Alarm fabryczny dziwne przypadki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: herman00 »

Jakiś czas temu zostałem poinformowany o wyjącym alarmie w moim Miśku – alarm fabrycznie montowany. Alarm wył, światła migały, a na desce rozdzielczej (Virtual) „latała” świecąca na czerwono klapa bagażnika – „latała” tzn. migotała. Zacząłem otwierać, zamykać klapę, szukać przyczyn i nic nie znalazłem. Byłem z tym w serwisie (ASO) kiedy zdarzyło się po raz pierwszy i serwis stwierdził pomimo okazania nagranych filmów ze zdarzenia: „wydaje mi się, nic się nie działo, komputer nie zanotował włączenia alarmu, systemy działają prawidłowo, klapa się zamyka” – koniec, kropka. Pytam serwisu, jak można dezaktywować alarm, żeby nie działał i nie wył jak coś takiego się stanie – odpowiedź serwisu – „nie można wyłączyć, trzeba pilotem”, koniec, kropka.
Niedawno kolejny raz miałem przypadek niespodziewanego włączenia się autoalarmu, ludzie się pobudzili przez wycie alarmu i mnie odnaleźli. Znów to samo, na Virtualu „latająca” czerwona klapa bagażnika. Nic nie mogłem zrobić, zostawiłem na ulicy niezamknięty samochód na 4 godziny (nie testowałem jeszcze zamykania awaryjnego fizycznym kluczykiem). Po powrocie i wejściu do samochodu patrzę - pali się lampka oświetleniowa nad lusterkiem od strony kierowcy (ta włączana ręcznie – paluchem). Wyłączyłem lampkę i zamknąłem samochód pilotem – klapa nie „latała” i alarm nie wył – znalazłem przyczynę, trochę zaskakująca.
Teraz pytania i prośby do Was:
1. Czy któryś z Kolegów mających fabryczny alarm może sprawdzić, czy przy zapalonej (paluchem) lampce sufitowej nad lusterkiem wstecznym będzie w stanie zamknąć auto pilotem i nie włączy mu się alarm i zacznie „latać” klapa bagażnika na „Virtual Cockpit”. Czy tylko ja mam taką „magię” i jest jakiś błąd programowy, czy „ten typ tak ma” i to jest słuszne programowo ?
2. Czy logicznym jest, żeby zapalona lampka nad lusterkiem wyzwalała ochronę wnętrza samochodu ?
3. Czy logicznym jest, żeby zapalona lampka nad lusterkiem była sygnalizowana przez „latającą” czerwoną klapę bagażnika ?
4. Czy mają koledzy na słupku centralnym za kierowcą „Przycisk nadzoru wnętrza” opisany na stronie 60 Instrukcji Obsługi Miśka. Ja nie mam przycisku/wyłącznika, więc pozostaje konieczność zdejmowania zaślepki z klamki i wyciągania fizycznego, metalowego kluczyka do zamknięcia auta, a nie jak powiedzieli w serwisie „nie ma możliwości zamknięcia samochodu z pominięciem pilota i autoalarmu”. A może jak zamknę samochód tym metalowym kluczykiem to i tak alarm zostanie uzbrojony – testował ktoś ?
Pozdrawiam



Sponsor

Alarm fabryczny dziwne przypadki

Sponsor


me_cenas
Posty: 13
Rejestracja: 08 wrz 2021, 15:35
Samochód: Skoda Octavia 1.8 TSI

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: me_cenas »

Mało to wniesie, bo nie mam dla Ciebie rozwiązania, ale w swojej octavii miałem ze 3 razy problem z migającą ikona otwartej klapy bagażnika. Działo się to po otwarciu klapy z kluczyka i potem ręcznym zamknięciu. Nawet po odpaleniu silnika dalej migała. Pomogło raczej jej ręczne otwarcie i zamknięcie, czasem za drugim razem. Przy tym oczywiście wył alarm po próbie zamknięcia z kluczyka. Wyjątkowo dziwny objaw. Miganie było nieregularne, bardzo szybkie, wręcz animacja nie wyrabiała, więc nie był to żaden fabryczny sposób na informacje o jakimś błędzie.

Kluczowym jest że mam założone inne siłowniki/sprężyny klapy niz fabryczne, więc zamek na pewno jest nieco przeciążony - może to czujnik otwarcia klapy wariuje przez problem z zamkiem klapy?

