slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
PiotrekM
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 21:55
Samochód: Skoda Kodiaq 2.0TSI Style

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: PiotrekM »

dreamweb pisze:
02 lip 2018, 22:49
Zakładam, że nikt z Was nie narzeka na mechanicznie składane osłony rantu drzwi, które chowane są przy wykorzystaniu siły zamykanych drzwi do wciśnięcia sprężyny mechanizmu - przez co drzwi trzeba mocniej zamykać?
No niestety. O ile z przodu działają bez problemu, o tyle z tyłu po 16kkm jest problem. Nie chowają się na czas przy zamykaniu i opierają się o karoserię. Przy zamykaniu słychać nieprzyjemny trzask. I niestety jest to kwesta mechanizmu a nie samej osłonki. Nawiasem mówiąc jedną peknietą osłonkę wymieniłem, ale problem jest tak samo w obu drzwiach.

Czy tylko ja mam ten problem?



Sponsor

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Sponsor


Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: michalmiko »

PiotrekM pisze:
11 lis 2018, 21:26
No niestety. O ile z przodu działają bez problemu, o tyle z tyłu po 16kkm jest problem. Nie chowają się na czas przy zamykaniu i opierają się o karoserię. Przy zamykaniu słychać nieprzyjemny trzask. I niestety jest to kwesta mechanizmu a nie samej osłonki. Nawiasem mówiąc jedną peknietą osłonkę wymieniłem, ale problem jest tak samo w obu drzwiach.

Czy tylko ja mam ten problem?
U mnie po 3000km stało się tak, że nie mogłem w ogóle zamknąć drzwi kierowcy, bo osłonka nie chowała się do końca.
Okazało się, że mechanizm się delikatnie rozregulował. Musisz od strony zawiasów drzwi podregulować mechanizm osłonek, czyli wykręcić jakieś pół obrotu (albo mniej) śrubę regulacyjną (palcami)

pmuchars
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2017, 10:36
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Skoda Kodiaq 1.4TSI Style DSG

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: pmuchars »

Ja już miałem dwa razy naprawiane te osłonki na gwarancji (pierwszy raz po kilku miesiącach od kupna - odpadły dwa, za drugim razem kilka miesięcy temu jeden czasami się nie chował i w końcu odpadł) - serwis oczywiście twierdzi ze to jednostkowe problemy i wymieniają to na gwarancji. Co prawda za drugim razem juz mi jęczeli ze przy takim przebiegu samochodu (60 tys.) nie podlega to gwarancji ... ale w końcu naprawili. Na razie wszystkie się jeszcze trzymają.

stefgaz
Posty: 3
Rejestracja: 05 lut 2019, 20:21
Samochód: kodiaq ambition 14

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: stefgaz »

mam to samo podobno się dotrze

Awatar użytkownika
przemasik
Posty: 78
Rejestracja: 05 paź 2018, 15:35
Samochód: Skoda Kodiak RS black

Re: slabo domykajace sie drzwi - trzeba trzaskac!

Post autor: przemasik »

Ma ktoś zdjęcie jak regulować osłonki drzwi? Coś mi sie rozregulowaly na jednych drzwiach.
Było kombi Skoda Superb 2.0 TDI SII FL Combi 170KM@200KM :D

ODPOWIEDZ