Tarcze hamulcowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
cent03
Posty: 3
Rejestracja: 26 sie 2021, 22:41
Samochód: skoda kodiaq 2 litry 103 KW

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: cent03 »

12 k i to samo:(



Sponsor

Re: Tarcze hamulcowe

Sponsor


tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: tchomikt »

Gdzie w Wawie wymienili Wam komplet tarcze z klockami na gwarancji? Umówiłem się w Jankach to przez telefon doradca marudził i pytał czy słychać przód czy tył i będą sprawdzać czy faktycznie trzeba wymieniać - przebieg 12tys. - przy mocniejszym hamowaniu dźwięk jakby hamował bez klocków :)

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

Witam,
W WIMAR Gruchacza w ogóle o nic nie pytali, żadnych żali, wymienili i jest cisza :-) Wymiana gwarancyjna po 12tys.

tchomikt
Posty: 24
Rejestracja: 18 gru 2018, 10:53
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 1.5 TSI 150km manual

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: tchomikt »

Dzięki kolego. Takim oto sposobem przepiszę się do Wimar Gruchacza, a Bohemia straciła klienta na przyszłość...

art
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2021, 10:49
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 200 KM L&K MY2021

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: art »

tchomikt pisze:
05 paź 2021, 14:36
Dzięki kolego. Takim oto sposobem przepiszę się do Wimar Gruchacza, a Bohemia straciła klienta na przyszłość...
Ja tez wymieniałem na gruchacza- bez żadnego problemu.

kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kierowca1 »

Szanowni,
chciałem się Was poradzić w sprawie tarczy hamulcowych. Otóż w moim Kodiaq L&K (rocznik 2019, przejechane 28k) zauwazyłem różnice w wyglądzie przedniej i tylnej tarczy hamulcowej, tak jak na załączonych zdjęciach. Podczas gdy przednia tarcza wygląda bez zastrzezeń i jest równomiernie świecąca, to tylna ma dwa pasy - bardziej świecący i mniej. Po przejechaniu palcem nie wyczuwam tam żadnych rowków czy nierówności, ale zastanawia mnie ta różnica... Czy macie podobne doświadczenia i czy jest to normalne?

Obrazek

Obrazek

kodiaqo
Posty: 89
Rejestracja: 03 wrz 2021, 22:56
Samochód: Tiguan 2.0 TSI 170 kM 4-Motion

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kodiaqo »

kierowca1 pisze:
07 paź 2021, 18:32
Podczas gdy przednia tarcza wygląda bez zastrzezeń i jest równomiernie świecąca, to tylna ma dwa pasy - bardziej świecący i mniej. Po przejechaniu palcem nie wyczuwam tam żadnych rowków czy nierówności, ale zastanawia mnie ta różnica... Czy macie podobne doświadczenia i czy jest to normalne?
tak nie powinno być,

klocek nie przylega równomiernie - nie ma docisku. Trochę zmuś miśka do hamowania (kontrolowane awaryjne hamowanie
- ale ostrożnie, aby nikt ci w kufer nie wjechał). Możesz też na jakiejś wolnej drodze pojeździć miśkiem do tyłu, z jednoczesnym
ostrym (gwałtownym) hamowaniem. Po czasie ocenisz, czy zaszła zmiana na plus. Wg mnie to tylko nalot, i jeszcze nie ma korozji,
ale teraz zbliża się jesień, i ci to grozi. Z tą jazdą do tyłu i hamowaniem przerabiałem na swoim hatchbacku i to Ci bardziej zalecam.
Dlaczego? Bo wtedy obciążenie hamulców z jazdą do tyłu przesuwa się na tył (buda przysiada całą masą, i hamulce tylne ostro pracują).

kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: kierowca1 »

ciekawe, dla wyjaśnienia dodam, że ostatnio auto prosto po myciu w myjni automatycznej stało prawie 3 tygodnie bez użytkowania (ale w garażu).

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

A to pierwszy samochód kolegi ?
Wszystko normalne.
Rdzawy nalot po myciu auta na tarczach zupełnie normalny i akurat w Miśku nie rdzewieją jakoś bardzo te tarcze.
"Inność" tarcz tylnych i przednich też normalna.
Samochód nie hamuje przodem i tyłem równomiernie, hamuje przednimi hamulcami, dlatego tarcze są większe i wentylowane dla odprowadzenia ciepła. Tył to raczej dodatek stabilizujący hamowanie i dla hamulca ręcznego/postojowego.
Tarcze tylne jak są bardzo dobrej jakości wystarczą na cały żywot samochodu, tarcze przednie jak są bardzo dobrej jakości też na długo wystarczą - ja w Octavii kiedyś przejechałem 150 tys. trzy razy w tym czasie wymieniając klocki hamulcowe.

szablesi76
Posty: 74
Rejestracja: 26 maja 2021, 20:24
Samochód: Kodiaq 2021 2.0 tdi dsg

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: szablesi76 »

herman00 pisze:A to pierwszy samochód kolegi ?
Wszystko normalne.
Rdzawy nalot po myciu auta na tarczach zupełnie normalny i akurat w Miśku nie rdzewieją jakoś bardzo te tarcze.
"Inność" tarcz tylnych i przednich też normalna.
Samochód nie hamuje przodem i tyłem równomiernie, hamuje przednimi hamulcami, dlatego tarcze są większe i wentylowane dla odprowadzenia ciepła. Tył to raczej dodatek stabilizujący hamowanie i dla hamulca ręcznego/postojowego.
Tarcze tylne jak są bardzo dobrej jakości wystarczą na cały żywot samochodu, tarcze przednie jak są bardzo dobrej jakości też na długo wystarczą - ja w Octavii kiedyś przejechałem 150 tys. trzy razy w tym czasie wymieniając klocki hamulcowe.
Kolego spójrz jeszcze raz na tarcze tylna . Nie chodzi o rdzawy nalot tylko powierzchnie przylegania klocka do tarczy. Nie hamuje cała powierzchnia klocka i tak nie powinno być .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ODPOWIEDZ