Awaria modułu SOS i inne przypadki

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

Padł moduł SOS, niby nic wielkiego, ale wkurzający komunikat na desce. W dużym serwisie nie mają tego w magazynie, tylko ściągają z magazynu centralnego i tak będę jeździł do tego serwisu kilka razy. Chciałem żeby "doradca serwisowy" zademonstrował mi jak otwierać elektryczną klapę bagażnika bo ja mam auto 9 miesięcy i nie wiem jak otwierać, a on mi mówi, że pracuje w Skodzie 4 tygodnie i też nie wie gdzie jest czujnik i jak otwierać - załamka.



Sponsor

Awaria modułu SOS i inne przypadki

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: MałGorzata »

Elektryczną klapę otwiera się przyciskiem obok kamerki lub przyciskiem w drzwiach kierowcy. Jeśli masz 'virtual pedal' to można lekko machnąć nogą pod prawą częścią tylnego zderzaka. Bez dotykania oraz bez kopania w samochód.

Uwaga! Merdający ogonem pies również potrafi otworzyć tylną klapę w sprzyjających okolicznościach.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

SlawekW
Posty: 148
Rejestracja: 24 wrz 2018, 21:55
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: SlawekW »

Jak chcesz to możemy się umówić kiedyś wieczorem i Ci pokażę (też Ursynów).

art
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:49
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 200 KM L&K MY2021

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: art »

herman00 pisze:
13 lip 2021, 12:39
Padł moduł SOS, niby nic wielkiego, ale wkurzający komunikat na desce. W dużym serwisie nie mają tego w magazynie, tylko ściągają z magazynu centralnego i tak będę jeździł do tego serwisu kilka razy. Chciałem żeby "doradca serwisowy" zademonstrował mi jak otwierać elektryczną klapę bagażnika bo ja mam auto 9 miesięcy i nie wiem jak otwierać, a on mi mówi, że pracuje w Skodzie 4 tygodnie i też nie wie gdzie jest czujnik i jak otwierać - załamka.
Awaria modułu sos pojawia co jakiś czas i to jest związane chyba z jakims problemem z serwerem skody a nie z usterka mechaniczna- przynajmniej w moim wypadku. Najczęściej po jakims czasie, raz usterka trwała ponad tydzień i był to problem globalny.
Co do klapy- pionowy ruch noga pod środkiem zderzaka działa w 99% przypadkow :)

BarTech
Posty: 76
Rejestracja: 10 maja 2021, 21:17
Samochód: Kodiaq 1.5 DSG Style 2021

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: BarTech »

Machnięcie nogą pod bagażnikiem działa pod warunkiem, że masz kluczyk/pilot przy sobie (tj pilot musi być za autem) - na skrzyżowaniu żaden dowcipniś tego Ci nie otworzy

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

Skoda stwierdziła że moduł SOS jest do wymiany i moduł czeka na mnie w serwisie, wymiana w poniedziałek. To raczej nie problem komunikacyjny a lokalny bo czy ktoś z kolegów miał "globalny" problem z serwerem Skoda w ostatnich dniach ? No, nie zaobserwowałem na forum. Oczywiście, że kluczyki do auta są w kieszeni mnie machającego nogą czy w ręce mnie machającego pod środkową częścią zderzaka, natomiast jeśli trzeba machać nogą w pionie to jest nowość. Ale sprawdziłem przed chwilą na 100 machnięć w pionie 2 otwarcia klapy, na 100 machnięć w poziomie 1 otwarcie klapy. Czy w poziomie czy w pionie jeden grzyb. Może trafię jakiegoś rozgarniętego doradcę serwisowego co mi pokaże jak korzystać z tego dobrodziejstwa.

Tomaso
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2020, 8:09
Lokalizacja: Mazowsze
Samochód: Kodiaq L&K, 2.0 TDI

Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: Tomaso »

U mnie występował problem z łącznością z tym cudownym dostawcą transferu danych. I komunikat dot. SOS pojawiał się dokładnie w tym samym czasie, kiedy nie działała transmisja danych (i radio internetowe). Nie było aktualnych informacji o tym na forum, więc uznałem, że problem dotyczy mnie i podobnie jak Ty złożę wizytę z serwisie po powrocie z urlopu.
No i przekroczyłem granicę z awarią systemu SOS i nie działającą transmisja danych. Okazało się jednak, że po powrocie w rodzinne strony (czyli Czechy), wszystkie systemy online Miśka, nagle się odczarowały i zaczęły poprawnie działać. Zobaczymy jak będzie po powrocie, ale jeśli sytuacja wróci do "krajowej stabilności", to czeka mnie chyba ciekawa korespondencja że Skodą Polska...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

U mnie bez zmian, SOS na czerwono i komunikat na desce. Ja nie wiem jak to powiadamianie ma działać w Polsce. Wymyślili coś w unii bez rozeznania jak te systemy mają się komunikować z bazą czy pomocą w naszym zaścianku. Przecież w Polsce z 50% powierzchni kraju nie ma pokrycia siecią komórkową, a mapki reklamowe o pokryciu zasięgiem 4 największych operatorów to bajki z mchu i paproci W Nowej Woli pod Piasecznem w domu nie ma zasięgu żadna sieć, na podwórku czasem uda się złapać połączenie, a tam dookoła mieszka kilka tysięcy ludzi, którzy kupili mieszkania w ostatnich 5-8 latach. O komórkowej transmisji danych w ogóle nie ma co marzyć.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: D10ni »

herman00 pisze:
16 lip 2021, 13:13
U mnie bez zmian, SOS na czerwono i komunikat na desce. Ja nie wiem jak to powiadamianie ma działać w Polsce. Wymyślili coś w unii bez rozeznania jak te systemy mają się komunikować z bazą czy pomocą w naszym zaścianku. [...]
A jesteś pewien, że to nie jest wina Tuska?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Awaria modułu SOS i inne przypadki

Post autor: herman00 »

Tak jestem pewien, a nawet więcej niż pewien że to nie jego wina.

ODPOWIEDZ