Problem z klaksonem

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Problem z klaksonem

Post autor: Dominik »

Witam wszystkich,

Od jakiegos czasu zauwazam ze nie zawsze dziala mi klakson w kierownicy. Polega to na tym, ze moge dusic na kierownice, czuc ze mechanizm funkcjonuje prawidlowo ale auto nie wydaje zadnego dzwieku. Po wylaczeniu i ponownym odpaleniu auta wszystko wraca do normy. Odczucia manualne sa takie same i slychac dzwiek. Mialem tak juz chyba ze 3x. Zawsze w sytuacji gdy bylo to potrzebne, np. na parkingu. Dodam ze zauwazylem to dopiero gdy zrobilo sie zimniej. Strasznie to irytujace, bo niby sie nie uzywa ale jak potrzeba to ... :oops: dodam ze auto jest z kwietnia 2020 i ma jakies 27.000 przebiegu...



Sponsor

Problem z klaksonem

Sponsor


VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Problem z klaksonem

Post autor: VoytaZ »

To nie jest wada, to jest feature. Kodiaq to rodzinny samochód dla spokojnych ludzi, więc wykrywa ze jesteś wkurzony i chroni Cię przed wpierd** od dresa w czarnym BMW na którego chciałbyś zatrąbić ;) to się nazywa predictive damage control
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Problem z klaksonem

Post autor: herman00 »

Potwierdzam, to jest ochrona. Mojej żonie na warszawskiej Pradze zajechał drogę (nie zatrzymał się na "ustąp") czerwony Mercedes z ciemnymi szybami (żona mówi, że nowy i wyfroterowany). Nieopatrznie zatrąbiła. Auto zatrzymało się na środku ulicy, wyszedł z niego frustrat około 60-tki w garniturze, pod krawatem i walnął pięścią w szybę. Szyba wytrzymała, żona uciekła. Więc to nie tylko dresiwo, a mówili, że "klient w krawacie jest mniej awanturujacym się"

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Problem z klaksonem

Post autor: polrob »

Aż musze sprawdzić czy mój ma klakson, bo przez rok nie używałem ani razu i nie przyszło mi do głowy żeby to sprawdzać :)

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Problem z klaksonem

Post autor: michalmiko »

Ze swojej strony jestem bardzo szczęśliwy z klaksonu w Kodiaqu (jakkolwiek to zabrzmi :)). Ma bardzo ładną modulację i jest baaaardzo donośny, taki jak w swojego czasu Oplu Astrze G. Dobrze, że tu jeszcze eko-euro normy nie dotarły :)

Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

Re: Problem z klaksonem

Post autor: Dominik »

VoytaZ pisze:
10 gru 2020, 7:04
To nie jest wada, to jest feature. Kodiaq to rodzinny samochód dla spokojnych ludzi, więc wykrywa ze jesteś wkurzony i chroni Cię przed wpierd** od dresa w czarnym BMW na którego chciałbyś zatrąbić ;) to się nazywa predictive damage control
Dobrze ze w tych czasach nikogo humor nie opuszcza 😁. Sam sie usmialem. Ale tak na powaznie mialem taka sytuacje gdy np. na parkingu leciwy człek cofał prosto na mnie bo poprostubjak twierdzil "nie widzial". Na szczescie mialem gdzie cofnac i obylo sie bez strat. Nie zmienia to faktu ze problem pozostaje. Niestety kilometry mniej uciekaja przez pandemie ale zaraz lece trase 3.000km to po powrocie bedzie juz prawie 30.000 na przebiegu wiec wizyta w serwisie i zgloszenie tematu bedzie. Zobaczymy co powiedza 😁

Peciu72
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:33
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 150km

Re: Problem z klaksonem

Post autor: Peciu72 »

Witam
Mam Skodę Kodiaq 2019 modelowo 2020 i przed zimą 2020/21 miałem takie same problemy. Gdy było zimno nie działał mi klakson i tempomat. Gdy odpaliłem auto drugi raz lub zrobiło się cieplej wszystko było ok. Gdy pojechałem do serwisu auto podłączyli do komputera i nie widzieli żadnych błędów, powiedzieli że nie mogą naprawiać usterki której nie widać. Kilka dni później rano odpaliłem auto i znowu nie działało, zadzwoniłem do serwisu że jadę do nich. Nie wyłączałem auta i pojechałem. Sprawdzili że wgrają na nowo sterowniki i będzie dobrze. Po kilku dniach znowu nie działało. Rano znowu jechałem do serwisu gdy nie działał klakson i tempomat. Diagnoza - moduł który jest montowany w panelu z zegarami. Zamówili, wymienili i wiosną, latem 2021 było ok. W połowie października 2021 gdy temperatura spadła do około 2 stopni problem pojawił się na nowo.
Ponownie wizyta w serwisie, wgrywanie nowych sterowników i póki co jest ok ale najgorsze że już nie mam gwarancji na auto.
Wspomnę tylko że gdy byłem w serwisie w październiku przy biurku obok był klient w serwisie i miał taki sam problem z Kodiaqiem.
Jeśli ktoś miał też takie problemy i udało się skutecznie naprawić proszę o opis naprawy.
Pozdrawiam

Peciu72
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2021, 11:33
Samochód: Skoda Kodiaq 1.5 150km

Re: Problem z klaksonem

Post autor: Peciu72 »

Witam
Problem w moim aucie z klaksonem i tempomatem rozwiązany. Po wgraniu nowych sterowników w październiku 2021r było OK przez ....tydzień.
Pojechałem ponownie do serwisu bo umówiłem się z w serwisie że mam około 7-10 dni na sprawdzenie auta.
Następna diagnoza to wymiana przełącznika tempomatu przy kierownicy.
Umówiona wizyta 3h i odebrałem auto. Od tego czasu problem zniknął, wszystko działa prawidłowo od października 2021 mimo mrozów które były.
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