Tarcze hamulcowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kierowca1 »

herman00 pisze:
08 paź 2021, 8:36
A to pierwszy samochód kolegi ?
Wszystko normalne.
Rdzawy nalot po myciu auta na tarczach zupełnie normalny i akurat w Miśku nie rdzewieją jakoś bardzo te tarcze.
"Inność" tarcz tylnych i przednich też normalna.
Samochód nie hamuje przodem i tyłem równomiernie, hamuje przednimi hamulcami, dlatego tarcze są większe i wentylowane dla odprowadzenia ciepła. Tył to raczej dodatek stabilizujący hamowanie i dla hamulca ręcznego/postojowego.
Tarcze tylne jak są bardzo dobrej jakości wystarczą na cały żywot samochodu, tarcze przednie jak są bardzo dobrej jakości też na długo wystarczą - ja w Octavii kiedyś przejechałem 150 tys. trzy razy w tym czasie wymieniając klocki hamulcowe.
tak, tak - pierwsze auto wiec nie do konca mam porownanie i sie zastanawiam, czy to cos powaznego...



Sponsor

Re: Tarcze hamulcowe

Sponsor


kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kodiaqo »

kierowca1 pisze:
08 paź 2021, 13:14
tak, tak - pierwsze auto wiec nie do konca mam porownanie i sie zastanawiam, czy to cos powaznego...
recepturę Ci podałem. Zmuś go do hamowania.

(ps. napisałem, że nie hamuje cały klocek !
i stąd nalot tam, gdzie nie wyciera tarczy
)

ps.
nawiasem, niedawno wymieniałem tarcze i klocki w Tiguanie (przód + tył).
Zimmermann. Polecam Wam, jak ktoś się zastanawia ---> do miśka.
Cena jest ok, a jakość naprawdę wysoka.
Co ciekawe, na tył brałem do ... Passata
)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

szablesi76 pisze:
08 paź 2021, 9:28
Nie hamuje cała powierzchnia klocka i tak nie powinno być .
Tak, nie powinno tak być.
Czy auto jeszcze na gwarancji ???
Czy były wymieniane na gwarancji tarcze i klocki z tyłu ???
To najprawdopodobniej wada tych kiepskiej jakości klocków na pierwszy montaż w grupie VW i chyba coś się przykleiło do klocków.
Można jakiś czas jeździć, ale zaciski powinny być oczyszczone.

kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kierowca1 »

kodiaqo pisze:
08 paź 2021, 14:02
kierowca1 pisze:
08 paź 2021, 13:14
tak, tak - pierwsze auto wiec nie do konca mam porownanie i sie zastanawiam, czy to cos powaznego...
recepturę Ci podałem. Zmuś go do hamowania.

(ps. napisałem, że nie hamuje cały klocek !
i stąd nalot tam, gdzie nie wyciera tarczy
)

ps.
nawiasem, niedawno wymieniałem tarcze i klocki w Tiguanie (przód + tył).
Zimmermann. Polecam Wam, jak ktoś się zastanawia ---> do miśka.
Cena jest ok, a jakość naprawdę wysoka.
Co ciekawe, na tył brałem do ... Passata
)


Dzieki, sprobuje go troche pomeczyc z hamowaniem!

kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kierowca1 »

herman00 pisze:
08 paź 2021, 14:09
szablesi76 pisze:
08 paź 2021, 9:28
Nie hamuje cała powierzchnia klocka i tak nie powinno być .
Tak, nie powinno tak być.
Czy auto jeszcze na gwarancji ???
Czy były wymieniane na gwarancji tarcze i klocki z tyłu ???
To najprawdopodobniej wada tych kiepskiej jakości klocków na pierwszy montaż w grupie VW i chyba coś się przykleiło do klocków.
Można jakiś czas jeździć, ale zaciski powinny być oczyszczone.
Auto ma niecale 30k i 2.5 roku, wiec jeszcze teoretycznie tak. Do tej pory nic nie bylo robione z hamulcami, w maju bylem na przegladzie po 2 latach i powiedzialem im, ze nie wiem, czy te hamulce z tylu sa ok, bo zaczalem cos podejrzewac, ale panowie z ASO stwierdzili, ze wszystko w jak najlepszym porzadku.

