Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Swiatowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:43
Samochód: Skoda Kodiaq

Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: Swiatowy »

Witam,
czy u Was też występuje problem z prawidłowym wyświetlaniem ograniczeń prędkości? W terenie zabudowanym jadąc drogą krajową, wyświetlane jest ograniczenie 100 km/h zamiast 50/60 km/h. Myślałem, że to problem z mapą, sprawdzałem na innej mapie z VW, gdzie tam działa poprawnie i nadal jest to samo. Wygląda mi na to tak jakby AMUNDSEN przy drogach krajowych miał ustawioną graniczną prędkość 100 km/h i taką wyświetla, bez względu czy jest to miasto - obszar zabudowany czy trasa. Proszę o informację czy też tak macie, czy tylko ja mam taki problem.
Z góry dzięki.



Sponsor

Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Sponsor


bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: bubuś »

Skoda chyba nie dorosła do elektroniki.
W moim Amudnsenie nader często wyświetla się w terenie zabudowanym ograniczenie 30 km/h. Nie idzie tego zlikwidować.
Nawigacje nie nadążają ze zmianami. Np. w TomTomie, którego używalem w poprzednim aucie w terenie zabudowanym miałem na stałe 60 km/h
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: D10ni »

A o czym mowa? Kodiaq może być wyposażony w ROZPOZNAWANIE znaków. I robi to kamera. I oczywiście mogę to sobie skonfigurować, żeby ostrzegało, tylko się wyświetlało lub wcale nie przeszkadzało. I nie ma to nic wspólnego z mapą.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Wilu
Posty: 50
Rejestracja: 06 sie 2019, 17:48
Lokalizacja: Tychy
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: Wilu »

D10ni pisze:
31 gru 2019, 13:14
A o czym mowa? Kodiaq może być wyposażony w ROZPOZNAWANIE znaków. I robi to kamera. I oczywiście mogę to sobie skonfigurować, żeby ostrzegało, tylko się wyświetlało lub wcale nie przeszkadzało. I nie ma to nic wspólnego z mapą.
Hmmm a nie pomyliło Ci się to czasem z Superbem? W Kodiaqu dane o ograniczeniach prędkości bierze chyba tylko z map nawigacji...

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
31 gru 2019, 13:14
A o czym mowa? Kodiaq może być wyposażony w ROZPOZNAWANIE znaków. I robi to kamera. I oczywiście mogę to sobie skonfigurować, żeby ostrzegało, tylko się wyświetlało lub wcale nie przeszkadzało. I nie ma to nic wspólnego z mapą.
Owszem, jest tak, jak piszesz.
Mam i kamerę do rozpoznawania znaków, jak i navi.
Mimo tego, często w warunkach miejskich (gdy nie ma po drodze żadnego znaku) często potrafi się wyświetlać ikonka znaku ograniczenia 30 km/h i komunikat o przekroczeniu dopuszczalnej prędkości.
Kombinowałem, jak te 30 km/h wywalić z ustawień i nic. ASO też powiedziało, że nic nie mogą.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Swiatowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:43
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: Swiatowy »

Również mam u siebie rozpoznawanie znaków drogowych, jednak gdy nie widzi żadnego znaku w obszarze zabudowanym jadąc drogą krajową wyskakuje z automatu 100 km/h, natomiast jak wjeżdżam na jakąś osiedlówkę tak samo mam 30 km/h. Znaki z odczytu rozpoznaje nawet prawidłowo, gdy tylko je widzi. Na pozostałych drogach w terenie zabudowanym pokazuje normalnie "50/60" ze znaczkiem zegarka, choć w VW w zależności od pory czasowej automatycznie jest oznaczenie 50 lub 60, a nie tak jak w Skodzie 50/60, a dziwne bo mamy są takie same. Może to kwestia samego oprogramowania nawigacji.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: D10ni »

