DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Dominik
Posty: 77
Rejestracja: 20 maja 2020, 14:32
Lokalizacja: Poznań
Samochód: Kodiaq 2023 - 2.0 TDI 200KM 4x4 L&K Lava Blu

DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: Dominik »

Witam wszystkich,

zrobilem juz Miskiem jakies 17.000 km w 5 m-cy i musze powiedziec ze jedna rzecz mnie bardzo, ale to bardzo rozczarowuje. Mianowicie szybkosc reakcji na wcisniecie gazu.
W konfiguracji 2.0 TDI 190KM 4x4 DSG spodziewalem sie ze bedzie to w miare wspolgralo ze soba a okazuje sie ze zwloka po wcisnieciu gazu trwa jakies 1,5 sek. :o Niby to nie duzo ale ruszyc tym autem dynamicznie gdy jest to potrzebne np. na skrzyzowaniu jest przez to praktycznie niemozliwe. To co mnie rowniez dziwi to to, ze przy wlaczeniu trybu sport wszystko sie ladnie usztywnia, czuc roznice w kierownicy np., ale sama reakcja na gaz jest bardzo podobna poza tym ze skrzynia kreci silnik na wyzsze obroty. Dla porownania przy mondeo MKV 2.0 180KM dzialalo to zdecydowanie lepiej a po wlaczeniu S roznica byla naprawde bardzo odczuwalna. Auto od razu wyrywalo do przodu. W Misku nawet na sport zwloka jest duzo wieksza niz w Mondeo na trybie normalnym. Poza tym Misiek to swietne auto i bardzo pakowne co bylo podstawa wyboru u mnie :D



Sponsor

DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: D10ni »

Poszukaj na forum hasła pedalbox. Mam TDI190KM z pedalboxem i jestem zadowolony.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: pstad »

U mnie TSI po mapie silnika dopiero zaczelo wspolgrac jak powinno.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Gliniak
Posty: 122
Rejestracja: 18 lut 2019, 21:11
Samochód: 4x4/DSG/140kW/tdi/Style/szary steel

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: Gliniak »

pedalbox
gust frajera jest nieodgadniony ! :lol:

niebieski20
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2019, 22:45
Samochód: Kodiaq Style Plus 2.0 TSI DSG 4x4 7 seater VC

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: niebieski20 »

Kup sobie odb11. Nie pamiętam jak to sie nazywało ale cos z odczytem stanu pedału gazu. Normalnie jest jakos logarytmicznie. Po przelaczeniu na liniowe różnica jest odczuwalna.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: D10ni »

niebieski20 pisze:
23 wrz 2020, 19:08
Kup sobie odb11. Nie pamiętam jak to sie nazywało ale cos z odczytem stanu pedału gazu. Normalnie jest jakos logarytmicznie. Po przelaczeniu na liniowe różnica jest odczuwalna.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd tylko dlatego że coś przeczytałeś. To działa w starszych modelach i na dodatek ma chyba gorszy odbiór wśród tych co to włączyli niż pedalbox. https://www.superbclub.pl/viewtopic.php?t=9731
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

niebieski20
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2019, 22:45
Samochód: Kodiaq Style Plus 2.0 TSI DSG 4x4 7 seater VC

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: niebieski20 »

@D10ni
Nie wiem o co ci chodzi. Lewa noga wstałeś?.
Przeczytaj jeszcze raz mojego posta to zrozumiesz ze ja tak zmienilem (nie przeczytalem) i mam bardzo pozytywne odczucia. I na pewno nie jest to placebo. Różnica jest odczuwalna. Mam TSI 2.0 może to o to chodzi.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: D10ni »

@niebieski20 nie napisałeś, że masz to u siebie zrobione. Akurat to kodowanie jest zdecydowanie "ryzykowne" do tego stopnia że z jednego dużego zestawienia usunięto je, a w drugim obłożono "warningami". Polecanie komuś, żeby sobie kupił OBD11 i to przeprogramował jest trochę ...nieuczciwe?, jeśli nie masz pewności że działa u każdego i jest bezpieczne.
PS Skoro sam to kodowałeś, to masz w historii OBD11. Możesz wrzucić do wątku OBD11 parametry?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

niebieski20
Posty: 9
Rejestracja: 28 wrz 2019, 22:45
Samochód: Kodiaq Style Plus 2.0 TSI DSG 4x4 7 seater VC

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: niebieski20 »

Obrazek

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: DSG i reakcja na gaz (dynamika)

Post autor: D10ni »

Zgodnie z tym wpisem https://forum.obdeleven.com/thread/5286 ... e-response jest jeszcze ta zmiana w STG1. W STG1 żadnych zmian nie robiłeś?
Jeśli nie, i sensownie działa, to może być ciekawy temat do przetestowania. Może @Eldar coś podpowie?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

ODPOWIEDZ