Skrzypiace plastiki.

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: JED »

Malenstwo8 pisze:
13 kwie 2019, 16:13
@JED pozostaje jeszcze Grand Cheerokie, którego za 200 parę kola można wziąć z 3.0 V6 190 km. Też go rozważałem. Do Kodiaqa podobny, ale większy i bardzo fajny. Na Jeepa są potężne rabaty, bo słabo się sprzedaje podobno w PL.
@stingerA6 nic z tego nie kumam, ale rozumiem, że nie muszę 😳
Grand ma maly bagaznik.
Ale 3.0 rzadzi :)

Pamietaj, ze ja za swojego Kodiaqa mam dac 199 500 (katalog 223 000) i tego powinienem sie trzymac.
I to w maksie.


Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Sponsor

Re: Skrzypiace plastiki.

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

JED pisze:
13 kwie 2019, 17:21
Malenstwo8 pisze:
13 kwie 2019, 16:13
@JED pozostaje jeszcze Grand Cheerokie, którego za 200 parę kola można wziąć z 3.0 V6 190 km. Też go rozważałem. Do Kodiaqa podobny, ale większy i bardzo fajny. Na Jeepa są potężne rabaty, bo słabo się sprzedaje podobno w PL.
@stingerA6 nic z tego nie kumam, ale rozumiem, że nie muszę 😳
Grand ma maly bagaznik.
Ale 3.0 rzadzi :)

Pamietaj, ze ja za swojego Kodiaqa mam dac 199 500 (katalog 223 000) i tego powinienem sie trzymac.
I to w maksie.
Jeżeli to leasing, to różnica w racie 50 zł raczej chyba Ci nie zrobi. Grand ma całkiem całkiem bagażnik według mnie.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: JED »

Leasing, ale nie na firme, tylko konsumencki, wiec, tak naprawde, jakby zakup na raty - nie mam zadnej dzialalnosci.

Co wiecej, tak mozna zawsze isc w gore - juz rozwazalem Kodiaq RS, bo przeciez na raty, to co za roznica - rozumiesz mnie, prawda?

Co do Granda, mialem kiedys 4.7HO Overland - wspaniale sie jezdzilo, poza 27L/100km w miescie :)
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

JED pisze:
13 kwie 2019, 18:08
Leasing, ale nie na firme, tylko konsumencki, wiec, tak naprawde, jakby zakup na raty - nie mam zadnej dzialalnosci.

Co wiecej, tak mozna zawsze isc w gore - juz rozwazalem Kodiaq RS, bo przeciez na raty, to co za roznica - rozumiesz mnie, prawda?

Co do Granda, mialem kiedys 4.7HO Overland - wspaniale sie jezdzilo, poza 27L/100km w miescie :)
Racja, ale mówimy o 50 pln, a nie o 500 🙂
Wracając do meritum, to właśnie wybadałem, że piszczy też schowek na okulary. Raczej na 90% podziękuję Skodzie, bo przecież nie rozprują mi 3/4 auta, żeby je wyciszyć. Jednym słowem - że na da!
Na tyle mnie to wkurza, że już nie spojrzę w stronę VAGa, nawet Audi. Bo to dopiero byłyby jaja, jakby Audi mi zaczęło skrzypieć, a cholera wie, bo to przecież VAG.

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: JED »

Szczerze mowiac, to nie liczylem, o jakiej kwocie mowimy :)

Ja mam nadzieje, ze mi panoramadach nie bedzie koncertow robic (jesli sie nie wycofam z Kodiaq) - bo to podobno mega problem w markach w PL - o dziwo, w mojej 5-ce, to sie nie dzieje.
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

Akurat jeżeli chodzi o BMW, to w nowych faktycznie jest jakiś problem z 2.0 d, ale jeżeli chodzi o spasowanie i jakość w środku, to nie widzę przeciwników. Może jeszcze Lexus, choć jego skreślam, za dziwne trendy prądowo-benzynowo-designerskie.

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Fatboy »

A propos jakosci plastikow... Pare dni temu chcialem sprawdzic poziom oleju bo nie robilem tego jeszcze z racji na niski przebieg i trudnosci z wyciagnieciem bagnetu (nie chcial drgnac), no ale w koncu postanowilem go wyciagnac. Po wyjeciu bylo wszystko OK, poziom oleju tak ciut ponizej polowy, wytarlem, zanuzylem, wyciagam a tam na koncu bagnetu KAWALEK PLASTIKU 2x2 mm... Tak, w misce olejowej kawalek plastiku dwa na dwa.

W serwisie powiedzieli, ze musial sie ulamac z jakiegos tam laczenia z miska, ponoc producentowi znany jest ten problem.

Najgorsze jest to, ze nie mam pewnosci czy to byl jedyny kawalek jaki sie ulamal. Z drugiej strony moze jesli tam cos zostalo to juz sie stopilo/spalilo.
Obrazek
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

😳🤭😬

Awatar użytkownika
stingerA6
Posty: 2025
Rejestracja: 21 maja 2018, 21:19
Lokalizacja: Lubuskie
Samochód: Bardzo Mocarny Wagon - prawie Kodiaq

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: stingerA6 »

🤔szok
"Forum to nie agencja towarzyska.....wszystkim nie dogodzimy"
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

No to z serii zdjęć

Obrazek

Jak to ma nie trzeszczeć. Od samego początku mnie to raziło. Dla porównania drugi słupek. Jakby lepiej.

Obrazek

A teraz bonus nie związany z plastikiem, ale co tam, niech stracę

Obrazek

Według serwisu wszystko ok. Trze jak cholera przy hamowaniu.

I na koniec genialne rozwiązanie - korek od oleju w dziurze, gdzie zbiera się cały syf i wpada do silnika po odkręceniu korka. Myślicie, że ktoś to odkurza w serwisie przed odkręcaniem? 🙂

Obrazek

W żadnym innym aucie tak nie mam.
Ja to wymiatam szczotką, bo inaczej tam jest kilo piachu i syfu.
@JED 199 500 mówisz...hmm, no ja bym się zastanowił i nigdy nie dal tyle za Skodę, ale to tylko moje zdanie i nie chce robić g...o burzy 🙂
Przy takiej kwocie naprawdę można powalczyć o Q5 czy GLC, Granda, Sorento, Edga czy Santa Fe. Za niewiele więcej masz chociażby Stelvio.
I na koniec mój inny wątek - wisienka na torcie 🙂 Na drugiej stronie jest film, który nagrałem dla serwisu.
viewtopic.php?f=10&t=1004&hilit=w+bagażniku
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2019, 22:57 przez Malenstwo8, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