Skrzypiace plastiki.

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
tydy
Posty: 59
Rejestracja: 05 kwie 2017, 11:26
Samochód: Kodiaq TSI 2.0

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: tydy »

Miałem na mysli instrukcje dla ASO. No chyba ludziom mailem nie wysyłają.



Sponsor

Re: Skrzypiace plastiki.

Sponsor


Fufrug
Posty: 26
Rejestracja: 30 sty 2018, 21:54
Samochód: Kodiaq 2.0 tsi 4x4

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Fufrug »

Pablo pisze:
19 maja 2018, 17:18
Dla zainteresowanych nadal problemem skrzypiących uchwytów znalazłem na czeskim forum instrukcję co należy zrobić, aby wyeliminować problem w Kodiaq-ach sprzed 2018 r. - należy zdemontować plastikową nakładkę i odciąć jedną wypustkę, którą ponoć obecnie już firmowo nie odlewają w tym elemencie:


Obrazek
Tak z ciekawości, co to za forum?

Mans
Posty: 826
Rejestracja: 02 lis 2017, 20:55
Lokalizacja: Europa
Samochód: VW Tiguan FL 1.5 TSI DSG7

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Mans »

Skrzypiące uchwyty w Kodiaqu są niczym w porównaniu ze skrzypiącą deską rozdzielczą w Tiguanie...



A co do odcinania tej plastikowej wypustki jak to sugeruje instrukcja powyżej to moim zdaniem nie jest to zbyt mądre rozwiązanie bo uchwyt dokładnie w tym miejscu z czasem zacznie się po prostu odkształcać i z małego trzeszczącego problemu zrobi się o wiele większy ;)

Awatar użytkownika
Carly_pl
Posty: 234
Rejestracja: 11 kwie 2017, 11:07
Samochód: Mazda 6

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Carly_pl »

W Arteonie też pojawia się trzeszczenie deski rozdzielczej ;)
Szukasz auta dla siebie? Zadzwoń, wynegocjujemy dobry rabat
608-870-520
Nie lubisz dzwonić? Pisz śmiało :)

Pablo
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2018, 17:01
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Pablo »

Ok. A więc muszę skorygować to co wrzuciłem o wycinaniu wypustki powołując się na czeskich forumowiczów. Nie dawało mi spokoju po jakiego diabła ucinać wypustkę, która powinna na logikę służyć usztywnieniu. Dlatego zadałem sobie trud i przetłumaczyłem czeski tekst na język polski. Okazuje się że czescy forumowicze chyba niedokładnie skupili się na treści tylko na obrazkach. Instrukcja ta pochodzi z konferencji serwisowej firmy Skoda pod koniec roku 2017. Wynika z niej, że od czwartego kwartału roku 2017 Skoda dokonała usztywnienia uchwytów drzwi w Kodiakach poprzez modyfikację jej górnej części. Między innymi dodano pokazaną na zdjęciu wypustkę do nakładki na uchwyt. Instrukcja informuje, że w przypadku konieczności wymiany tej nakładki w uchwytach zastosowanych w autach sprzed modyfikacji, obecnie produkowana jest jedynie zmodyfikowana nakładka z dodatkową wypustką, która niestety nie pasuje do starszych modeli i dlatego trzeba usunąć tę wypustkę. Tak więc ulotka nie pokazuje patentu na likwidację skrzypień, ale daje bardzo istotną informację.
Wynika z niej jednoznacznie że dokonano modyfikacji w autach wyprodukowanych od IV kw. 2017 r..
Czyli jeżeli ktoś ma problemy ze skrzypiącym uchwytem powinien śmigać do serwisu i reklamować, aby wymienili na rączkę którą Skoda wkłada do Kodiaka od czwartego kwartału 2017 r.

lighting
Posty: 515
Rejestracja: 28 lut 2017, 16:04
Lokalizacja: Kraków
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: lighting »

Czyli wychodzi na to, że zamiast ucinać dobrze ją mieć ;)
Ot, przewrotność.
DO developer

Awatar użytkownika
Nela
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2018, 13:48
Samochód: Skoda KODIAQ 2.0 TSI 180 KM 4x4 Dsg 7-os. 2017

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Nela »

Z tymi trzeszczącymi uchwytami jest tak, że w nowych modelach też je słychać. Miesiąc temu zanim odebrałem swojego miśka jeździłem testowo 2-dniowym kodiaqiem i też mu plastiki pracowały : ) Więc nie wiem, czy tak we wszystkich nowych egzemplarzach pozbyli się problemu : (( Tak czy owak zgłaszam swoje plastiki do reklamacji. Zobaczymy
Skoda Kodiaq 2017 2.0 TSI 180 KM 4x4 Dsg 7-os Błękit Lava Met :)) Wielkopolska

krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: krotz »

Ja zgłosiłem rączki skrzypiące 5 dni temu na przeglądzie powiedzieli, że skrzypienie (a jest naprawdę donośne) jest takie samo jak w obecnych kodiakach i ten model tak ma. Nie zgodziłem się z tym, dalej rozpatrują reklamację. Generalnie serwis nie wie co na to poradzić.

Macie gdzieś link do tego forum i tego posta ?

Awatar użytkownika
Fatboy
Posty: 179
Rejestracja: 30 sty 2018, 13:51
Lokalizacja: Kielce
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0TSI 180KM 4x4 DSG (Mar 2018)

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: Fatboy »

U mnie jest tak, ze jak wracam z pracy, wsiadam do samochodu, pokazuje mi 31 stopni celcjusza i ku mojemu zdziwieniu - nic w samochodzie mi nie skrzypi.
Skoda Kodiaq Sportline 4x4 DSG 2.0TSI 180KM (Marzec 2018)

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: Skrzypiace plastiki.

Post autor: kamilR »

Jest to poniekąd logiczne jako ze plastik w wysokiej temperaturze jest bardziej ,,plastyczny,, a w mrozy bedzie bardziej trzeszczał...

ODPOWIEDZ