DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Mans »

stysiek pisze:
10 gru 2020, 17:02
Może to niestety eko-kastracja na całego już poszła?
Raczej na pewno ;)
Nawet 2.0 TSI 300KM nic tutaj nie pomoże bo w trybie D znowu mamy lag :?
Tryb S na szczęście ratuje sytuację :)
Ostatnio zmieniony 10 gru 2020, 18:49 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.



Sponsor

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Sponsor


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: swider »

golob pisze:
10 gru 2020, 8:54
swider pisze:
09 gru 2020, 22:31
Jestem tylko niezadowolony z dsg, bardzo!!!
A nie możesz wybrać się do kogoś kto Ci odpowiednio skrzynie DSG przeprogramuje?
Po co się męczyć?
Co z tego że masz soft z Arteona jak to dalej fabryczny soft VAG, który musi pilnować wszystkie te poziomy emisji, pewnie różnica do softu oryginalnego Kodiaqa RS jest jakaś minimalna. Sama skrzynia DSG jest ekstremalnie szybka, te wszystkie zamulenia (zwłaszcza w TDI, BiTDI) to właśnie kwestia softu, jeszcze parę lat temu przy innych normach emisji nie było tego problemu, TDI z DSG było znacznie żwawsze (wiem bo miałem Superb TDI 170KM DSG z 2015). Zreszta sam sobie odpowiedziałes że tak samo jest w BMW, tez musza ograniczać emisje i taki soft dostosowany dostaje skrzynia.
Masz rację, wgrałem "program" z Arteona i nic zero poprawy. Mnie wkurza tylko te ruszenie bo jak mam pojechać agresywniej/ dynamicznie to i tak przechodzę w tryb manualny i tu wtedy jest spoko nie mam do czego się przyczepić. Czy jak np dzisiaj w Białymstoku sporo sniegu spadlo to jest kilka miejsc (szeroko/ długo i w miarę pusto) zeby sie bobawic to tylko na manual trzeba bo wogole głupieje skrzynia.

Mans
Posty: 814
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Mans »

Akurat w temacie :?
Koleś ma rację ;)

Asasan
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2019, 13:15
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI Style 4x4

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Asasan »

simowdas pisze:
10 gru 2020, 15:28
W starych dsg w instrukcji (superb 2012) była informacja że dsg jest adaptacyjne i uczy się stylu jazdy. Może tu też tak jest.
Inna kwestią że w superbie odczucie jest inne pracy (większą dynamikę) ale i bryła inna

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
A jak on ma się uczyć? Tzn co trzeba zrobić, żeby dać mu znać że jak wciskam gaz, to chciałbym żeby moc oddawał od razu, a nie po 2 sekundach? Jakoś prądem go razić jak robi źle, czy coś?
Też mnie wk.... irytuje ta skrzynia pod tym względem.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: swider »

Asasan pisze:
08 mar 2021, 15:50
simowdas pisze:
10 gru 2020, 15:28
W starych dsg w instrukcji (superb 2012) była informacja że dsg jest adaptacyjne i uczy się stylu jazdy. Może tu też tak jest.
Inna kwestią że w superbie odczucie jest inne pracy (większą dynamikę) ale i bryła inna

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
A jak on ma się uczyć? Tzn co trzeba zrobić, żeby dać mu znać że jak wciskam gaz, to chciałbym żeby moc oddawał od razu, a nie po 2 sekundach? Jakoś prądem go razić jak robi źle, czy coś?
Też mnie wk.... irytuje ta skrzynia pod tym względem.
Co to ma się uczyć?? Juz mam 1,5 roku, jeżdżę dynamicznie, czasami bardzo, i zdaza się agresywnie. I nie ma różnicy jak mial zerowy przebieg 5 tys 10 tys 15 itd, ciągle to samo "flaki z olejem" irytuje mnie ta skrzynia dsg codziennie. Teraz kupiłem drugie auto pełnego elektryka i tam jest tak jak powinno być dotykasz gaz i to jedzie działa 0 - 1(zero jedynkowo), nawet wydaje mi się ze auto wie ze zaraz wciśniesz pedal przyspieszenia i wyprzedza Cię ;) - jest "genialnie" próbowałem się ze swoim kodiaqiem to pod każdym względem jest szybszy a ma 100 KM i 200 NM mniej a waży raptem 150 kg mniej i jest z napędem tylko na przód fakt ze to elektryk ale jednak MOŻNA.

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: stysiek »

swider pisze:
09 mar 2021, 18:16
próbowałem się ze swoim kodiaqiem to pod każdym względem jest szybszy a ma 100 KM i 200 NM mniej a waży raptem 150 kg mniej i jest z napędem tylko na przód fakt ze to elektryk ale jednak MOŻNA.
porównujesz całkowicie różne technologie. efektywność generatorów mocy (spalinowy vs elektryczny) jest bez porównania.
to tak jakbyś maszynę parową z koniem porównywał. można, tylko po co...

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: borek »

Generalnie skrzynia działa mega ospale. Ja jeździe głównie na S ale w mieście jednak czasem to przeszkadza, auto wyje bo nie zmienia tak szybko biegów. Myśle ze dobry program pozwoli się pozbyć tego laga. Póki co S załatwia sprawę.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: D10ni »

Dobry program na 100% rozwiązuje sprawę. A jak nie chcesz przeprogramowywać, to możesz spróbować pedalboxa. O ile nic się nie zmieniło, sprawdzenie jest "gratis", jak nie widzisz różnicy, oddajesz. Ja różnicę czuję. I to poważną.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Asasan
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2019, 13:15
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI Style 4x4

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Asasan »

swider pisze:
09 mar 2021, 18:16
fakt ze to elektryk ale jednak MOŻNA.
Ale co MOŻNA?
Zrobić sprawnie działającą i z dobrym oprogramowaniem skrzynię DSG? Pewnie można.
Tyle że w Twoim elektryku nie ma skrzyni DSG, bo to pełen elektryk. Tak więc trudno powiedzieć czy skrzynia DSG w samochodzie który jej nie ma działa lepiej niż w tym który ją ma.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: swider »

Asasan pisze:
10 mar 2021, 13:51
swider pisze:
09 mar 2021, 18:16
fakt ze to elektryk ale jednak MOŻNA.
Ale co MOŻNA?
Zrobić sprawnie działającą i z dobrym oprogramowaniem skrzynię DSG? Pewnie można.
Tyle że w Twoim elektryku nie ma skrzyni DSG, bo to pełen elektryk. Tak więc trudno powiedzieć czy skrzynia DSG w samochodzie który jej nie ma działa lepiej niż w tym który ją ma.
Tu akurat masz racje w złym kontekście to zabrzmiało. Ogolnie dsg dno i wodorosty, pozdrawiam.

ODPOWIEDZ