Radio nie działa

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
art
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:49
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 200 KM L&K MY2021

Re: Radio nie działa

Post autor: art »

Zdaje się, że wczoraj mogłem mieć to samo. Zaczęło się od awarii systemu SOS, a na koniec nie działał cały system, rozpoznawanie znaków, nie włączało się radio, nie ładował się profil. Wieczorem wszystko wróciło do normy. Dziwne.



Sponsor

Re: Radio nie działa

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Radio nie działa

Post autor: bubuś »

art pisze:
21 maja 2021, 10:55
Zdaje się, że wczoraj mogłem mieć to samo. Zaczęło się od awarii systemu SOS, a na koniec nie działał cały system, rozpoznawanie znaków, nie włączało się radio, nie ładował się profil. Wieczorem wszystko wróciło do normy. Dziwne.
Ten i podobne jemu przykłady mogą być ostrzeżeniem dla użytkowników Kodiaqa i wyrazem niezadowolenia SKODY z tego, że nie piejemy z zachwytu nad ich rękodziełem, że jak nie przestaniemy krytykować i z dezarobatą wypowiadać się, to może nas spotkać niemiła niespodzianka i rano nie tylko, że nie usłyszymy radia, ale także nie odpalimy motoru.
Bez przeprosin i okazania skruchy pewnie się nie obejdzie :)
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

art
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:49
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 200 KM L&K MY2021

Re: Radio nie działa

Post autor: art »

bubuś pisze:
21 maja 2021, 12:43
art pisze:
21 maja 2021, 10:55
Zdaje się, że wczoraj mogłem mieć to samo. Zaczęło się od awarii systemu SOS, a na koniec nie działał cały system, rozpoznawanie znaków, nie włączało się radio, nie ładował się profil. Wieczorem wszystko wróciło do normy. Dziwne.
Ten i podobne jemu przykłady mogą być ostrzeżeniem dla użytkowników Kodiaqa i wyrazem niezadowolenia SKODY z tego, że nie piejemy z zachwytu nad ich rękodziełem, że jak nie przestaniemy krytykować i z dezarobatą wypowiadać się, to może nas spotkać niemiła niespodzianka i rano nie tylko, że nie usłyszymy radia, ale także nie odpalimy motoru.
Bez przeprosin i okazania skruchy pewnie się nie obejdzie :)
Jak zaczęło działać to grzecznie pojechałem, umyłem i przeprosiłem za swoje wcześniejsze nerwy, cicho licząc na to, że więcej się sytuacja nie powtórzy :)

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Radio nie działa

Post autor: D10ni »

Moim zdaniem to są problemy wieku dziecięcego MIB3, analogicznie do Skoda Connect sprzed chyba roku. Tu prawdopodobnie odbyło się "silent prod release" czyli producent wypchnął nowe oprogramowanie na infotainment bez informowania użytkowników. I to jest konsekwencja tego, że
a) samochód jest cały czas online
b) producent poprawia oprogramowanie i wypuszcza aktualizacje.
Nie wiem, co jest lepsza praktyką. Czy wgrywanie nowej wersji oprogramowania jak klientowi coś nie pasuje i zwraca uwagę na znany błąd (przyjeżdżając do serwisu), czy aktualizacje wysyłane bezpośrednio do samochodu.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Buli
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2020, 19:06
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 150km 4x4 DSG r. 2022

Re: Radio nie działa

Post autor: Buli »

U mnie podobna sytuacja brak dźwięku, brak możliwości wyboru mediów poprzez funkcje głosową, skala zwiększania-zmniejszania głośności nie reaguje podczas sterowania potencjometrem (radio, kierownica) kilku krotny restart nic nie daje po 8 godz. postoju na parkingu wszystko powróciło do normy. Umówiłem się na przyszły tydzień do Asso dam znać po wizycie.

Buli
Posty: 22
Rejestracja: 11 paź 2020, 19:06
Samochód: Kodiaq 2.0 TDI 150km 4x4 DSG r. 2022

Re: Radio nie działa

Post autor: Buli »

Wizyta w serwisie zaliczona wgrana aktualizacja i po robocie ogólnie jeździć obserwować na razie ok.

ODPOWIEDZ