Przekładnia kierownicza

Opis problemów i usterek wraz z ich sposobem rozwiązania
kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Przekładnia kierownicza

Post autor: kris3a »

Witam,
Po trzeciej wizycie w serwisie, za trzecim razem auto stało dwa dni. Okazało się, że mam do wymiany przekładnię kierowniczą. Przebieg 80 tys km. Brawo Skoda. Coraz lepsze samochody robią. Jeździłem zastępczym Rapidem i życzył bym sobie, żeby tak w Kodiaqu były spasowane plastiki. Cisza na dziurach, aż miło. Jednej rzeczy nie rozumiem. Czy kontrola jakości w Kodiaqu to jakaś banda idiotów, którym wydaje się, że ludzie są głupsi od nich i można im wcisnąć ładnie wyglądający badziew. W nowym roczniku to nawet podłokietnik działa 3 razy ciszej. Pierwsze roczniki chyba głusi testowali. Jednak nie warto kupować auta z pierwszego okresu produkcji, bo zawsze są niedoróby. Tym bardziej, że to pierwszy SUV Skody. Pomimo to naprawdę fajny samochód. tylko Jakości na początku trochę zabrakło.



Sponsor

Przekładnia kierownicza

Sponsor


root
Administrator
Posty: 1392
Rejestracja: 09 lis 2016, 12:06
Lokalizacja: Warszawa
Samochód: Volvo V90

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: root »

Co ten post wnosi? Chcesz ponarzekać (wtedy inny wątek), czy napisać coś o tej przekładni?
Twój znajomy posiada albo zastanawia się nad zakupem Kodiaqa? Daj mu znać o naszym forum! :)

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: kris3a »

To takie rozważania o Kodiaqu. :lol: :lol: :lol:
Generalnie opisuję kolejną usterkę, chyba najpoważniejszą do tej pory na forum.

D10ni
Posty: 1088
Rejestracja: 23 wrz 2018, 11:53
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: GunMetal Sportline 2.0TDI 190KM

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: D10ni »

Kurcze, chyba ślepy jestem, ale nic takiego nie widzę. Napisałeś że masz usterkę i dalej wylewasz żale. Jakieś objawy? skutki, cokolwiek? To pierwsza usterka w Twoim samochodzie? Na jakiej podstawie oceniasz że najpoważniejsza na forum?
Zadowolny z GunMetal Sportline :D

Awatar użytkownika
michalmiko
Posty: 942
Rejestracja: 29 sty 2018, 19:16
Lokalizacja: Podhale
Samochód: Kodiaq Style 4x4 2.0 TSI Lava Blue 244KM/431Nm

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: michalmiko »

Na pocieszenie powiem, że jak kupiłem używanego dwuletniego Qashqaia z przebiegiem 90 tys. Jak pojechałem do ASO, to też była diagnoza wymiany przekładni kierowniczej. Okazało się, że są wybite drążki kierownicze, ale występują z całą przekładnią kierowniczą :lol: Na szczęście udało mi się znaleźć zamienniki za 80zł/szt :D

Awatar użytkownika
MałGorzata
Posty: 2888
Rejestracja: 09 lip 2017, 22:34
Lokalizacja: Wielkopolska
Samochód: (Kodiaq Style 2.0 TSI 4x4 7DSG) -> -> -> Enyaq 60

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: MałGorzata »

Skoro już się tak pocieszamy w zakresie przekładni to mogę się pochwalić, że mam przekładnię kierowniczą w wieku dwudziestupięciu lat i nadal działa :)
----

Wysłane z mojego desktopa przy pomocy myszki lub klawisza ENTER

Malenstwo8
Posty: 2587
Rejestracja: 05 paź 2017, 8:18
Samochód: LEXUS RX350H Prestige 2023 :)

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: Malenstwo8 »

MałGorzata pisze:
11 cze 2019, 14:15
Skoro już się tak pocieszamy w zakresie przekładni to mogę się pochwalić, że mam przekładnię kierowniczą w wieku dwudziestupięciu lat i nadal działa :)
Marne to zdaje się pocieszenie dla Kolegi 🙂

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: kris3a »

Objawy były takie, że na kostce granitowej, tralince i itp. nierównościach słyszalne były stuki w zawieszeniu z lewej strony. Serwis dwa razy sprawdzał co jest grane nic nie znalazł. Za trzecim razem auto stało w serwisie 2 dni rozbierali cały przód zawieszenie, amortyzatory, poduszki silnika, kolumnę kierowniczą . No i doszli do wniosku, że to przekładnia kierownicza. Czekam na części i na termin wymiany. Pocieszające jest to, że mam gwarancję. Myślę, że jak gwarancja dopłynie końca, zakończę przygodę z tym egzemplarzem. Mam w planie wymień go na wersję scout. Jest ładnie wykończony w środku. Wiem, że poprawili jakość w nowych rocznikach.

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: kris3a »

W środę wymieniają mi przekładnie kierowniczą. Z niecierpliwością czekam na efekt.

kris3a
Posty: 43
Rejestracja: 17 gru 2017, 21:28
Samochód: Skoda Kodiaq 2,0 tdi 140kW 4x4 DSG

Re: Przekładnia kierownicza

Post autor: kris3a »

Przekładnia wymieniona stuki ustały

ODPOWIEDZ