DSG - Wymiana oleju

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
Adi551
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2019, 11:04
Samochód: Skoda tdi 2.0 190 koni

Re: DSG - Wymiana oleju

Post autor: Adi551 »

Witam
Mam okolo 40 tys.przebiegu dsg 190 koni wyswietla mi wymiane oleju przy 30tys wymienialem pol roku temu czy musze w serwisie wymienic czy poprostu kupic odpowiedni i dolac? Jesli moge dolac to jaki to?



Sponsor

Re: DSG - Wymiana oleju

Sponsor


Vibor
Posty: 337
Rejestracja: 23 sty 2018, 15:14
Samochód: Skoda Superb kombi 1.8 TSI STYLE

Re: DSG - Wymiana oleju

Post autor: Vibor »

Adi551 pisze:
01 lis 2019, 12:59
Witam
Mam okolo 40 tys.przebiegu dsg 190 koni wyswietla mi wymiane oleju przy 30tys wymienialem pol roku temu czy musze w serwisie wymienic czy poprostu kupic odpowiedni i dolac? Jesli moge dolac to jaki to?
Jest coś takiego jak np. przecinki co ułatwia czytanie i zrozumienie tekstu. W instrukcji jak również pod maską masz naklejkę z rodzajem zastosowanych płynów ;) .

JED
Posty: 1123
Rejestracja: 29 mar 2019, 9:10
Lokalizacja: 3City/Swiat
Samochód: BMW X1 + Kodiaq 2.0 TDI L&K

Re: DSG - Wymiana oleju

Post autor: JED »

Vibor pisze:
01 lis 2019, 13:34
Adi551 pisze:
01 lis 2019, 12:59
Witam
Mam okolo 40 tys.przebiegu dsg 190 koni wyswietla mi wymiane oleju przy 30tys wymienialem pol roku temu czy musze w serwisie wymienic czy poprostu kupic odpowiedni i dolac? Jesli moge dolac to jaki to?
Jest coś takiego jak np. przecinki co ułatwia czytanie i zrozumienie tekstu. W instrukcji jak również pod maską masz naklejkę z rodzajem zastosowanych płynów ;) .
Jest coś takiego, jak przecinki, co ułatwia czytanie i zrozumienie tekstu. W instrukcji, jak również pod maską, masz naklejkę z rodzajem zastosowanych płynów ;).
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Najpiekniejszy Laurin & Klement w PL. :mrgreen:

bubuś
Posty: 646
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:28
Lokalizacja: Polska
Samochód: był Kodiaq Style 2,0 TDI 140kW, 4x4, DSG + dodatki

Re: DSG - Wymiana oleju

Post autor: bubuś »

Vibor pisze:
01 lis 2019, 13:34
Adi551 pisze:
01 lis 2019, 12:59
Witam
Mam okolo 40 tys.przebiegu dsg 190 koni wyswietla mi wymiane oleju przy 30tys wymienialem pol roku temu czy musze w serwisie wymienic czy poprostu kupic odpowiedni i dolac? Jesli moge dolac to jaki to?
Jest coś takiego jak np. przecinki co ułatwia czytanie i zrozumienie tekstu. W instrukcji jak również pod maską masz naklejkę z rodzajem zastosowanych płynów ;) .
Dokładnie, aż serce boli gdy czyta się tak skaleczony tekst.
Nie wiem czym się kierują ludzie olewając piękny polski język. Są edytory tekstu, którymi można sprawdzić przed wysłaniem poprawność ortograficzno - stylistyczną postu.
Follow your dreams :D
Cenię swój wzrok i czas, dlatego nie czytam niechlujnie pisanych postów! Oczekujesz pomocy, używaj poprawnej pisowni.
Popieram akcję na rzecz poprawnej pisowni i ortografii w Internecie: BYKOM-STOP!

Malenstwo8
Posty: 2589
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: DSG - Wymiana oleju

Post autor: Malenstwo8 »

Adi551 pisze:
01 lis 2019, 12:59
Witam
Mam okolo 40 tys.przebiegu dsg 190 koni wyswietla mi wymiane oleju przy 30tys wymienialem pol roku temu czy musze w serwisie wymienic czy poprostu kupic odpowiedni i dolac? Jesli moge dolac to jaki to?
Brzmi pytanie jak? 🙂
Chcesz dolewać olej do DSG? 😳, bo piszesz w wątku DSG.
Chcesz dolać olej do silnika przy 40 tys. km, a wyświetla Ci się 30 tys. km?
WTF? 😳
Tak serio, kup 5W30 norma 504/507 i dolej sam. Nie wiem jaki masz ubytek.
Na bagnecie od min do max wchodzi 0,8 l.
Zobacz jaki masz poziom i dolewaj powoli, sprawdzając poziom na bagnecie. To ważne, bo chodzi o to żebyś nie przelał. Jeżeli świeci się komunikat - sprawdź olej, to masz poziom mniej więcej na ok 15-20%
Min/Max, czyli powinno wejść mniej więcej 600/700 ml żeby było do max. Rozsądnie będzie wlać powiedzmy 300 ml i poczekać ok 3 min, a następnie wytrzeć bagnet, włożyć i sprawdzić poziom. Następnie dolewać po „setce” powtarzając czynności jak wyżej do uzyskania żądanego(prawidłowego) poziomu.

root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: DSG - Wymiana oleju

Post autor: root »

A teraz wracamy do tematu wymiany oleju w DSG. Od oleju silnikowego mamy dedykowane tematy.
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

ODPOWIEDZ