DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Mans »

herman00 pisze:
08 gru 2020, 14:28
Dodatkowo wydaje mi się, że przy tak niskich obrotach (tryb Normal) na jakich auto jeździ silnik dostaje wibracji, które są coraz bardziej odczuwalne i denerwujące.
@herman00 zgadzam się z Tobą całkowicie i masz bardzo trafne spostrzeżenia :?
W większości modeli od VAG RM2020 i 2021 ze skrzynią DSG 7 dokładnie tak to dzisiaj wygląda.
W trybie Normal silnik w mieście przy stałej prędkości 50-70km/h pracuje na pograniczu zgaśnięcia
w wyniku zbyt niskich obrotów :(
Dlatego w pewnym momencie zaczyna dostawać zadyszki i wpadać w taki nieprzyjemny rezonans :?
A wszystko to przez nowe normy WLTP ,które od stycznia 2021 ponownie będą jeszcze bardziej zaostrzone :(
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/ak ... ji/qp65t42



Sponsor

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Sponsor


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: swider »

Mans pisze:
08 gru 2020, 20:46
root pisze:
08 gru 2020, 17:17
Gaz to teraz tylko elektronika, więc nie ma idealnego przełożenia między naciśnięciem a pracą silnika.
Natomiast w mieście zmiany pasa są faktycznie uciążliwe, szczególnie, gdy masz prędkość 40-50 km/h, a jedziesz na 5. biegu…
Okazuje się, że tzw. kickdown nie zawsze dla skrzyni DSG 7 jest najlepszym rozwiązaniem,
szczególnie w czasach nowych norm WLTP i kastrowaniem mocy przez zamulające co chwilę nowe softy :oops:
Zwłaszcza wtedy gdy chcemy energicznie przyśpieszyć np. z 50 km/h :(
Posłuchajcie Pertyna :)
Akurat w temacie :?



Spróbujcie u siebie dokładnie tego patentu a będziecie zaskoczeni.
Przetestowałem u siebie i to naprawdę działa :)
Proste a genialne ;)

U mnie redukuje dokładnie tak samo jak bym wcisnął 1 raz gaz. Nic nie daje te 2 razy.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Mans »

swider pisze:
09 gru 2020, 16:44
U mnie redukuje dokładnie tak samo jak bym wcisnął 1 raz gaz. Nic nie daje te 2 razy.
@swider widzę w podpisie, że masz RS ;)
Może w Dieslu jest jednak inna reakcja DSG bo moc i moment jest jednak potężny :?
Ostatnio zmieniony 09 gru 2020, 21:03 przez Mans, łącznie zmieniany 2 razy.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: swider »

Mans pisze:
09 gru 2020, 19:48
swider pisze:
09 gru 2020, 16:44
U mnie redukuje dokładnie tak samo jak bym wcisnął 1 raz gaz. Nic nie daje te 2 razy.
Widzę w podpisie, że masz RS ;)
Może w Dieslu jest jednak inna reakcja DSG bo moc i moment jest jednak potężny :?
Taka sama jak u wszystkich, mapę mam zmienioną na 280KM i 600 nm, w skrzyni biegów dsg wgrali mi program z Arteona bitdi - nic się nie zmieniło z reakcją na gaz NIC, reakcja jest nadal taka jak by ktoś kolo Ciebie rzucił śnieżkę a Ty: " ooo poleciało", to jakaś masakra jest nie wiem jak z tego mozna być zadowolonym. Ja juz ponad rok mam, zaraz 30 tys km i okropnie jestem niezadowolony. Te dsg to się nadaje do jeżdżenia do sklepu i z powrotem bez pośpiechu, bo jak chcesz "niegrzecznie" pojeździć to jak juz Ci zareaguje kiedy będzie uważało i jeśli Tobie się nie odechciało jeszcze "depnąć" to wtedy przeciąga az do 5 tys obrotów gdzie przy 4200 juz niutonometry drastycznie spadają a przy 4700 KM juz tez nie ma. Ale dla pocieszenia wszystkim ostatnio jeździłem okllo tygodnia bmw x5 525d (231KM) i to samo,steptronic w bmw i dsg w vag jeden "grom".

