Tarcze hamulcowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: WuWu »

blaser pisze:
24 lut 2021, 20:02
Przebieg 4tys km (szok) i i hałas że się ludzie na ulicy obracają. Czy po wymienia pojawiały się komuś podobne problemy?
Nikt nie odpowiada ponieważ pewnie tak jak i w moim przypadku (klocki + tarcze) po wymianie na gwarancji drugi raz już taki problem nie występuje.



Sponsor

Re: Tarcze hamulcowe

Sponsor


KQleszek
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2020, 10:43
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Skoda Kodiaq, 2,0 TSI 4x4

Tarcze hamulcowe

Post autor: KQleszek »

Cześć
Tarcze i hamulce zmienione na gwarancji. Przebieg 12 tys. W serwisie zero problemu. Auto oddane o godzinie 8 o 10 telefon, że jest do odbioru.

Obrazek

Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Tomala72 »

Zdjęcia rozumiem sprzed wymiany.

KQleszek
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2020, 10:43
Lokalizacja: śląsk
Samochód: Skoda Kodiaq, 2,0 TSI 4x4

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: KQleszek »

Cześć Po wymianie Zaraz pod serwisem Po zmianie hamowanie jest takie jak powinno być od początku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Najciamajdowski »

Koledzy, czy któryś z Was się orientuje co w przypadku, gdy gwarancja jest 4-letnia? Ja taką wykupiłem i mija mi w czerwcu. Mam 31500 przejechane, więc w dwuletniej gwarancji się nie mieszczę, ale zapłaciłem za 4 lata, więc chyba powinienem dostać limit 60 000 km? Naiwny jestem, nie?

pstad
Posty: 372
Rejestracja: 22 cze 2019, 22:32
Lokalizacja: ZS/ ZPL / ZGL
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI,DSG,4x4

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: pstad »

Gwarancja gwarancja ,niby na 4 lata ale kazde podzespoly polegaja innych warunkom,np audio max 2 lata bk EU tak wymaga od sprzetu AV, a czesci eksploatacyjne rozbite sa na tys km.Nie znam dokladnej rozpiski.Wiec w twoim przypadku raczej odpadaja juz przy 31500 no chyba ze swerwis jakies widelki zakombinuje

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Najciamajdowski »

Dzięki Kolego, jutro wybiorę się osobiście do ASO skody i zobaczymy co mi powiedzą. Dam znać. Miłego.

Awatar użytkownika
jeżu
Posty: 103
Rejestracja: 20 lis 2019, 12:22
Samochód: Sportline 2.0 TDI DSG 150KM 4x2

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: jeżu »

Najciamajdowski pisze:
13 mar 2021, 15:40
Koledzy, czy któryś z Was się orientuje co w przypadku, gdy gwarancja jest 4-letnia? Ja taką wykupiłem i mija mi w czerwcu. Mam 31500 przejechane, więc w dwuletniej gwarancji się nie mieszczę, ale zapłaciłem za 4 lata, więc chyba powinienem dostać limit 60 000 km? Naiwny jestem, nie?
ja dzwoniłem do ASO po 10 miesiącach mając przejechane 45.000km i mi powiedzieli, że klocki i tarcze tylko do 30kkm można reklamować a wymianę w ASO wycenili (tylko tył tarcze + klocki) 1700zł

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: stysiek »

ta, mi też za komplet przód i tył powiedzieli coś koło 4tyś.
zrobiłem za 2.2tyś

Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Najciamajdowski »

Byłem w ASO i mi powiedzieli, że każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie. Nie ma akcji wymiany. Poza tym twierdzą, że "nie ma żadnej wady materiału". W innym ASO stwierdzili, że wymieniają z powodu wady materiału. W każdym razie pan powiedział, że mam jeden z pierwszych egzemplarzy produkcji (mój ma już 4 lata) i prawdopodobnie są jeszcze tarcze VW (audi lub inny VW). Nie bardzo w to wierzę, ale fakt, że nic się nie dzieje: tarcze równe, czyste i tylko klocki pylą na różowawo. Podobno taki materiał.

ODPOWIEDZ