ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: QBA_5 »

Włączyła się, wyłączyłem i dalej rozłącza... teraz po odinstalowaniu wszystkiego mam znowu problem, zeby w ogóle podłączyć android auto. Już kilka przewodów przetestowałem, włącznie z oryginalnymi samsunga... oczywiście połączenie po bluetooth bez AA działa bez zarzutu



Sponsor

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: MałGorzata »

Są jakieś komplikacje w najnowszych wersjach AA i na niektórych telefonach.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

6fx
Posty: 35
Rejestracja: 27 paź 2022, 14:09
Samochód: Skoda Kodiaq 4x4 TDI

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: 6fx »

Mi też czasami rozłącza. Najgorsze są aktualizacje. Ostatnio pół roku był spokój.
Po aktualizacji AA znowu ma problem z połączeniem po odłączeniu telefonu na chwilę...

Awatar użytkownika
Wojas
Posty: 72
Rejestracja: 01 maja 2019, 11:54
Lokalizacja: WAW
Samochód: Skoda Kodiaq 2TDI 4x4 190KM DSG

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: Wojas »

Jak u mnie jest problem (raz na kilka miesięcy, może pół roku) to robię reset radia.

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: QBA_5 »

Tzn przywracasz ustawienia fabryczne w aucie??

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: kedzier »

Na 95% bolączek radia wystarczy głęboki restart - wciśnięcie i przytrzymanie gałki wyłącznika aż pojawi się logo Skody. Po restarcie jest jeszcze alarm SOS i po 2-3 min wszystko przez minimum kilka tygodni działa poprawnie.

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: QBA_5 »

No to problemy z AA są w tych pozostałych 5%... niestety

QBA_5
Posty: 27
Rejestracja: 02 maja 2022, 18:40
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: QBA_5 »

Ostatnio usunąłem android auto (odinstalowałem aktualizacje) i przez tydzień jeździłem tylko na połączeniu bluetooth. Nie było żadnych problemów z dostojnością telefonów i mediów. Następnie pobrałem najnowsza aktualizuje AA w wersji beta (chyba z appmirror) i podłączyłem się przez przewód. Sposób bezprzewodowy nie działa i nie chce mi się próbować. Natomiast zauważyłem, ze za każdym razem jak paruje ponownie telefon z autem (mam na myśli sytuację, gdy należy porównać kod połączenia w aucie i telefonie), AA działa na kablu bez problemów. Dzisiaj dwie trasy po 3.5h i nie rozłączył ani razy. Niestety ponowne uruchomienie i automatyczne połączenie się telefon i auta już kilkukrotnie rozłączył. Kolejne parowanie i sytuacja analogiczna... chyba, należy siedzieć i czekać na kolejne aktualizacje. W końcu rozwiążą problem i nigdy się nie dowiemy co było przyczyną :-)

calibra
Posty: 10
Rejestracja: 05 sty 2021, 12:24
Samochód: Skoda Kodiaq, Skoda Citigo

Re: ANDROIDAUTO ciągle się rozłącza

Post autor: calibra »

Na kablu często miałem problemy (rozłączanie) teraz bezprzewodowo (Xiaomi Redmi Note 12PRO) jest lepiej ale też czasami lubi się rozłączyć lub w ogóle nie połączyć. Ogólnie ciężko określić po której stronie jest problem ale raczej po stronie Google i AA ponieważ u mnie zmiana na AA w wersji 9.4 dużo poprawiła. Ale ogólnie jest dużo lepiej i wygodniej.

ODPOWIEDZ