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Mans »

swider pisze:
09 gru 2020, 20:44
Taka sama jak u wszystkich, mapę mam zmienioną na 280KM i 600 nm, w skrzyni biegów dsg wgrali mi program z Arteona bitdi - nic się nie zmieniło z reakcją na gaz NIC, reakcja jest nadal taka jak by ktoś kolo Ciebie rzucił śnieżkę a Ty: " ooo poleciało", to jakaś masakra jest nie wiem jak z tego można być zadowolonym.
Nie wiem czy oglądałeś to przed zakupem ale pamiętam ten test Zachara, który dawał dużo do myślenia :?
Jego mina i komentarz co do przyśpieszenia Kodiaqa RS była wtedy bezcenna ;)
swider pisze:
09 gru 2020, 20:44
Ja już ponad rok mam, zaraz 30 tys km i okropnie jestem niezadowolony.
Przykre to wszystko co piszesz :?
Szczerze współczuję i wiem, że mądry Polak po szkodzie jednak ja nigdy bez jazdy testowej nie kupuję nowego auta :?
I polecam tą zasadę innym bo kiedyś też straszliwie wtopiłem kupując pewną nowość i miałem nauczkę na całe życie ;)

@swider oglądając ten test potwierdza się to wszystko co napisałeś wcześniej :roll:
No w trybie D szału nie ma no ale jest jeszcze tryb S 8-)


swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: swider »

Ogolnie z samochodu zadowolony jestem nawet bardzo. Osiągi tez są ok. Bo 0-100 wychodzi kolo 5,9, 0 - 200 okolo 26 s, spalanie tez w miarę bo kolo 12L/100 ( czy trasa czy miasto to to samo) wiec daje rady tylko te wszystkie próby czasowe były robione w trybie manualnym. Jestem tylko niezadowolony z dsg, bardzo!!!

golob
Posty: 153
Rejestracja: 19 cze 2017, 10:10
Samochód: Kodiaq Style 1.5 DSG 4x2

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: golob »

swider pisze:
09 gru 2020, 22:31
Jestem tylko niezadowolony z dsg, bardzo!!!
A nie możesz wybrać się do kogoś kto Ci odpowiednio skrzynie DSG przeprogramuje?
Po co się męczyć?
Co z tego że masz soft z Arteona jak to dalej fabryczny soft VAG, który musi pilnować wszystkie te poziomy emisji, pewnie różnica do softu oryginalnego Kodiaqa RS jest jakaś minimalna. Sama skrzynia DSG jest ekstremalnie szybka, te wszystkie zamulenia (zwłaszcza w TDI, BiTDI) to właśnie kwestia softu, jeszcze parę lat temu przy innych normach emisji nie było tego problemu, TDI z DSG było znacznie żwawsze (wiem bo miałem Superb TDI 170KM DSG z 2015). Zreszta sam sobie odpowiedziałes że tak samo jest w BMW, tez musza ograniczać emisje i taki soft dostosowany dostaje skrzynia.

Mans
Posty: 824
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: Mans »

Na pocieszenie dla Wszystkich użytkowników, że zawsze może być jeszcze gorzej
to w nowym Golfie 8 osiągi i praca skrzyni DSG 7 to jest dopiero dramat
bo lagi w tym modelu są potworne nawet w trybie S :shock:
Uwierzycie :oops:

simowdas
Posty: 100
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:49
Samochód: Kodiaqa Style 2.0 TSI 4x4

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: simowdas »

W starych dsg w instrukcji (superb 2012) była informacja że dsg jest adaptacyjne i uczy się stylu jazdy. Może tu też tak jest.
Inna kwestią że w superbie odczucie jest inne pracy (większą dynamikę) ale i bryła inna

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka


stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: DSG - usterka czy ten typ tak ma ?

Post autor: stysiek »

to ciekawe co piszecie, szczególnie że na filmikach z testów wszyscy mówią że raczej mocy nie czuć w Kodiaq'u. 2.0 nie zachwyca, RS też nie :-(

może to niestety eko-kastracja na całego już poszła?

ODPOWIEDZ