Dziwne brzęczenie/dzwonienie

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Alek2000
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2020, 20:11
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI DSG

Dziwne brzęczenie/dzwonienie

Post autor: Alek2000 »

Witam serdecznie,
W poniedziałek 27 lipca odebrałem swojego nowego Kodiaqa. Mam pytanie do Was. Od 2-3 dni słyszę dziwne dzwonienie z okolic silnika (nie umiem tego dokładnie zlokalizować) problem pojawia się w momencie jak silnik jest dobrze rozgrzany np. dojeżdżam gdzieś do świateł czekam na zielone a z komory silnika lub gdzieś pod autem autem okolic przodu słyszalne jest takie metaliczne dzwonienie. Problem ustaje jak doda się gazu.
Dobrze jest słyszalne jak np kończę podroz i otworze drzwi w cichym garażu i nacisne przycisk wyłączenia silnika wtedy słychać charakterystyczne zadzwonienie i cisza silnik wyłączony.
Czy spotkaliście sie z czymś takim u siebie?



Sponsor

Dziwne brzęczenie/dzwonienie

Sponsor


JACEK484
Posty: 63
Rejestracja: 04 cze 2020, 13:00
Samochód: SKODA KODIAQ 2.0 TSI Sportline

Re: Dziwne brzęczenie/dzwonienie

Post autor: JACEK484 »

Zobacz czy to dzwonienie nie jest wtedy kiedy załączysz skrzynie, np: z "P" na "D". Miałem chyba podobny temat "głośna praca DSG na postoju".
Byłem w serwisie i powiedzieli, że skrzynia się układa, mam już 3000 tys i dalej się układa czyli słyszę ją jak się załączy z P na D.

Alek2000
Posty: 7
Rejestracja: 02 sie 2020, 20:11
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI DSG

Re: Dziwne brzęczenie/dzwonienie

Post autor: Alek2000 »

Tak to prawda wczoraj wieczorem jeszcze to testowałem i faktycznie jak przestawię skrzynie z "D" na "P" to brzeczenie ustaje. Jednak mimo to podczas wyłączenia silnika słychać charakterystyczne krótkie zadzwonienie.
Jutro jadę na serwis i mam nadzieje, że objaw wystapi żeby wiedzieli co i jak.
A czy taki objaw może skutkować awaria ?

ODPOWIEDZ