Zapach spalenizny

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Asasan
Posty: 22
Rejestracja: 22 paź 2019, 13:15
Samochód: Kodiaq 2,0 TDI Style 4x4

Re: Zapach spalenizny

Post autor: Asasan »

Shazan pisze:
24 gru 2019, 10:21
Mój tez śmierdzi a ma ok. 300 km ;)
U mnie przeszło po pierwszej dłuższej trasie.



Sponsor

Re: Zapach spalenizny

Sponsor


polrob
Posty: 316
Rejestracja: 22 paź 2019, 0:25
Lokalizacja: War-Maz
Samochód: Kodiaq Style 1.5TSI manual 4x2 czarny magic RM2020

Re: Zapach spalenizny

Post autor: polrob »

Przejdzie mu, każde nowe auto śmierdzi spalenizną, ale po kilkuset kilometrach jak już się wygrzeje to przestaje być już czuć.

Kordi
Posty: 135
Rejestracja: 15 gru 2019, 0:37
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Samochód: Skoda Kodiaq Style 1,5 TSI DSG

Re: Zapach spalenizny

Post autor: Kordi »

U mnie też zalatywało spalenizną , zwłaszcza po wjechaniu do garażu było to szczególnie wyczuwalne , z tym że ja bardziej lokalizowałem jako spod maski i spod auta , no ale wiązałem to z tym iż faktycznie Nowe auto tak musi mieć, gdy miałem nawet 400km to tak było , wówczas zrobiłem "wycieczkę" za 650km , i wtedy już po 1000km zapomniałem o tym , czyli de facto przestało mi zalatywać , co za tym idzie temat spalenizny zniknął. Teraz mam 1300km i zupełnie nie śmierdzi .
KODIAQ STYLE 1,5 TSI DSG 2019r. ,4x2, 5os., biel moon metalizowany , Amundsen , trzydziesty tydzień 19r.

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Zapach spalenizny

Post autor: Malenstwo8 »

polrob pisze:
24 gru 2019, 14:06
Przejdzie mu, każde nowe auto śmierdzi spalenizną, ale po kilkuset kilometrach jak już się wygrzeje to przestaje być już czuć.
Yyyy nie zgodzę się. Moje żadne nie śmierdziało. Obecnie Kamiqowi dzisiaj pękł pierwszy 1000 i nic nie śmierdziało i jie śmierdzi. W Kodiaqu było to samo.

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Zapach spalenizny

Post autor: MałGorzata »

W mojej starem beemce z 1980 rocznika pachniały/śmierdziały w sposób specyficzny siedzenia...
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Wilu
Posty: 50
Rejestracja: 06 sie 2019, 17:48
Lokalizacja: Tychy
Samochód: Skoda Kodiaq L&K 2.0 TSI DSG

Re: Zapach spalenizny

Post autor: Wilu »

U mnie było czuć lekki zapach spalenizny na zewnątrz przez jakieś 300km. Ten zapach jest z układu wydechowego i jak mi kiedyś mechanik powiedział przy innym aucie, jest to naturalne i samo przejdzie. Zdaje się specjalny uszczelniacz który łączy poszczególne elementy wydechu, czyli kolektor i tłumiki, nagrzewa się wraz z układem wydechowym i stąd ten zapach. Niektórzy go mogą nie poczuć jak od razu po wyjeździe z salonu robią kilkuset kilometrową trasę.

ODPOWIEDZ