TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: miro.t »

Czy ktoś się orientuje jakie znaki rozpoznaje ten system??
Jak narazie mam wrażenie, że system pokazuje mi na pulpicie tyko znaki o ograniczeniu prędkości, a do tego wygląda to tak jakby korzystał tylko z tego co mu nawigacja podaje.
W konfiguratorze był też pokazany znak o zakazie wyprzedzania, w zasadzie ani razu mi takiego znaku nie wykrył.
Obrazek

pic upload

No chyba, że znów czegoś nie włączyłem lub źle skonfigurowałem.



Sponsor

TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Sponsor


krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: krotz »

Z tego co kojarze rozpoznaje ograniczenia i chyba tablice terenu zabudowanego. Jednak jest to system tak ubogi i mylący (ograniczenie wjazdu do 2t podaje ze takie jest ograniczenie predkosci), że za darmo bym tego nie wział. Przede wszystkim brak rozpoznawania ważnych znaków zakazu wjazdu itp bo prędkość to najmniej istotna wiadomość :P
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 0:48 przez krotz, łącznie zmieniany 1 raz.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: miro.t »

Ja się zastanawiam czy rzeczywiście mi to coś rozpoznaje, bo mam wrażenie, że podaje to co jest zapisane w nawigacji.
Niektórzy z nas poprzez dobranie tego dodatku mieli nadzieję na rozbudowę auta o inne funkcje.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: root »

U mnie rozpoznaje na bank (Superb 2016). Nawet rozpoznaje, że znak jest przeznaczony tylko dla ciężarówek i wtedy go ignoruje.
Zakaz wyprzedzania też widziałem parę razy na ekranie.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: rafalhtc »

Co marka to inny patent na dane funkcje.
W Hyundaiu mam rozpoznawanie znaków, które działa bardzo dobrze- informuje o aktualnej dozwolonej prędkości oraz zakazie wyprzedzania. Zarówno w dzień i w nocy oraz przy różnych warunkach pogodowych.
Mijam znak i od razu mam info na wyświetlaczu komputera pokładowego.
System nie jest powiązany z nawigacją bo za jego działanie odpowiada kamera w lusterku od strony szyby. Nawigacją może być wyłączona, a system mimo to działa.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: miro.t »

W Kodiaqu chyba nie można wyłączyć nawigacji, mam wrażenie że działa cały czas w tle.
Zastanawiam się jak sprawdzić czy rzeczywiście jakaś kamera rozpoznaje znaki, czy to tylko informacje z nawi.
Zbyt dużo błędów mi to generuje. Widzi znaki i ograniczenia których nie ma (mam przykład na swojej ulicy) lub nie widzi znaków ograniczających prędkość, poza tym innych znaków nie rozpoznaje.

Ethel
Posty: 315
Rejestracja: 21 mar 2017, 9:42
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI DSG Style

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: Ethel »

Mało pocieszający wątek z tego wyszedł.... ktoś to testował już w Miśku?

Awatar użytkownika
fonus
Posty: 259
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:33
Samochód: Kodiaq 1.4 TSI ACT 150 KM 2WD DSG Brąz Magnetic

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: fonus »

Tak można sprawdzić - jak ktoś chce się pobawić ;-)
Obrazek
https://youtu.be/zRZie6xTEL4

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: WuWu »

Ethel pisze:
13 cze 2017, 12:33
Mało pocieszający wątek z tego wyszedł.... ktoś to testował już w Miśku?
Testowałem to w samochodzie demo skody zanim zamówiłem i zrezygnowałem. Wyglądało to dokładnie tak jakby działał tylko z nawigacji. Np. jadąc obwodnicą (czyli dozwolone 100km/h) przejeżdżając mostem nad ulicą "łapał" ograniczenie do 50 km/h i później jeszcze chwilę jechał pokazując 50tkę.

Z drugiej strony jak to miało by wyglądać gdyby czytał tylko znaki? Np jedziemy przez teren zabudowany na którym na jakimś odcinku jest ograniczenie do 30 i przeważnie odwołaniem takiego znaku było by najbliższe skrzyżowanie. Jak Misiek ma rozpoznać skrzyżowanie jako odwołanie ograniczenia ?
lub odwrotnie znak pozwalający na danym odcinku terenu zabudowanego jechać np 70 km/h a za kolejnym skrzyżowaniem nawet ze światłami już z powrotem do 50km/h.

Może ktoś wie i wyjaśni jakie są założenia, bo z moich testów wyszło że auto jedzie chyba inną drogą niż ja ;)

Everred
Posty: 435
Rejestracja: 02 maja 2017, 18:45
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: Everred »

No nie byłoby znowu to aż tak trudno oprogramować... Jak zaczytałbym te 30 z rozpoznanej tablicy to najbliższe skrzyżowanie z navi resetuje do domyślnej 50tki dla obszaru zabudowanego, 90tki poza, domyślam się, że w większości krajów skrzyżowanie resetuje ograniczenie więc to dość uniwersalne powinno być założenie. Chciałbym zauważyć, że wysyłaliśmy jako ludzkość już łaziki na Marsa, rozpoznawanie znaków i dostosowanie do przepisów nie powinno być takim problemem, a jeśli jest w Kodiaqu... To cóż, słabych programistów mają w Skodzie :)

ODPOWIEDZ