Skrzypiace plastiki.

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Fatboy »

kamilR pisze:
31 maja 2018, 15:06
Jest to poniekąd logiczne jako ze plastik w wysokiej temperaturze jest bardziej ,,plastyczny,, a w mrozy bedzie bardziej trzeszczał...
Tak się składa, że jest dokładnie na odwrót. W moim citroenie w zimie byla cisza a w lecie wszystko trzeszczalo przy upałach. Spodziewalem sie tego w moim kodiaqu ale narazie jest cisza.


Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

Sponsor

Re: Skrzypiace plastiki.

Sponsor


krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: krotz »

I tak oto przełom. Udało mi się wywalczyć wizytę w serwisie, która ma się okazać problemem na skrzypiące plastiki. Będzie coś robione w 4 drzwiach ponoć ma pomóc.

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Anubis »

krotz pisze:
26 cze 2018, 15:46
I tak oto przełom. Udało mi się wywalczyć wizytę w serwisie, która ma się okazać problemem na skrzypiące plastiki. Będzie coś robione w 4 drzwiach ponoć ma pomóc.
Pomogło ?

Marek1
Posty: 27
Rejestracja: 29 kwie 2017, 16:18
Samochód: Skoda Kodiaq 1,4 tsi

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Marek1 »

U mnie coś zaczęło irytująco trzeszczec w okolicach lewej ścianki bagażnika, szczególnie przy pokonywaniu nierówności lub " sierżantów"

kedzier
Posty: 190
Rejestracja: 13 paź 2017, 12:42
Samochód: Skoda

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: kedzier »

Chyba też mam tego świerszcza w zimne poranki.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

Tez mam i różne inne piski, skrzeki i szelesty. Wkurza to i psuje całokształt. Nieraz też coś się wzbudza przy głośniejszym słuchaniu muzyki.

Anubis
Posty: 104
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:58
Lokalizacja: Wrocław
Samochód: Kodiaq Style 2.0.TDI DSG 190KM

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Anubis »

U mnie rączki w drzwiach skrzypią, irytujące. Jednak u kolegi w superbie ( nowy z salonu w zeszłym roku kupiony ) trzeszczą plastiki w drzwiach tak mocno, że u mnie to luxus. Prawda jest taka, że kodiaq po lifcie dopiero będzie ok. Poszli po bandzie z kosztami. Mondeo nowe przed liftem było ok spasowane, więc można. Jak będzie bardziej skrzypieć będę walczyć z gwarancją, jak się nie uda, będę sam kombinował.

rpp
Posty: 49
Rejestracja: 17 lut 2018, 19:47
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: rpp »

Powiem tak - Kodiaq w porównaniu do Superba absolutnie nie skrzypi (przynajmniej mój).
Rączki jak się zacznę nad nimi pastwić to owszem - coś jękną ale bez przesady. W trakcie jazdy nie trzymam się za uchwyt drzwi a przy otwieraniu/zamykaniu tego praktycznie nie słychać.
Za to w nowym Superbie jest jakaś masakra. Rączki w drzwiach kompletnie nic nie skrzypią ale tunel środkowy jak ktoś oprze o niego nawet mega delikatnie nogę to skrzypi jak stara szafa. Czegoś takiego nie mam w Kodiaqu.

krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: krotz »

Anubis pisze:
26 wrz 2018, 21:28
krotz pisze:
26 cze 2018, 15:46
I tak oto przełom. Udało mi się wywalczyć wizytę w serwisie, która ma się okazać problemem na skrzypiące plastiki. Będzie coś robione w 4 drzwiach ponoć ma pomóc.
Pomogło ?
tak na tydzień dwa, potem znów skrzypiały i tak teraz cały czas.

Malenstwo8
Posty: 2591
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Malenstwo8 »

TTTM 😂

ODPOWIEDZ