Zablokowane drzwi kierowcy.

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
picolo99
Posty: 8
Rejestracja: 18 paź 2017, 18:47
Samochód: Skoda Kodiaq 1,4 Tsi 4x4 DSG Quartz Grey

Zablokowane drzwi kierowcy.

Post autor: picolo99 »

Witam serdecznie Grupowiczów.
Kilka razy miałem problem z zablokowanymi drzwiami kierowcy, system keyless odblokował auto ale bez drzwi kierowcy. Myślałem że jest to spowodowane temperaturą... ale po kilku kliknięciach działało. Dziś rano kaplica... Otworzyłem drzwi za klamkę od środka. Pojechałem do pracy i kolejny "zonk"... drzwi nie mogę zamknąć keyless'em ani z pilota. Wzzystkie drzwi się ryglują, lusterka chowają.. drzwi kierowcy nie chcą się zaryglować... Od środka wogóle nie rygluje drzwi automatycznie lub ręcznie słychać silniczki ale nie blokuje przycisk zaryglowania nie jest podświetlony...
Czu miał ktoś taki problem?
Obecnie ściągnąłem zaślepkę i zamknąłem auto awaryjnie kluczykiem.
Może ktoś coś poradzi..


Pacjent; Skoda Kodiaq Style 05.2018 1,4TSI 4x4



Sponsor

Zablokowane drzwi kierowcy.

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Zablokowane drzwi kierowcy.

Post autor: root »

Specjalistą nie jestem, ale jak dla mnie, to padł siłownik zamka centralnego. Wieki temu miałem taki problem w Fabii, nie chciał zamykać (ani otwierać) jednych tylnych drzwi. Było słychać jakiś dźwięk z tamtych okolic podczas zamykania/otwierania, ale inny niż zwykle.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Phyphoos
Posty: 3
Rejestracja: 15 lut 2021, 22:07
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0TSI

Re: Zablokowane drzwi kierowcy.

Post autor: Phyphoos »

Miałem podobną sytuację w Karoq, wymienili zamek/siłownik.

krzysztofknesz
Posty: 9
Rejestracja: 27 paź 2018, 14:14
Samochód: Vw

Re: Zablokowane drzwi kierowcy.

Post autor: krzysztofknesz »

Witam, a co jeśli losowo raz prawe, raz lewe się nie otwierają/zamykają??

Kodiaq 2018 rok. Od jakiegoś czasu mamy problem z centralnym. Losowo, raz albo nie zamknie prawych, albo lewych przednich drzwi, z otwieraniem podobnie.
Do tego dochodzi problem z automatycznym ryglowaniem po ruszeniu. Próbuję, ale nie może.
Po podłączeniu pod kompa wywala błąd, zwarcie do plusa, zwarcie do minusa prawe przednie drzwi, czy jest możliwe, żeby przez siłownik prawych drzwi wariowały także lewe?
A może moduł komfortu?
Ktoś pomoże
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż

ODPOWIEDZ