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: D10ni »

herman00 pisze:
09 wrz 2021, 14:59
Pytam serwisu, jak można dezaktywować alarm, żeby nie działał i nie wył jak coś takiego się stanie – odpowiedź serwisu – „nie można wyłączyć, trzeba pilotem”, koniec, kropka.
O ile dobrze pamiętam, z OBDEleven można dezaktywować.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: BarTech »

Nie rozumiem po co tak kombinować? Jeśli coś się psuje i nie działa jak powinno, trzeba naprawić a nie wyłączać. Jeśli błąd jest powtarzalny, to tym bardziej. Jeśli nie dany serwis to inny albo dobry elektromechanik

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: herman00 »

me_cenas pisze:
09 wrz 2021, 16:06
Mało to wniesie, bo nie mam dla Ciebie rozwiązania, ale w swojej octavii miałem ze 3 razy problem z migającą ikona otwartej klapy bagażnika. Działo się to po otwarciu klapy z kluczyka i potem ręcznym zamknięciu. Nawet po odpaleniu silnika dalej migała. Pomogło raczej jej ręczne otwarcie i zamknięcie, czasem za drugim razem. Przy tym oczywiście wył alarm po próbie zamknięcia z kluczyka. Wyjątkowo dziwny objaw. Miganie było nieregularne, bardzo szybkie, wręcz animacja nie wyrabiała, więc nie był to żaden fabryczny sposób na informacje o jakimś błędzie.
Ale klapa bagażnika nie jest problemem, jest sprawna, domykana i dobrze pozycjonowana i przyczyna włączania alarmu nie pochodzi od klapy bagażnika tylko od lampki oświetlenia nad lusterkiem wstecznym, jak lampkę włączy się paluchem i zapomni wyłączyć przed wyjściem z samochodu to włącza się alarm i "latająca" czerwona klapa bagażnika pokazywana na Virtual Cockpit.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: herman00 »

Koledzy, czy na forum nie ma nikogo kto w swoim Kodiaq-u ma fabryczny alarm ?
Chodzi mi o taki mały teścik - próbę zamknięcia Waszego samochodu z pilota przy włączonej (palcem), palącej się lampce nad lusterkiem wstecznym - czy będziecie mieli jakąś sygnalizację i czy alarm się nie włączy.
Nie chcę jechać do ASO po to żeby mi powiedzieli, że tak ma być.
Pozdrawiam

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: bubuś »

herman00 pisze:
15 wrz 2021, 10:58
Koledzy, czy na forum nie ma nikogo kto w swoim Kodiaq-u ma fabryczny alarm ?
Chodzi mi o taki mały teścik - próbę zamknięcia Waszego samochodu z pilota przy włączonej (palcem), palącej się lampce nad lusterkiem wstecznym - czy będziecie mieli jakąś sygnalizację i czy alarm się nie włączy.
Nie chcę jechać do ASO po to żeby mi powiedzieli, że tak ma być.
Pozdrawiam
Mam fabryczny alarm z ochroną wnętrza.
Kiedyś zostawiłem zapaloną lampkę, ale tę tylną. Nic się nie działo.
Natomiast alarm zadziałał mi, gdy z przedniej szyby odkleił się rejestrator jazdy i spadł na deskę rozdzielczą. Dostałem na smartfona komunikat o próbie wtargnięcia do wnętrza. Serce mi zmroziło, bo akurat auto stało na parkingu 300 m. od miejsca zamieszkania.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: JACEK484 »

herman00 pisze:
15 wrz 2021, 10:58
Koledzy, czy na forum nie ma nikogo kto w swoim Kodiaq-u ma fabryczny alarm ?
Chodzi mi o taki mały teścik - próbę zamknięcia Waszego samochodu z pilota przy włączonej (palcem), palącej się lampce nad lusterkiem wstecznym - czy będziecie mieli jakąś sygnalizację i czy alarm się nie włączy.
Nie chcę jechać do ASO po to żeby mi powiedzieli, że tak ma być.
Pozdrawiam
Po jakim czasie od zamknięcia pojazdu powinien włączyć się alarm?
Zaraz sprawdzę i odpowiem.

JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: JACEK484 »

JACEK484 pisze:
15 wrz 2021, 13:03
herman00 pisze:
15 wrz 2021, 10:58
Koledzy, czy na forum nie ma nikogo kto w swoim Kodiaq-u ma fabryczny alarm ?
Chodzi mi o taki mały teścik - próbę zamknięcia Waszego samochodu z pilota przy włączonej (palcem), palącej się lampce nad lusterkiem wstecznym - czy będziecie mieli jakąś sygnalizację i czy alarm się nie włączy.
Nie chcę jechać do ASO po to żeby mi powiedzieli, że tak ma być.
Pozdrawiam
Po jakim czasie od zamknięcia pojazdu powinien włączyć się alarm?
Zaraz sprawdzę i odpowiem.
Po włączeniu alarmu wszystkie lampki zgasły bez względu w jakiej były pozycji.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Alarm fabryczny dziwne przypadki

Post autor: herman00 »

Dzięki. Jak zostawiłem zapaloną lampkę nad lusterkiem wstecznym to alarm włączał się od razu po pyknięciu na pilocie "zamknij" tzn. migały kierunkowskazy, bo syrena włącza się z opóźnieniem.
A u kolegi lampka nad lusterkiem wstecznym gaśnie po zamknięciu pilotem samochodu, mimo włączenia na stałem paluchem ?

ODPOWIEDZ