Wilu pisze:
31 gru 2019, 13:52
Hmmm a nie pomyliło Ci się to czasem z Superbem? W Kodiaqu dane o ograniczeniach prędkości bierze chyba tylko z map nawigacji...
W mojej wersji instrukcji https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualS ... Manual.pdf jest na stronie 267 a czujnik pokazany na obrazku na kolejnej stronie.
To chyba jedyny "ułatwiacz" którego świadomie wyłączyłem i nie używam.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: bubuś »

D10ni pisze:
31 gru 2019, 18:08
Wilu pisze:
31 gru 2019, 13:52
Hmmm a nie pomyliło Ci się to czasem z Superbem? W Kodiaqu dane o ograniczeniach prędkości bierze chyba tylko z map nawigacji...
W mojej wersji instrukcji https://ws.skoda-auto.com/OwnersManualS ... Manual.pdf jest na stronie 267 a czujnik pokazany na obrazku na kolejnej stronie.
To chyba jedyny "ułatwiacz" którego świadomie wyłączyłem i nie używam.
A ja świadomie zamówiłem kamerkę czytającą znaki drogowe i korzystam z niej.
Jadąc chciałem mieć każdorazowo pewność, że będę informowany o obowiązującym limicie prędkości, choćby z tego powodu, że mogę znaki ograniczenia prędkości lub o obszarze zabudowanym przeoczyć lub też znak może być usunięty/obrócony (często chuliganeria wracając z dyskoteki niszczy znaki, a smerfy potrafią się tam wówczas ustawiać z suszarką).

Przywołana przez Ciebie instrukcja obsługi właśnie na str. 267 i 268 zawiera m.in. zapis dot. wyświetlanych danych o ograniczeniu prędkości poświadczający, że system prócz kamery czytającej znaki drogowe wykorzystuje dane nawigacji: „Dane z czujnika są uzupełniane o informacje z urządzenia Infotainment Nawigacja. Z tego powodu znaki drogowe z ograniczeniami prędkości mogą być wskazywane również na odcinkach bez znaków drogowych”.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: D10ni »

Tak oczywiście, masz rację, zarówno rozpoznawanie z kamery jak i z danych mapowych. I liczę że z czasem dane mapowe Polski będą uzupełniane. Tak jak i producent przypomni sobie o Polsce przy konfiguracji stacji paliwowych bo w ustawieniach mam tylko niemieckie.
Ja oczywiście poużywałem, na VC masz opcje konfiguracji gdzie ta informacja o znakach ma się pojawiać. Ale właśnie niedokładność czy raczej niewiarygodność wskazań skłoniła mnie do tego, żeby samemu pilnować znaków. Ślepo zaufać nie można, zastanawianie się czy aby wskaźniki poprawnie pokazują jest dodatkowym rozproszeniem, więc lepiej przyjąć, że sam muszę uważać na prędkość.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Swiatowy
Posty: 4
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:43
Samochód: Skoda Kodiaq

Re: Problem z prawidłwym wyświetlaniem ograniczeń prędkości - nawigacja AMUNDSEN

Post autor: Swiatowy »

Wszystko ok, tylko zastanawia mnie też czemu w innych modelach Skody mapa pokazuje normalne wskazania ograniczeń prędkości, gdyż jeździłem modelem testowym Octavii, gdzie była identyczna karta z mapami jaką mam u siebie, a wyświetlenia na terenie zabudowanym nie pokazywały bredni na tej samej drodze, gdzie w Kodiaqu mi wyświetla ograniczenie 100 km/h. Zapytam jeszcze na serwisie w takim razie, bo może to kwestia softu samego Amundsena, skoro w Octavii nie ma z tym problemu, ewentualnie pozostaje zgłosić problem do producenta, chociaż wątpię żeby oni coś z tym zrobili, ale na pewno nie jest to kwestia map bo nawet tą mapę ze Skody wkładałem do VW Transportera i odczytało i prędkości pokazywały się tak jak trzeba.

ODPOWIEDZ