TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: root »

WuWu pisze:
13 cze 2017, 22:14
Testowałem to w samochodzie demo skody zanim zamówiłem i zrezygnowałem. Wyglądało to dokładnie tak jakby działał tylko z nawigacji. Np. jadąc obwodnicą (czyli dozwolone 100km/h) przejeżdżając mostem nad ulicą "łapał" ograniczenie do 50 km/h i później jeszcze chwilę jechał pokazując 50tkę.
No to chyba dowodzi, że jednak rozpoznaje znaki?
WuWu pisze:
13 cze 2017, 22:14
Z drugiej strony jak to miało by wyglądać gdyby czytał tylko znaki? Np jedziemy przez teren zabudowany na którym na jakimś odcinku jest ograniczenie do 30 i przeważnie odwołaniem takiego znaku było by najbliższe skrzyżowanie. Jak Misiek ma rozpoznać skrzyżowanie jako odwołanie ograniczenia ?
lub odwrotnie znak pozwalający na danym odcinku terenu zabudowanego jechać np 70 km/h a za kolejnym skrzyżowaniem nawet ze światłami już z powrotem do 50km/h.
I właśnie do tego wykorzystuje nawigację. I to działa, przynajmniej u mnie :)

Sprawdzić to bardzo łatwo, wystarczy przejechać się jakąś drogą, gdzie akurat jest remont (albo jeszcze lepiej ekspresówką z remontem) i sprawdzić, czy samochód odczyta znak ograniczenia prędkości w związku z np. zwężeniem. Na nawigacji na pewno nie ma takich informacji.


Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Sponsor

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: root »

Everred pisze:
13 cze 2017, 22:25
Chciałbym zauważyć, że wysyłaliśmy jako ludzkość już łaziki na Marsa, rozpoznawanie znaków i dostosowanie do przepisów nie powinno być takim problemem, a jeśli jest w Kodiaqu... To cóż, słabych programistów mają w Skodzie :)
Skoda raczej nic tu do tego nie ma :D Technologia przyszła pewnie z Audi.

Swoją drogą podobno nawet obsługuje inne ograniczenia prędkości w czasie deszczu w Niemczech (normalnie jest bez ograniczeń, ale w przypadku deszczu jest max. 130 km/h). Czujnik deszczu jest, więc to nie problem. Ale to tylko zasłyszana opinia (z forum Passata), sam nie miałem okazji sprawdzić.

Ale na pewno działa rozpoznawanie terenu zabudowanego w innych krajach. Dzięki temu systemowi dowiedziałem się, jak oznaczany jest teren (nie)zabudowany w Niemczech :D Widziałem w których momentach zmienia się na 50 km/h lub na 100 km/h (tyle jest w Niemczech w niezabudowanym).
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: WuWu »

root pisze:
13 cze 2017, 22:32
WuWu pisze:
13 cze 2017, 22:14
Testowałem to w samochodzie demo skody zanim zamówiłem i zrezygnowałem. Wyglądało to dokładnie tak jakby działał tylko z nawigacji. Np. jadąc obwodnicą (czyli dozwolone 100km/h) przejeżdżając mostem nad ulicą "łapał" ograniczenie do 50 km/h i później jeszcze chwilę jechał pokazując 50tkę.
No to chyba dowodzi, że jednak rozpoznaje znaki?


Patrząc z lotu ptaka to przez sekundę był na obszarze ulicy z ograniczeniem do 50 a tak naprawdę przejechał nad tą ulicą, czyli ewidentnie brał z nawigacji. Jakby czytał znaki z ulicy pod nim no to już by był prze AS :).

rafalhtc
Posty: 296
Rejestracja: 08 mar 2017, 15:44
Samochód: Hyundai Tucson 2017| 1.6 GDI | Comfort + Navi

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: rafalhtc »

Tajson czyta z kamery- niby Koreańczyk a jednak nie taki zły ;)
Wiele zalet ma Wasz Kodiaq koledzy i to jest niewątpliwe ale ostatecznie w moim budżecie i przy moich wymaganiach podjąłem bardzo słuszną decyzję.

miro.t
Posty: 180
Rejestracja: 27 gru 2016, 12:11
Samochód: Misiek 2.0TDI

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: miro.t »

Zrobiłem dziś kilka testów na remontowanych drogach i wychodzi na to, że jednak kamera działa. Jednak jak na razie ilość błędnie podawanych informacji jest zbyt duża. Chyba wynika to z nakładania się tego co widzi kamera i tego co jest zapisane w nawigacji.

Awatar użytkownika
Trybol
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2017, 14:53
Lokalizacja: Trójmiasto
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: Trybol »

W mieście często pokazuje mi ograniczenie do 90-tki. Ciekaw jestem czy da się wykręcić z płacenia mandatu pokazując to przy zatrzymaniu? :D
Kiedy rozstawili znaki z ograniczeniem do 30-tki podczas robót drogowych wykrył to od razu czyli kamera wykrywa znaki niezależnie od nawigacji. Ale powinna mieć też zaznaczone strefy obszaru aby nie pokazywać w zabudowanym 90-tki.

Ciruela
Posty: 29
Rejestracja: 06 maja 2017, 10:07
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: Ciruela »

Mam ten sam problem ,często w mieście wskakuje 90 jak nie znajdzie innego znaku

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: WuWu »

Dlatego ja świadomie zrezygnowałem. Jeżeli coś ma mnie wprowadzać w błąd to lepiej jak już nic nie pokazuje.
a reaguje na taki znak ograniczenia prędkości ? ;) i na dozwolone inne prędkości w godzinach nocnych ?

Obrazek

to już kamera powinna być połączona nie tylko z DOBRĄ nawigacją ale także z zegarem

Na razie wg mnie to taka zabawka

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: MałGorzata »

Reaguje na inne ograniczenie w nocy :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: TRAVEL ASSIST - funkcja rozpoznawania znaków drogowych

Post autor: root »

I na wklejone przez Ciebie znaki też.

To jest naprawdę fajny system, ale niestety nie idealny…
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