serwisy olejowe napęd 4x4

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
mrash
Posty: 62
Rejestracja: 24 lip 2019, 17:22
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TSI

Re: serwisy olejowe napęd 4x4

Post autor: mrash »

herman00 pisze:
03 kwie 2023, 13:23
Dzisiejsza wizyta w serwisie. System krzyczał o wymianę oleju. 45 tys. przejechane i 2,5 roku użytkowania. Serwis dodatkowo wymienił olej w Haldexie i płyn hamulcowy. Sitko ponoć czyszczone (mam nadzieję). Wymienili, bo ponoć wynika to z czasu użytkowania.
Żeby wyczyścić sitko trzeba opuścić tylny most. To dodatkowe roboczogodziny - nie maja tego w zakresie wymiany oleju. Dlatego wątpię czy wyczyścili - chyba ze o to poprosiłeś i masz na FV.



Sponsor

Re: serwisy olejowe napęd 4x4

Sponsor


Awatar użytkownika
Bury_Kocur
Posty: 176
Rejestracja: 05 lut 2023, 13:44
Lokalizacja: Cząstków Mazowiecki
Samochód: Misio 2,0 l TDI 150 kucyków + DSG

Re: serwisy olejowe napęd 4x4

Post autor: Bury_Kocur »

Alek2000 pisze:
17 paź 2021, 19:48
Ja pomimo pakietu serwisowego wymieniłem po 30 tys km. Po 60 tys wymieniam w DSG, jak to powiedział z serwisu zdrowe podejście to brać przez pół plany serwisowe które mówią o przebiegach
W poprzednim aucie pierwszą wymianę zrobiłem w DSG po 30 kkm - potem też co 30 tys.

Podobnie w silniku robię po ludzku - dziś wymieniłem pierwszy olej po 2500 km i nawet w ASO się specjalnie nie dziwili - następna wymiana po 10 tys i dalej co 10 tys.

Podobnie należy rozrząd wymieniać nie po 210 tys. km (co ca cymbał to wymyślił?) a po 80 tys, płyn hamulcowy co 2 lata a nie co 4, w silniku płyn chłodzący i tak się wymienia jak się robi rozrząd.

Ja tak robię chcąc mieć w dobrym stanie auto a ile zaleca księgowy Skody jest mi obojętne.

pzdr
Włodek

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: serwisy olejowe napęd 4x4

Post autor: Marcin B. »

Nie chciałbym kupić od Ciebie auta , w którym interwały olejowe były robione zgodnie z zaleceniami producenta . Interwały producenckie są po to by auto wytrzymało czas na gwarancji. Później zapraszamy do serwisu na naprawy . Bardzo kosztowne naprawy dodajmy .
Marcin

Marcin B.
Posty: 33
Rejestracja: 30 gru 2022, 13:23
Lokalizacja: wawa
Samochód: kodiaq I rs tsi

Re: serwisy olejowe napęd 4x4

Post autor: Marcin B. »

Nikon-N1 pisze:
22 paź 2021, 16:46
Ok każdy może robić jak uważa.
Wg mnie jeżeli auto jest nor.alnie użytkowane to zalecenia producenta są ok.
Jeżeli auto jest używane bardziej intensywnie w warunkach , np bardziej ekstremalnych można oczywiście częściej.
Należy też pamiętać, że auto z haldexem, u różnych producentów samochodów jest inaczej używane. Obciążone , ( masa , typ auta itp.itd))
Zalecenia producenta są ok, ale dla producenta ale nie są już ok dla użytkownika , trzeba rozgraniczyć to zdecydowanie, kto tego nie pojmuje znaczy że ma auto flotowe/ służbowe/ w leasingu na 2-3 lata etc a nie auto kupione za ciężko zarobione pieniądze z myślą o bezawaryjnej eksploatacji na kilka lat jeszcze po gwarancji producenta.Kropka.
Marcin

ODPOWIEDZ