Odstraszanie kuny

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
ncb
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 2019, 21:38
Samochód: Kodiaq Style 2.0 TSI 190KM DSG 4x4 2019

Odstraszanie kuny

Post autor: ncb »

Niestety spotkało to i mnie, kuny najwyraźniej wchodzą pod maskę, jakiś czas temu jeden z kabli był trochę naruszony, ale okazuje się że jest tego więcej, nawet wygryzła/y część maty pod maską.

Mieszkam w blokowisku, poprzedni sąsiad z miejsca parkingowego miał Seata i też mu się dobrały, u mnie był spokój w poprzednim aucie przez wiele lat, tutaj w sumie też przez ponad rok raczej było w porządku (widocznie auto sąsiada było bardziej interesujące, ale sąsiad się wyprowadził).

Co polecacie do odstraszania? W serwisie od ręki nic nie mieli, podobno najlepiej kupić jakiś gadżet elektroniczny co wydaje dźwięki odstraszające kuny. Może ktoś z Was ma coś z listy na https://allegro.pl/kategoria/zabezpiecz ... 7&order=dd ?



Sponsor

Odstraszanie kuny

Sponsor


Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Odstraszanie kuny

Post autor: jeżu »

dwie miesiące od kupna i mnie spotkała kuna.

W serwisie założyli mi pastucha i te ultradźwięki - mam spokój - czy działa bardziej pastuch czy to drugie? Nie wiem. Przez ostatnie cztery lata miałem 6 usterek spowodowanych przez kunę, 3x w dacii, 3x w vw caddym. Przetestowałem spraye, domestosy i inne cuda. Mam nadzieję, że to co mam teraz będzie trwale skuteczne ;)

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Odstraszanie kuny

Post autor: root »

Taki wątek już jest: viewtopic.php?f=10&t=199
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

Zablokowany