Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
gderebecki
Posty: 28
Rejestracja: 13 lip 2020, 14:34
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: gderebecki »

Cześć.

Przy zamawianiu Kodiaq wybrałem opcje dodatkowego 3 kluczyka (dopłata 200 zł), rok modelowy 2021.
Skonfigurowałem w samochodzie 2 użytkowników i kluczyk dobrze rozpoznje użytkownika - jednak ustawienia poza zegarami się nie adaptują (fotel nie zmienia pozycji i lusterka tez). Jak ręcznie przełącze użytkownika to fotel się odpowiednio ustawia i wszystko działa ok.

Ma ktoś taki problem? Może to coś z wersją systemu? Jaką macie wersje wgraną? W roku modelowym 2021 jest już nowy system i nie wiem czy są jakieś aktualizacje już może.



Sponsor

Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: D10ni »

A zrobiłeś wszystkie kroki, zgodnie z instrukcją właściwą dla Twojego RM? To nie windowsy, tu nie aktualizuje się "systemu". Wyjeżdżasz z salonu i ma działać.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: swider »

gderebecki pisze:
28 lis 2020, 19:26
Cześć.

Przy zamawianiu Kodiaq wybrałem opcje dodatkowego 3 kluczyka (dopłata 200 zł), rok modelowy 2021.
Skonfigurowałem w samochodzie 2 użytkowników i kluczyk dobrze rozpoznje użytkownika - jednak ustawienia poza zegarami się nie adaptują (fotel nie zmienia pozycji i lusterka tez). Jak ręcznie przełącze użytkownika to fotel się odpowiednio ustawia i wszystko działa ok.

Ma ktoś taki problem? Może to coś z wersją systemu? Jaką macie wersje wgraną? W roku modelowym 2021 jest już nowy system i nie wiem czy są jakieś aktualizacje już może.
A wszystko zgodzie z teoria działania robisz. Bo np kluczyk 1 jest przypisany do Arka a kluczyk 2 do Magdy i jak np weźmiesz kluczyk Magdy a jestes Arkiem i zamkniesz samochod kluczykiem 2 to wtedy system zapamiętuje ustawienia fotela na kluczyku i wtedy juz nawet jak swoim otworzysz i będziesz jezdzil przez tydzień a zona(konkubentka) dopiero po tygodniu wezmie swoj kluczyk to jej się ssmochod ustawi do tego miejsca kiedy Ty go zamknąłeś trochę zagmatwanie napisałem ale myślę że zrozumiales. Bo jeśli nie działa to do Aso. Ale najpierw instrukcje przeczytaj zeby bez sensu czasu nie tracić.

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: swider »

A, i samochod zmienia ustawienia pomiędzy spersonalizowanym kluczykiem tylko jesli go odryglowujesz ( lub manualnie jak już odpalisz samochod na komputerze) nie przestawi Ci nic jeśli tylko otworzysz drzwi niezamknięte. Czyli: zostawiasz w garażu i idziesz do domu a samochodu nie zaryglowujesz tylko zamykasz drzwi i jak druga osoba z swoim kluczykiem w kieszeni otworzy drzwi niezaryglowane to nic się nie dziejeje. Zeby wszystko działało tak jak Tobie moze się wydaje że nie działa to musisz zaryglować drzwi a druga osoba musi odryglować. Może czasami niezadzialac personalizacja jeśli 2 osoby mają przy sobie kluczy bo wsiadają razem do auta. U mnie czasami tak się zdarza jak z żona wsiadamy bo ona cały czas nosi kluczyk w Torebce.

artly
Posty: 53
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: artly »

Mam pytanie ta personalizacja działa z 2 kluczykami czy trzeba dokupić trzeci?. Czy do tego trzeba mieć abonament skoda connect? Chodzi o wesje z 2023r.

Awatar użytkownika
WaC
Posty: 636
Rejestracja: 17 wrz 2021, 21:41
Lokalizacja: Bemowo
Samochód: Sportline 2.0 TSI 4x4 DSG7

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: WaC »

Działa z dwoma kluczykami, abonament do tego nie potrzebny.
Moje motto: Nie bierz życia na serio i tak nie wyjdziesz z tego żywy.

Lukasze38
Posty: 12
Rejestracja: 16 maja 2023, 15:21
Samochód: Kodiaq 2.0 Tsi

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: Lukasze38 »

Witam. Czy jest mozliwosc zalozenia 2 profili uzytkownika? Pierwszy założyłem przy kupnie w salonie. Chcialem założyć dla Narzeczonej i postepujac zgodnie z instrukcją wyswietlana na ekranie ( sciagniecie aplikacji itp.) nie ma mozliwosci zalogowania sie.

dreamweb
Posty: 19
Rejestracja: 09 sie 2017, 17:32
Samochód: Kajak Benz 2.0

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: dreamweb »

Można założyć dwa profile ale za drugim razem nie ustawiaj, że to jest Twoje auto na stronie, bo usuniesz pierwszego użytkownika. Po prostu wciśnij w aucie inny użytkownik i się zaloguj (troszkę długo to trwa - cierpliwości). Dodatkowo chyba nie działa już przypisanie kluczyka do profilu (w miejsce nazwy profilu tak jak w kodiaq@2017 teraz wyświetla się ustawienie ilości osób i bagażu w aucie). Może ktoś już przerobił personalizację w nowym kodiaqu@2023 i może podpowiedzieć czy to da się włączyć vagiem?

qbert
Posty: 13
Rejestracja: 17 sty 2022, 22:57
Samochód: 2023 L&K 2.0 TSI Red Velvet

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: qbert »

Mi po zalogowaniu na drugi profil który założyłem z telefonu żony działa przypisanie ustawień do kluczyka.
Po otworzeniu auta z jej klucza automatycznie loguje się na jej profil i wszystko się przestawia pod nią.

artly
Posty: 53
Rejestracja: 22 sie 2023, 7:31
Samochód: Czekam na Kodiaq Sportline 2.0 150Km TDI 4x4

Re: Personalizacja ustawień dla osobnego kluczyka

Post autor: artly »

qbert pisze:
02 sty 2024, 12:27
Mi po zalogowaniu na drugi profil który założyłem z telefonu żony działa przypisanie ustawień do kluczyka.
Po otworzeniu auta z jej klucza automatycznie loguje się na jej profil i wszystko się przestawia pod nią.
U mnie niestety jakoś kluczyk do profilu się nie chce przypisać, próbowałem z zaznaczoną opcją "automatycznie przypisz kluczyk i bez niej, sam profil jak wybieram na ekranie działa ok (po warunkiem, że nie ma akurat problemu z synchronizacją).

Dobra chyba działa, nie wiem czy nagle zaczęło działać, czy wcześniej też działało.
Ponieważ nazwy użytkowników mamy podobne (Artly, Agaly) a moja dysleksja czasem nie wyłapuje niuansów w czytaniu :-) to może się przełączało, chociaż jak pamiętam to i tak musiałem wybierać innego użytkownika, ale to też nie jest pewne czy nie robiłem odwrotnie.
Natomiast w błąd mogło wprowadzać mnie to, że fotel ustawia się po wejściu i zamknięciu drzwi, a myślałem, że będzie to się dziać zaraz po otwarciu kluczykiem.

ODPOWIEDZ