Hamulce

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
tomek000
Posty: 97
Rejestracja: 15 sty 2020, 7:36
Samochód: Kodiaq 1.5tsi DSG Style

Re: Hamulce

Post autor: tomek000 »

herman00 pisze:
27 sty 2021, 10:28

I jeszcze o jedno zapomniałem spytać a jest związane z hamulcami i dość trudne do wytłumaczenia. Jak dojeżdżacie do skrzyżowania, macie włączony Autohold, to zatrzymanie i załapanie holdu następuje po dość mocnym wciśnięciu pedału hamulca. Jak auto cokolwiek się toczy to oczywiście hold nie załapie i trzeba "dohamować" i to dohamowanie powoduje dyskomfort, bo jest to dohamowanie wyciągające z fotela (wyszarpujące). Nie da się na tyle delikatnie operować pedałem hamulca, żeby nie było szarpnięcia na dohamowaniu aż do włączenia Autohold. Jest taki jakby opór na pedale hamulca, który stanowi barierę - naciskasz delikatnie pedał hamulca (żeby nie było szarpnięcia) to cały czas się powolutku toczysz a naciśniesz odrobinę mocnej to jest dyskomfortowe szarpnięcie. Nie macie takiego dyskomfortu przy hamowaniu do załapania przez Autohold ? Zmierzam do tego, że jest coś nie tak z pedałem i Autohold łapie nie w tym ułamku sekundy co powinien, jakby ten ułamek sekundy za szybko, stad to szarpnięcie. Ale może mi się wydaje, muszę pojeździć bez Autohold i zobaczyć jak będzie.
Chyba wiem co masz na myśli, też tak mam i też mnie to denerwuje, i jest bez znaczenia czy z autohold czy bez.
Chodzi o to że zatrzymując do 0 nie da się tego super płynnie zrobić, zawsze mniejsze lub większe szarpnięcie w momencie zatrzymania.

To chyba kwestia dsq, w tiguanie mam tak samo.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2021, 20:21 przez tomek000, łącznie zmieniany 1 raz.



Sponsor

Re: Hamulce

Sponsor


stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Hamulce

Post autor: stysiek »

albo pogody ;-)

Marcinek
Posty: 11
Rejestracja: 09 mar 2018, 8:03
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4 TSI ACT 150KM 4x4 Style Manual

Re: Hamulce

Post autor: Marcinek »

1. Tak
2. Tak, lecz rzadko i nie po każdym długim postoju. Jest dźwięk i lekkie telepniecie. Zawsze mi się wydawało, że czasami na ręcznym po prostu klocki mocniej ścianą.

Apropo ręcznego i autohold. Autohold mam włączony cały czas i przy lekkim naciśnięciu hamulca i zatrzymaniu autohold się włącza. Nie muszę mocno naciskać pedału hamulca.

Ręczny zaciąga się automatycznie po wyłączeniu silnika.

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Hamulce

Post autor: borek »

Sublime pisze:Też nie zauważyłem , aby ręczny zaciągał się automatycznie po ustawieniu DSG na "P" -chyba, ze to opcjonalne ustawienie?
Ręczny się zaciąga po otwarciu drzwi dopiero, a nie tylko na P.

Co do Auto Hołd - faktycznie łapie po mocniejszym wduszaniu hamulca ale z fotela przy tym nie wyskakuje Obrazek

Klocki się nie raz lekko dokleja do tylnych tarcz ale najczęściej jak mam auto po umyciu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Hamulce

Post autor: stysiek »

borek pisze:
28 sty 2021, 11:06
Ręczny się zaciąga po otwarciu drzwi dopiero, a nie tylko na P.
muszę to sprawdzić

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Hamulce

Post autor: jeżu »

gdy jeździmy na auto hold to ręczny zawsze z automatu się zaciąga po zgaszeniu auta

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Hamulce

Post autor: VoytaZ »

Czyli ręczny zaciąga się sam po wyjściu z auta tylko jak mam włączony auto hold? Do tej pory zostawiałem na parkingach, w garażu, na podjeździe tylko na P i bez autohold. Myślałem ze P działa tak samo jak zostawienie samochodu na biegu i już nie trzeba ręcznego zaciągać. Podjazd mam lekko pod górę i nigdy mi Kodiaq nie zjechał na samym P.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Hamulce

Post autor: michalmiko »

borek pisze:
28 sty 2021, 11:06

Ręczny się zaciąga po otwarciu drzwi dopiero, a nie tylko na P.
Chyba, że najpierw wyłączysz silnik, to wtedy się zaciągnie :) Jak zostawisz uruchomiony silnik na P, a otworzysz drzwi, to też wtedy się zaciąga.

Wuj Tom
Posty: 4
Rejestracja: 20 lut 2022, 12:09
Samochód: Karoq,ambitny 2.0

Re: Hamulce

Post autor: Wuj Tom »

Masz popsuty czujnik ręcznego przy tylnych hamulcach,chyba za późno komunikuje się z komputerem.Wepnij go do komputera i sprawdź.

ODPOWIEDZ