Tarcze hamulcowe

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Najciamajdowski
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2017, 10:19
Samochód: Skoda Kodiaq petrol 2L

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Najciamajdowski »

Słusznie, brak przecinków mnie wprowadził w błąd. Wracając do tematu, jak już wcześniej napisałem, byłem w stacji ASO i mi powiedzieli, że każdy przypadek rozpatrują indywidualnie. Jak nie ma błędu, to nie wymieniają.



Sponsor

Re: Tarcze hamulcowe

Sponsor


klimas7
Posty: 226
Rejestracja: 11 lut 2020, 8:09
Lokalizacja: Gdańsk
Samochód: Kodiaq TSI 2.0 190KM L&K RM20

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: klimas7 »

U mnie wymiana tylnych klocków i tarcz po 15 tys. km (na ACC jeżdzę bardzo rzadko). Mają na to gotową procedurę (jak widać częsty problem), ale ponoć musieli nagrywać buczenie/huczenie przy hamowaniu jako dowód dla Skody. Pytałem czy za 15 tys. znowu będzie to samo i ponoć przy wymianie montują jakieś klocki od Audi, które są około 2x droższe, więc problem nie powinien tak szybko powrócić.

Przy okazji zauważyli, że cieknie olej ("poci się") na śrubach wału korbowego, także Kodi musiał zostać na dodatkowe 2 dni w serwisie (bo przyjechałem tylko na wymianę całych kół, olej na 15 tys. i te nieszczęsne klocki i tarcze), bo musieli to wszystko rozebrać. Ale w sumie dobrze, że to zauważyli przy okazji. :)

polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: polrob »

Ja miałem wymianę przy 11tys, ale dowiedziałem się też, że drugiej wymiany już w ramach gwarancji na to samo podobno nie może być (buczenie hamulców po wymianie). Ma ktoś jakieś doświadczenie w tej sprawie?

Take-system
Posty: 26
Rejestracja: 26 lis 2020, 22:08
Lokalizacja: Olsztyn
Samochód: Skoda Kodiaq Sportline 2.0TDI 4x4 147kW

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Take-system »

I mi przy 9600km wymienili w 2 miesięcznym aucie klocki i tarcze tył na gwarancji. Nawet grubość klocków była już kiepska 3mm...

Awatar użytkownika
Szwejq2
Posty: 56
Rejestracja: 22 paź 2019, 11:18
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 4x4

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Szwejq2 »

Wczoraj wymiana tarcz i klocków na gwarancji przebieg 26000

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: AROO »

Ja mam już 101 tys km i jeszcze śmigam na oryginalnych klockach i tarczach. Z tego co mi powiedzieli ostatnio na serwisie jeszcze trochę polatam więc czekam aż czujniki same powiedzą że trzeba wymienić. Myslę że dolatam do 110 tys.
Jak czytam że teraz montują taką lipę do nowych aut to aż nie mogę uwierzyć że tak oszczedzają.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: Dual »

U mnie wymiana kompletu tarcz po ponad 60 tys. przy drugiej już wymianie zestawu klocków przod i tyl (przy czym tym razem mialem sygnalizacje zużycia z czujnika klocka).
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Awatar użytkownika
herman00
Posty: 266
Rejestracja: 22 lip 2020, 9:02
Lokalizacja: Warszawa Ursynów
Samochód: Zielony Misiek Style 2,0 TSi 4x4DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: herman00 »

Wczoraj zmienili tarcze i klocki po 12tys przebiegu. Długo wytrzymałem bo zaczęły wyć przy 3tys przebiegu.

Awatar użytkownika
AROO
Posty: 127
Rejestracja: 19 lis 2017, 12:32
Samochód: Kodiaq STYLE 2.0 TSI 4x4 DSG

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: AROO »

Jednak nie dolatałem do 110 tys. Wymiana klocków z przodu. Ponadto w jednym zacisku tłoczek był źle zamontowany od nowości i nie odbijał prawidłowo przez co ta strona szybciej zjadła klocki. Całe szczęście że to była strona z czujnikiem bo wtedy tarcze też poszły by do wymiany.
Klocki wymienione na Zimmermann, do tego zestaw naprawczy zacisku. Koszt klocków 230 zł  zestaw naprawczy z tłoczkiem 45 zł wymiana po znajomości 130 zł .
Wydaje mi się że hamulce jakby mocniejsze są, niż przed wymianą.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Tarcze hamulcowe

Post autor: MałGorzata »

AROO pisze:
16 wrz 2021, 21:46
.
Wydaje mi się że hamulce jakby mocniejsze są, niż przed wymianą.
Bo nówki :) Noga czuje różnicę.
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

ODPOWIEDZ