slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: dawajrapa »

dzis odebralem auto, i niestety nie obylo sie bezproblemowo... ogolnie wrazenia bardzo pozytywne, co prawda nie dostalem zestawu siatek w bagazniku (ktory wg cennika i specyfikacji jest standardem dla ambition i style), ale to mala sprawa i mozna machnac reka...

problem jest u mnie (i u kolegi, ktory odebral praktycznie siostrzane auto wczoraj) z drzwiami. Wszystkimi 4ma. Trzeba naprawde MOCNO TRZASNAC zeby drzwi sie zamknely... i nie jestem przewrazliwiony, nie jezdze BMW, czy MB, ktore same 'dociagaja' drzwi etc, ale tu naprawde jest cos nie tak. Sprzedawca powiedzial tylko, ze jak sie uchyli szybe to jest lepiej, bo auto jest 'szczelne'....

zrobilem notatke na ten temat w protokole odbioru i po majowce bede ich atakowal o regulacje, liczac ze da sie to wyregulowac zawiasami i ze szczeliswie trafie na 'ogarnietego' serwisanta, ktory wie jak to zrobic, a nie na typa, ktory bedzie cwiczyl na moim samochodzie (obawiam sie, ze w drugim przypadku efekt moze byc gorszy niz stan zastany- odpukac...)

pytanie do Was, tj, do tych, ktorzy sa juz szczesliwymy posiadaczami- jak zamykaja sie drzwi w Waszych Kodiaqach? czy ktos mial podobny problem, czy to poki co dwa pojedyncze przypadki?

doprecyzuje, ze niezaleznie czy zamykam od zewnatrz, czy od srodka, to praktycznie jesli mocno nie trzasne, to musze powtarzac 2-3 razy (coraz silniej) zeby drzwi sie dobrze zamknely. w innym razie pozostaja niedomkniete.... :((



Sponsor

slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Sponsor


krotz
Posty: 179
Rejestracja: 11 mar 2017, 12:26
Lokalizacja: Pomiechówek
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TSI

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: krotz »

Nie wiem czy mnie pamięć nie myli, ale w którymś teście prowadzący na to narzekał. Drzwi są masywne więc trzeba mocniej. Ja też często zamykam za drugim razem, może to kwestia wyrobienia sie ich ? Mi to ogolnie nie przeszkadza bardzo, bo nawet jak się mocniej trzaśnie i tak zamykają się względnie cicho.

Awatar użytkownika
Jarek104
Posty: 158
Rejestracja: 22 mar 2017, 6:05
Samochód: E39 528i

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: Jarek104 »

Tak jest. W SUperbie też. Przyzwyczajaj się ;-)

Skorek
Posty: 400
Rejestracja: 18 sty 2017, 20:56
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0 TDI 4x4 AUTOMAT

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: Skorek »

Nie jest to dla mnie problem, ale potwierdzam w moim miśku też czasami muszę dwa razy trzepnąć drzwiami. Bardziej ten problem dotyczy drzwi tylnich, niemniej jednak takie zjawisko jest zauważalne

kamilR
Posty: 318
Rejestracja: 26 mar 2017, 16:40
Samochód: Hyundai Tucson 1.7crdi '15,Koleos 2.0dci 4x4 '17

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: kamilR »

Ja bym siatek i innych rzeczy, które powinny być bym nie odpuścił...

Awatar użytkownika
dawajrapa
Posty: 147
Rejestracja: 19 sty 2017, 20:06
Lokalizacja: Szczecin
Samochód: Kodiaq TSI

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: dawajrapa »

No tak, bede z nimi o tym rozmawial i tez zapisalem info o braku siatek w protokole odbioru, ale uwierz mi, ze przy tych ch**owo domykajacych sie drzwiach, te siatki to drobiazg... dzis pojechalem do piekarni i zdazylem sie juz zagotowac, bo drzwi chodza gorzej niz w dacii logan... :/ wszystkie 4.

Tomala72
Posty: 504
Rejestracja: 12 mar 2017, 13:56
Samochód: Skoda Kodiaq Style 4x4 2,0 TDI 190 KM DSG 7

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: Tomala72 »

Moim zdaniem jak uszczelki (mają niewielkie otwory odpowietrzające) zgrają się z drzwiami to po niedługim czasie zamykanie będzie ok. :)

pitek
Posty: 3
Rejestracja: 07 kwie 2017, 16:25
Samochód: Kodiaq

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: pitek »

Potwierdzam, w moim egzemplarzu podobnie. Pocieszające, że nawet mocne uderzenie drzwiami nie wywołuje jakiegoś mocnego dźwięku.
Subiektywnie drzwi kierowcy zamykają się z użyciem ZNACZNIE mniejszej siły.
Wymaga przestawienia się i rodzina musi się nauczyć większego impetu przy zamykaniu drzwi :)
Być może z czasem ( uszczelki ) to się ułoży, nie jest to dla mnie jakoś istotnie uciążliwe, ale WARTE odnotowania jako cecha Kodiaqa.

Easy
Posty: 30
Rejestracja: 19 maja 2017, 19:56
Samochód: Octavia

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: Easy »

Drzwi i maska. Ale idzie to wyregulować :) Mechanikom w ASO się nie chce. Podobnie jak z maską, wystarczy wyregulować zatrzaski po obu stronach maski na równo i problem znika.

Awatar użytkownika
milesia
Posty: 184
Rejestracja: 05 lut 2017, 0:39
Lokalizacja: miasto z lnu słynące
Samochód: KODIAQ Style 1,4 TSI 150kM

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: milesia »

u mnie to samo, drzwiami trzeba mocniej klapnąć, żeby się zamknęły, to samo z maską, do tego się przyzwyczaiłam i na razie nie złoszczę się na ten fakt, bo podobno uszczelki mają się ułożyć po jakimś czasie.
Natomist wkurza mnie, że nie włącza się otwieranie bagażnika nogą, macham, macham i nic !! aż się głupio czuję na parkingu kiedy z tobołami w rękach podchodzę i wykonuję tanec jakiegoś żurawia próbując otworzyć bagażnik, musi to śmiesznie wyglądać, ale mnie wtedy wcale nie jest do śmiechu.
Acha i z moich drzwi kierowcy spadł już plastik zabezpieczający krawędź drzwi przy otwieraniu. Drobiazgi, ale dość ważne.
Do miłego
Milesia :P

ODPOWIEDZ