Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Tomaso
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2020, 8:09
Lokalizacja: Mazowsze
Samochód: Kodiaq L&K, 2.0 TDI

Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: Tomaso »

Witajcie,
czy u Was też występuje problem z nagrzewaniem się telefonu (iPhone X) do wysokich temperatur podczas ładowania bezprzewodowego? Po nagrzaniu się, telefon wstrzymuje odtwarzanie radia internetowego, czy przestaje wyświetlać szczegóły na mapie (NaviExpert) za pośrednictwem bezprzewodowego CarPlay. Ponadto ciężko nazwać cały proces ładowowaniem, bo w zasadzie naładowanie baterii nie wzrasta, można powiedzieć, że przy korzystaniu z CarPlay po prostu nie rozładowuje się bardziej... Problem występuje zarówno w etui, jak i bez, przy różnych (dwóch) ułożeniach telefonu w schowku.
Jak to wygląda u Was?

Dzięki wielkie.



Sponsor

Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Sponsor


Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: Dominik »

Hej,

U mnie laduje sie bez problemu. Faktycznie telefonn jest cieplejszy niz normalnie ale laduje sie bez problemu. Przetestowane na roznych telefonach samsunga.

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: VoytaZ »

To jest standard przy ładowaniu bezprzewodowym. Nawigacja zżera więcej prądu niż ładowarka jest w stanie naładować. Jednakże nie wiem czy ładowarka w Kodiaqu wspiera ładowanie iPhone 7,5W. Ja mam ładowarkę Spigen z obsługa szybkiego ładowania i jest to samo. Telefon ciepły, a podczas używania gps nie da się doładować
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Tomaso
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2020, 8:09
Lokalizacja: Mazowsze
Samochód: Kodiaq L&K, 2.0 TDI

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: Tomaso »

Tylko mnie najbardziej irytuje fakt, ze po ok. godzinie jazdy korzystanie z telefonu (CarPlay) staje się niemożliwe ze względu na jego temperaturę - nawet kiedy próbuje się go obsługiwać ręcznie, odczuwa się efekt zmniejszenia wydajności ze względu na temperaturę.
To może z innej beczki - jeśli to byłoby w miarę normalne zachowanie, to jak temu zapobiec?
Półeczka na telefon ma wzmocnienie sygnałów i jest najlepszym miejscem na jego przechowywanie podczas jazdy. Czy da się wyłączyć lądowanie bezprzewodowe? Telefon takiej możliwości nie ma... a może ktoś wpadł na pomysł jak zainstalować tam extra chłodzenie?

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: VoytaZ »

Spróbuj bez etui go tam trzymać i zobacz czy jest tak samo.
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Tomaso
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2020, 8:09
Lokalizacja: Mazowsze
Samochód: Kodiaq L&K, 2.0 TDI

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: Tomaso »

To była moja pierwsza myśl... Niestety - bez zmian. :(

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: VoytaZ »

Spróbuj zamiast ekranem do góry wsadzić telefon ekranem do dołu. Wtedy nie powinien ładować bezprzewodowo.
Z drugiej strony możesz spróbować podłączyć kabel, wtedy powinien telefon ładować przewodowo, a CarPlay będzie działać po kablu.
Trochę rzepa, ale to akurat nie wina Kodiaqa, tylko kiepskiego standardu ładowania Apple - tylko 5 lub 7,5W. Z drugiej strony nie wiem czy ładowarka W Kodiaqu obsługuje standard 7,5W... może ktoś wie?? Samsung czy Huawei maja już ładowanie bezprzewodowe 10, 15W i prąd ładowania jest większy niż prąd poboru. Wtedy się nie grzeje tak bardzo. Generalnie ładowanie bezprzewodowe ma małą sprawność i objawia się to podwyższoną temperaturą (to co nie idzie w telefon idzie w ciepło)
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Tomaso
Posty: 9
Rejestracja: 17 cze 2020, 8:09
Lokalizacja: Mazowsze
Samochód: Kodiaq L&K, 2.0 TDI

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: Tomaso »

Dzięki wielkie!!! Zacząłem szukać najbardziej skomplikowanych rozwiązań, a Twoje (telefon ekranem do dołu) okazało się najlepsze (i genialne w swojej prostocie).
Nie zmienia to faktu, że nad jakimś systemem chłodzenia tego boxa będę myślał, a jeśli się uda go "wyprodukować" to się podzielę efektami.
Dzięki raz jeszcze. :)

MaRRcin929
Posty: 4
Rejestracja: 07 lut 2022, 13:44
Samochód: Sportline '22 - 2.0 TSI

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: MaRRcin929 »

Czy udało się coś komuś wymyślić? Czy można wyłączyć ładowanie żeby wzmacniacz sygnału chodził? Tak się cieszyłem że w swoim '22 będę miał indukcję że aż specjalnie kupiłem OnePlus 9 Pro. Jak się okazuje - telefon jest tak gorący że nie można go dotknać. Kompletnie to jest bez sensu

Xeor^
Posty: 217
Rejestracja: 07 cze 2021, 12:08
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 4x4 L&K

Re: Ładowarka bezprzewodowa - przegrzewający się telefon

Post autor: Xeor^ »

Przy s20 fe mam to samo, nie jestem w stanie tam podladowac telefonu jak dziala yanosik, anroid auto itd. Przegrzewa sie i przerywa ladowanie, z tego co wiem to w calym vagu tak jest.

ODPOWIEDZ