Utrudniony start silnika (Keyless)

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: polrob »

Zdecydowanie przycisk do odpalania do wymiany. Podjedziesz do serwisu i bez problemu robią gwarancyjna wymianę, znany temat serwisom. W Superbie z rocznika 2016 miałem wymieniany w 4 lata 2 razy. Im częściej auto odpala tym szybciej przycisk leci. Jak sporo jeździsz po mieście krótkie odcinki to wymiana będzie częściej. Po gwarancji jeszcze niedawno kosztowało to coś koło 300zł.
Zawsze zaczyna się tak samo, najpierw trzeba wciskać 2 razy później się to zwiększa, ja ostatecznie jak pojechałem do serwisu w celu wymiany to serwisant nie mógł zgasić auta bo przycisk nie chciał zadziałać.



Sponsor

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Sponsor


Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: Malenstwo8 »

Ura pisze:
01 kwie 2020, 13:25
Dziękuję Wam za odpowiedzi.
U mnie jest to już na tyle uciążliwe, że czasami brzydkie słowa cisną się na usta. Szczególnie gdy się spieszy.
Ok, czyli najpierw poprawność połączenia samego guzika, a potem pedału hamulca.

Pozdrowienia!
Ktoś pisał już wcześniej o podobnym problemie i mu na serwisio chyba przycisk wymienili.

Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: Vibor »

polrob pisze:
01 kwie 2020, 19:03
Zdecydowanie przycisk do odpalania do wymiany. Podjedziesz do serwisu i bez problemu robią gwarancyjna wymianę, znany temat serwisom. W Superbie z rocznika 2016 miałem wymieniany w 4 lata 2 razy. Im częściej auto odpala tym szybciej przycisk leci. Jak sporo jeździsz po mieście krótkie odcinki to wymiana będzie częściej. Po gwarancji jeszcze niedawno kosztowało to coś koło 300zł.
Zawsze zaczyna się tak samo, najpierw trzeba wciskać 2 razy później się to zwiększa, ja ostatecznie jak pojechałem do serwisu w celu wymiany to serwisant nie mógł zgasić auta bo przycisk nie chciał zadziałać.
140zł i sam zmienisz bez problemu
https://czesci.zagielauto.pl/pl/p/Wlacz ... b-III/5921

Ura
Posty: 5
Rejestracja: 31 mar 2020, 23:45
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI 180 PS

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: Ura »

Vibor pisze:
02 kwie 2020, 9:33
140zł i sam zmienisz bez problemu
https://czesci.zagielauto.pl/pl/p/Wlacz ... b-III/5921
O, dzięki za pomoc! :idea:

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: michalmiko »

MałGorzata pisze:
01 kwie 2020, 11:44
Myślę, że jest to kwestia dobrej koordynacji ruchowej - czasem nie zdążę dobrze nacisnąć do końca hamulca a start-stop już jest naciśnięte.

Nie przejmuję się :)
To ja miałem kiedyś tak, że włączyłem stacyjkę, żeby tylko uruchomić zegary, ale po sekundzie nacisnąłem hamulec. Samochód odpalił :o Tak więc, drobne opóźnienie ze strony kierowcy jest tu chyba zaprogramowane w elektronikę :)

Awatar użytkownika
przemasik
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2018, 15:35
Samochód: Skoda Kodiak RS black

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: przemasik »

Ja w Superbie wymieniłem przycisk. Cena 170 zł. Czas rozebrania zmiany i złożenia 15 minut.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Było kombi Skoda Superb 2.0 TDI SII FL Combi 170KM@200KM :D

Jacko
Posty: 2
Rejestracja: 25 gru 2020, 19:21
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TFSI

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: Jacko »

Potwierdzam objawy typu coraz dłuższa konieczność przyciskania przycisku start-stop wskazująca na jego usterkę. Dzisiaj wymieniłem przycisk na nowy zakupiony u dealera na Allegro za 160 zł. Wymiana banalna 3 śruby typu torks do demontażu obudowy. Jedna widoczna pod spodem i dwie ukryte pod górną obudową kolumny kierowniczej - widoczne po wypięciu z zatrzasków górnej obudowy od strony kierownicy. Po wymianie przycisku zapłon reaguje natychmiast zaraz po delikatnym przyciśnięciu. Tak więc polecam samodzielną wymianę, satysfakcja gwarantowana :)

stysiek
Posty: 197
Rejestracja: 01 gru 2020, 21:48
Samochód: Kodiaq Sportline 2.0 TDI

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: stysiek »

ja miałem podobnie, wymieniłem przycisk uruchamiający silnik start/stop przy kierownicy i jak ręką odjął

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2886
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: MałGorzata »

U mnie przycisk wymieniony na gwarancji przy przebiegu 115.000 km
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Utrudniony start silnika (Keyless)

Post autor: michalmiko »

U mnie przebieg 14 000 i też przycisk zaczyna coraz bardziej dawać się we znaki. Mam nadzieję, że wymienią na przedłużonej gwarancji. Jeszcze klapka od wlewu paliwa też nie zawsze się otwiera (obdeleven również pokazuje błąd siłownika centralnego zamka wlewu paliwa).

ODPOWIEDZ