ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
TOK
Posty: 1
Rejestracja: 20 paź 2020, 15:23
Samochód: SKODIA KODIAQ 2.0 TDI

ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: TOK »

Mam problem ze stabilnością połączenia z ANDROID AUTO, co jakiś czas ni stąd ni z owąd się samoczynnie rozłącza. Wymieniłem kabel USB, wymieniłem telefon, zaktualizowałem wersję AA do wersji 5.7.603954-releasa i nadal to samo...Może ktoś ma jakiś pomysł?



Sponsor

ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: Malenstwo8 »

U mojej żony w Kamiqu było to samo tylko z Apple Car. Wgrali nowy soft w serwisie i jest ok.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: D10ni »

TOK pisze:
20 paź 2020, 15:41
Mam problem ze stabilnością połączenia z ANDROID AUTO, co jakiś czas ni stąd ni z owąd się samoczynnie rozłącza. Wymieniłem kabel USB, wymieniłem telefon, zaktualizowałem wersję AA do wersji 5.7.603954-releasa i nadal to samo...Może ktoś ma jakiś pomysł?
Android Auto dostępne jest już normalnie w Google Play. Soro podajesz wersję, zakładam że z "nieznanego źródła". Miałem to samo, chyba czwarty kabel dopiero zaczął sensownie działać.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

zdan
Posty: 9
Rejestracja: 28 paź 2020, 20:56
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI 140 kW 4x4 Style

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: zdan »

U mnie jak już się połączy, to działa stabilnie, ale trzeba czasem kilka razy klikać na panelu albo kabel podłączać.
A jaki był ten czwarty kabel? Też chciałbym kupić, tylko nie wiem, jaki to jest "dobry".

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: D10ni »

D10ni pisze:
20 paź 2020, 16:54
Android Auto dostępne jest już normalnie w Google Play. Soro podajesz wersję, zakładam że z "nieznanego źródła". Miałem to samo, chyba czwarty kabel dopiero zaczął sensownie działać.
Muszę odszczekać. Obecnie w PL AndroidAuto nie pokazuje się w wyszukiwaniu ani przy wylistowaniu wszystkich aplikacji Google w sklepie Play. Natomiast kilku producentów, w tym Samsung, Google preinstalują AA w swoich telefonach i w tych telefonach AA aktualizuje się automatycznie. W ustawieniach aplikacji widać wtedy
Aplikacja zainstalowana z: Sklep Google Play
Warto sprawdzić bezpiśredni link https://play.google.com/store/apps/deta ... l=pl&gl=US aby sprawdzić, czy AA jest preinstalowane
Co do kabla, ostatecznie użyłem tego z pudełka, oryginalnego Samsunga. Z Google Pixel 5 też działa.
Jeśli masz nadal problemy ze zrywaniem, sugeruję reset danych AA w telefonie, w AA w samochodzie i ostatecznie restart InfoTainmentu (radia). Jak nie pomoże, pozostaje serwis.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: QBA_5 »

Chciałem odświeżyć temat. Skoda kodiaq 2022, telefon samsung s22+. Początkowo działał bez problemu, choć samo parowanie było dziwnie skomplikowane. Po około 4 miesiącach zaczął nagminnie rozłączać. Tylko telefon. Media dalej działają bez problemu. W kółko wyświetla się komunikat, że telefon został rozłączony. Na początku myślałem, że tam się dzieje tylko podczas ładowania indukcyjnego, ale to nie to. Łącze sie tylko bezprzewodowo, ale z przewodem też były problemy. Nawet ładowanie się przerywa... czyżby jaka aktualizacja coś popsuła? Android auto wersja 9.3.

kaziczek
Posty: 39
Rejestracja: 28 lip 2022, 10:56
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: kaziczek »

Cześć.
Jak wspomniałeś o ładowaniu indukcyjnym i aa to może być kwestia, że telefon się przegrzewa. W każdym razie mój Samsung tak ma.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: MałGorzata »

Przegrzewają się.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: QBA_5 »

Zgadzam się, przegrzewa się. Ale to nie ma związku z rozłączaniem z android auto. Mogę mieć telefon na siedzeniu albo w kieszeni. Nie ma stabilnego połączenia. Ciągle rozłącza... :x

BigDaddy
Posty: 204
Rejestracja: 14 sie 2021, 13:24
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq Sportline FL 2022 1,5 TSI manual

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: BigDaddy »

@Qba_5 S22 to świeży telefon więc pewnie często się aktualizuje, zobacz czy po jakiejś aktualizacji nie włączyła ci się optymalizacja baterii dla AA i system zaczął go ubijać.

ODPOWIEDZ