Tarcze hamulcowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
juri72
Posty: 39
Rejestracja: 31 sie 2018, 12:20
Samochód: Kodiaq 1.5 TSI Ambition

Tarcze hamulcowe

Post autor: juri72 »

witam mi po 36 tys zaczęło huczeć, serwis odmówił wymiany tarcz bo oznajmił że wymieniają do 30 000 km w ramach gwarancji



Sponsor

Tarcze hamulcowe

Sponsor


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Vibor »

huczą w sumie klocki bo mają wadę i je wymieniają + tarcze bo mają odbity klocek i przyklejony materiał z niego ( tył oczywiście)

swider
Posty: 222
Rejestracja: 09 paź 2019, 15:10
Samochód: Kodiaq RS 240 KM

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: swider »

I u mnie huczą, dzisiaj byłem w ASO i będę wymieniać na gwarancji, mam teraz 13 tys. km, i sam mi pracownik powiedział żeby poczekać jeszcze jeśli nie "wkurza" mnie to za bardzo bo na gwarancji robią do 30000 tys. i im później zrobią tym na dłużej potem mi to starczy.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: pstad »

Jako i mnie dopadla wada klockow i tarcz(jako iz klocki zjechaly tarcze) przy 42 tys km zmuszony jestem powoli do wymiany tarcz i klockow ale na wlasna reke gwarancja juz minela i stad moje pytanie.
Auto jest podkrecone a "stockowe" tak jakby dla mnie za slabo dzialaja.Jakie tarcze polecacie i jakie klocki.Szuranie slysze z przodu ale czy wymieniac p+t czy tylko przod?
Chetnie przyjme linki co zakupic

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


danielzal
Posty: 48
Rejestracja: 20 gru 2019, 10:23
Lokalizacja: Legionowski
Samochód: Kodiak L&K 2.0 190KMDSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: danielzal »

Bierz od RSA tam, z tego co wiem są mocniejsze hamulce. Będzie z homologacją i powinno pasować. Rozumiem że zaciski też wymieniasz?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: borek »

U mnie też hamulce zaczęły "huczeć" podczas hamowania. W drugim aucie absolutnie nic nie słychać podczas hamowania. W takim układzie jak będę się umawiał na wymianę oleju to zgłoszę to. Obecny przebieg 20500 km.

Mike77
Posty: 8
Rejestracja: 06 gru 2019, 22:11
Samochód: Skoda Kodiaq Style 2.0 TDI 150 KM

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Mike77 »

Zgłosiłem problem głośnych hamulców po 45 tys. km. Niestety dowiedziałem się ze gwarancja do 30 tysięcy. Sprawdzili i diagnoza ze do wymiany klocki + tarcze bo materiał z klocków wyprasowany ale oczywiście jeżeli hałas mi nie przeszkadza to jeździć do całkowitego zużycia. Przy przeglądzie na 60 tys poinformowano mnie ze klocki z tylu nie wytrzymają dłużej niż 5 tys wiec zalecają wymianę. Na moje pytanie co z tarczami bo przecież tez ostatnio kwalifikowały się do wymiany ze względu na wadę klocków, mechanik dziwnie na mnie popatrzył i stwierdził ze do tarczy nie ma żadnych zastrzeżeń i on wymieniłby tylko klocki. Tak zrobiłem. Po wymianie klocków przejechałem już ponad 1 tys kilometrów i wszystko jest ok, aż miło hamować😊. Wymiana oczywiście w zaprzyjaźnionym warsztacie. Klocki z robocizną dużo taniej niż same klocki w serwisie

VoytaZ
Posty: 172
Rejestracja: 08 lis 2020, 12:33
Samochód: Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150KM, 4X2 7DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: VoytaZ »

Czy ta wada dotyczy wszystkich roczników modelowych i roczników produkcji? Czy mogę liczyć na to ze jak odbieram w styczniu RP 2021 to już nie będzie tej wady?
Kodiaq Sportline Black Magic 1.5 TSI 150KM DSG7

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

Przebieg 3500km, hałas i bicie. Niedługo starczyły. Ciekawe co dalej.

blaser
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2020, 21:36
Samochód: Niebawem SKODA Kodiaq 2.0 TSI 4x4 Sportline DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: blaser »

Przebieg 4tys km (szok) i i hałas że się ludzie na ulicy obracają. Czy po wymienia pojawiały się komuś podobne problemy?

ODPOWIEDZ