Skrzypiace plastiki.

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
PeWu
Posty: 134
Rejestracja: 21 lut 2018, 23:05
Samochód: Kodiaq TDI 150KM

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: PeWu »

kris3a pisze:
15 sie 2019, 13:48
Byłem w serwisie. rozbierają smarują jakimiś zalecanymi przez producenta środkami i muszę powiedzieć, że jest o niebo lepiej nawet jak jest gorąco. Zobaczymy jak długo.
Czyli tak jak u mnie... tyle, ze od strony pasażera efekt mam znikomy, w przeciwieństwie do strony kierowcy :)

A propo tematu uchwytów, nie chodzi o trzeszczenie podczas jazdy, a jedynie podczas "dotyku", a niestey uchwyt dotyka się za każdym razem wsiadając lub wysiadając. Tak jak na filmiku wyżej.



Sponsor

Re: Skrzypiace plastiki.

Sponsor


Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: MałGorzata »

U mnie nie skrzypi, nie skrzypiało i skrzypieć nie będzie. Auto będzie do sprzedania za 21 miesiący :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

RobKos
Posty: 321
Rejestracja: 26 kwie 2018, 9:34
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 190KM Style DSG 4x4

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: RobKos »

U mnie za 36:))

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Anubis »

jak utrzymam przebieg, to u mnie za 14 mc :-)

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: MILeq »

Zgłosiłem te nieszczęsne rączki u Bednarka w Łodzi, przy okazji wymiany oleju.
Okazuje się, że podobno wystarczy zamienić tył z przodem (i odwrotnie), a problem zniknie. Więc serwis zamienił...
Na razie jest za zimno, mam nadzieję, że będzie cieplej i sprawdzę skuteczność tej "procedury serwisowej".

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

MILeq pisze:
03 paź 2019, 0:25
Zgłosiłem te nieszczęsne rączki u Bednarka w Łodzi, przy okazji wymiany oleju.
Okazuje się, że podobno wystarczy zamienić tył z przodem (i odwrotnie), a problem zniknie. Więc serwis zamienił...
Na razie jest za zimno, mam nadzieję, że będzie cieplej i sprawdzę skuteczność tej "procedury serwisowej".
Co to za patent? 😳

MILeq
Posty: 69
Rejestracja: 07 kwie 2019, 21:46
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI DSG Style 4x4

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: MILeq »

Nie wiem dokładnie, co mają na myśli, ale zapierali się, że to rozwiązuje problem. Na moich oczach to robili, 5 minut roboty.
Zamieniają miejscami te plastiki, które się zdejmują przód z tyłem (i vice versa). Czekam na cieplejszy dzień i obadam, ale po mojemu to jest tylko maniana, żeby się klient zniechęcił. Gwarę mam do 2023, więc do tego czasu powinno być już parę razy cieplej :mrgreen:

W najgorszym razie pianka z filmiku i tyle...

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

MILeq pisze:
03 paź 2019, 21:54
Nie wiem dokładnie, co mają na myśli, ale zapierali się, że to rozwiązuje problem. Na moich oczach to robili, 5 minut roboty.
Zamieniają miejscami te plastiki, które się zdejmują przód z tyłem (i vice versa). Czekam na cieplejszy dzień i obadam, ale po mojemu to jest tylko maniana, żeby się klient zniechęcił. Gwarę mam do 2023, więc do tego czasu powinno być już parę razy cieplej :mrgreen:

W najgorszym razie pianka z filmiku i tyle...
Żeby to tylko rączki były, to ok. U mnie jak się zrobiło chłodniej, trzeszczy pół auta. Już o tym pisałem. Tutaj raczej żadne patenty nie pomogą.

kierowca1
Posty: 23
Rejestracja: 08 lut 2019, 11:35
Samochód: Kodiaq L&K 2.0 TDI

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: kierowca1 »

mam problem, ktory mnie do szalu doprowadza - Kodiaq L&K, 5 kkm, praktycznie po pierwszym tygodniu pojawil sie problem rezonansu/brzeczenie w kabinie, dokladnie gdzies za obrotomierzem. Dzwiek pojawia sie jedynie w zakresie obrotow 1700-2000 rpm i w czasie ruchu, zarowno jak obroty ida w gora, jak i w dol (wrzucany jest wyzszy bieg). Problem ustepuje przy temperaturach zewnetrznych mniejszy niz 12°C. Bylem z tym w ASO, ale nikt nie raczyl nic tknac w aucie, chyba mysleli, ze od patrzenia samo sie naprawi. Czy ktos tez ma taka usterke? Co z tym robic?

Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

kierowca1 pisze:
20 paź 2019, 22:09
mam problem, ktory mnie do szalu doprowadza - Kodiaq L&K, 5 kkm, praktycznie po pierwszym tygodniu pojawil sie problem rezonansu/brzeczenie w kabinie, dokladnie gdzies za obrotomierzem. Dzwiek pojawia sie jedynie w zakresie obrotow 1700-2000 rpm i w czasie ruchu, zarowno jak obroty ida w gora, jak i w dol (wrzucany jest wyzszy bieg). Problem ustepuje przy temperaturach zewnetrznych mniejszy niz 12°C. Bylem z tym w ASO, ale nikt nie raczyl nic tknac w aucie, chyba mysleli, ze od patrzenia samo sie naprawi. Czy ktos tez ma taka usterke? Co z tym robic?
Minie, ale wyjdzie w innym miejscu. Czekać. Wiem brzmi śmiesznie, ale to Skoda.

ODPOWIEDZ