System wzywania pomocy SOS

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

System wzywania pomocy SOS

Post autor: Dual »

Witam, widzialem ze w temacie uslug Online o tym wspominaliscie ale chce wydzielic ten temat.
Wczesniej okresowo mialem krotkotrwale problemy z blędem "Systemu wzywania pomocy SOS" - wyswietla sie żółty błąd i przycic SOS na podsufitce świeci się na czerwono. Problem trwał od kilku sekund do kilkunastu minut.
Jak twierdził serwis, problem musiał być z siecią telekomunikacyjną i zasięgiem, ale to dziwne gdyż działo się to też w samej Warszawie.
Później dokonano jakiejś aktualizacji w systemi multimedialnym Amundesen i na jakis czas byl spokoj.
Teraz w okresie koniec pazdziernika i listopad przy niskich temperaturach oraz wilgotnosci znow pojawily sie problemy z ta usługa.
Po odpaleniu od razu mam blad i nie pomaga tez wylaczenie zaplonu i ponowne wlaczenie. Problem niejako znika po kilkunastu kilometrach czy minutach jazdy - po rozgrzaniu auta.
Macie tu jakies doświadczenia?


Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

Sponsor

System wzywania pomocy SOS

Sponsor


D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: System wzywania pomocy SOS

Post autor: D10ni »

To co opisujesz jest ...nietypowe. Kilkanaście dni temu były znowu problemy z całą usługą, ale nikt nie raportował błędu. W wątku o Skoda Connect są zdjęcia który bezpiecznik odpowiada za ten system, możesz spróbować wyjąć bezpiecznik i włożyć. Jeśli problem będzie się pojawiać, sugeruję cisnąć serwis.
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

kodiaq4x4
Posty: 304
Rejestracja: 13 lip 2017, 9:00
Samochód: Skoda, Kodiaq, 2.0 TDI 4x4 DSG 150 KM

Re: System wzywania pomocy SOS

Post autor: kodiaq4x4 »

Dual pisze:
11 lis 2019, 8:54
Po odpaleniu od razu mam blad i nie pomaga tez wylaczenie zaplonu i ponowne wlaczenie. Problem niejako znika po kilkunastu kilometrach czy minutach jazdy - po rozgrzaniu auta.
Macie tu jakies doświadczenia?
Hejka. Miałem taki problem w ASO wymienili kabelek od anteny i koniec tematu.

Dual
Posty: 647
Rejestracja: 22 kwie 2017, 20:48
Lokalizacja: Mysiadło k/W-wy
Samochód: Kodiaq 2.0 TSI DSG Style

Re: System wzywania pomocy SOS

Post autor: Dual »

OK... jest to droga którą też pójdę jeśli sytuacja się powtórzy.
Ostatnie 4 dni był spokój ale zrobiło się cieplej.
Dodatkowo zacząłem odłączać na noc videorejestrator od Aku.
Czy spadek napięcia do pewnego poziomu mógł mieć wpływ na taki komunikat? Pamiętajmy, iż po przejechaniu kilkunastu kilometrów problem sam znikal.
Pozdrawiam
Dual
Kodiaq 2.0 TSI DSG 4x4 Style

ODPOWIEDZ