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

No to jeśli niecałe 30k to zaraz serwis, jak auto na gwarancji, to nie lekko narzekać na hamulce z tyłu, ale zażądać wpisu w karcie serwisowej na przyjęciu do serwisu o hałasujących hamulcach i nierównomiernym zużyciu tarcz. Profilaktycznie nie przekroczyć przebiegu 30 tys.

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: pstad »

Moim zdaniem ewidentnie problem klockow. Tak pisza koledzy nierownomiernie sie sciera,a co za tym idzie na pomiarze sily hamowania tylu nie wyjdzie Ci minimum wymagane.Ja bym do serwisu to reklamowal.

P.S moze nie dotyczalem ale czy lewy i prawy tyl wyglada tak samo czy tylko jedna strona?Jezeli przeciwny sciera sie caly to ewidentnie reklamacja.

P.S Hamulrc tylni uzywany jest rowniez przez aktywny tempomat.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kierowca1 »

pstad pisze:
09 paź 2021, 9:19
Moim zdaniem ewidentnie problem klockow. Tak pisza koledzy nierownomiernie sie sciera,a co za tym idzie na pomiarze sily hamowania tylu nie wyjdzie Ci minimum wymagane.Ja bym do serwisu to reklamowal.

P.S moze nie dotyczalem ale czy lewy i prawy tyl wyglada tak samo czy tylko jedna strona?Jezeli przeciwny sciera sie caly to ewidentnie reklamacja.

P.S Hamulrc tylni uzywany jest rowniez przez aktywny tempomat.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Obydwa z tylu wyglądają podobnie, tzn. czesc się ściera, cześć nie. Z przodu obydwa idealnie.
Ten problem z tylnymi musiał się pojawić niedawno, bo wcześniej wyglądało to dobrze. Nie wiem, czy może zostawienie go na 2 tyg ponad bezpośrednio po myciu na myjni automatycznej mogło mieć wpływ. Od samego początku miałem problem ‚lepkich’ hamulców z tylu, tzn. po urouchomieniu po dłuższej przerwie było takie tąpnięcie itd.

kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kodiaqo »

kierowca1 pisze:
09 paź 2021, 11:43

1) Ten problem z tylnymi musiał się pojawić niedawno ... Nie wiem, czy może zostawienie go na 2 tyg ponad bezpośrednio po myciu na myjni automatycznej mogło mieć wpływ?

2) Od samego początku miałem problem ‚lepkich’ hamulców z tylu, tzn. po uruchomieniu po dłuższej przerwie było takie tąpnięcie itd.
Ad.1) TAK,
pozostawiony na 2 tygodnie zaraz po myciu? Garaż czy chmurka?

Ad.2) TAK,
dlatego przy dłuższym postoju samochodu pod chmurką (np. parking przy lotnisku - wakacje za granicą) w przypadku ręcznego na lince NIGDY nie zaciąga się ręcznego. Pozostawia się na biegu *)

*) teraz, kiedy są elektryczne hamulce postojowe, to nawet nie wiem czy da się to wyłączyć? Nigdy nie potrzebowałem, więc nie wiem. Wiem, że w Tiguanie automatycznie silniczki dociskają klocki do tylnych tarcz po wyłączeniu silnika/zapłonu.

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: bubuś »

kodiaqo pisze:
09 paź 2021, 19:38
kierowca1 pisze:
09 paź 2021, 11:43

1) Ten problem z tylnymi musiał się pojawić niedawno ... Nie wiem, czy może zostawienie go na 2 tyg ponad bezpośrednio po myciu na myjni automatycznej mogło mieć wpływ?

2) Od samego początku miałem problem ‚lepkich’ hamulców z tylu, tzn. po uruchomieniu po dłuższej przerwie było takie tąpnięcie itd.
(...).
Ad.2) TAK,
dlatego przy dłuższym postoju samochodu pod chmurką (np. parking przy lotnisku - wakacje za granicą) w przypadku ręcznego na lince NIGDY nie zaciąga się ręcznego. Pozostawia się na biegu *)
(...).
Nieprawda, w każdym poprzednim aucie, który miał hamulec postojowy na linkę, każdorazowo na czas postoju zaciągałem ten hamulec, czy to latem, czy jesienią, także zimą.
Nigdy nie miałem problemu/przypadku, by ten hamulec się zaciął/zamarzł/itp., czym by uniemożliwił jazdę.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

ODPOWIEDZ