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: Kubasl »

Witam, dołączam do tematu, myślałem, że auto świeżo po lifcie będzie już pozbawione takich drobnych usterek jak nie włączająca się kamera cofania. Tak jak i u kolegów, problem pojawia się zupełnie losowo, mam wrażenie, że może to być związane z profilem użytkownika, jakby nie zawsze system prawidłowo zaczytuje profil głównego użytkownika i zaczyna dziwnie się zachowywać. Macie podobne spostrzeżenia, czy to moja nadinterpretacja :P .

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: Wyłączająca się kamera tylna

Post autor: simowdas »

Nie zwróciłem uwagi przy jakiej prędkości, ale u mnie też jak szybciej cofam kamera się włączyła

Wysłane z mojego SM-G998B przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