Spryskiwacz szyby

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Malenstwo8
Posty: 2586
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Spryskiwacz szyby

Post autor: Malenstwo8 »

Geegs pisze:
27 sty 2020, 12:25
michalmiko pisze:
27 sty 2020, 12:02
Po każdym włączeniu zapłonu (jeżeli są włączone światła) działa spryskiwacz lamp 😀
Szczególnie denerwujące gdy właśnie umyłeś i nawoskowałeś auto. Obejście: wyłączyć światła, popsikać szybę, włączyć światła. Niestety nie zawsze się o tym pamięta.
To prawda :)



Sponsor

Re: Spryskiwacz szyby

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Spryskiwacz szyby

Post autor: michalmiko »

Geegs pisze:
27 sty 2020, 12:25
Szczególnie denerwujące gdy właśnie umyłeś i nawoskowałeś auto. Obejście: wyłączyć światła, popsikać szybę, włączyć światła. Niestety nie zawsze się o tym pamięta.
Oj tak, też korzystam z tego triku :D Można to przekodować w OBDeleven, aby spryskiwacz lamp włączał się przy 3 sekundowym trzymaniu spryskiwacza (ale wtedy pewnie włącza się za każdym razem) ;)

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Spryskiwacz szyby

Post autor: wujeq »

u mnie jest tak że jak załączam spryskiwacz to najpierw jest takie jakby wydmuchanie tego co zostało tzn.: powietrze z jakąś tam iloścąa płynu i potem dopiero idzie właściwie płyn. Wycieraczki startują już na tym pierwszym wydmuchu...

Awatar użytkownika
borek
Posty: 400
Rejestracja: 07 sty 2019, 7:37
Samochód: Skoda Kodiaq L&K TSI 229 (chip)

Re: Spryskiwacz szyby

Post autor: borek »

wujeq pisze:u mnie jest tak że jak załączam spryskiwacz to najpierw jest takie jakby wydmuchanie tego co zostało tzn.: powietrze z jakąś tam iloścąa płynu i potem dopiero idzie właściwie płyn. Wycieraczki startują już na tym pierwszym wydmuchu...
Mam tak samo Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wujeq
Posty: 133
Rejestracja: 24 lis 2019, 10:12
Samochód: Kodiaq Ambition 1,5 TSI 4x4 DSG MY19

Re: Spryskiwacz szyby

Post autor: wujeq »

borek pisze:
26 lut 2020, 9:08
wujeq pisze:u mnie jest tak że jak załączam spryskiwacz to najpierw jest takie jakby wydmuchanie tego co zostało tzn.: powietrze z jakąś tam iloścąa płynu i potem dopiero idzie właściwie płyn. Wycieraczki startują już na tym pierwszym wydmuchu...
Mam tak samo Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
z jednej strony fajnie jakby wycieraczki w tym momencie startowały 1s późnej a z drugiej - tak jak już ktoś wspominał na forum - to jednak bezpieczeństwo że wciskasz i zaczynają działać...

WuWu
Posty: 597
Rejestracja: 10 cze 2017, 23:18
Samochód: Kodiaq 1,4

Re: Spryskiwacz szyby

Post autor: WuWu »

U mnie wycieraczki czekają aż płyn zacznie pryskać i dopiero ruszają. Nie pamiętam tyłko czy stałem na światłach czy jechałem.

cola
Posty: 61
Rejestracja: 03 maja 2018, 21:03
Samochód: KODIAQ w planie.

Re: Spryskiwacz szyby

Post autor: cola »

Szukałem i nie znalazłem. Czy ktoś miał taki problem i go rozwiązał.
Podczas używania przednich spryskiwaczy „popuszcza” tylni spryskiwacz. Wie może ktoś co to za przypadłość i jak to załatwić poza serwisem.

ODPOWIEDZ